با ما همراه باشید

تکنولوژی

انگلیس به دنبال نظارت بیشتر بر شبکه‌های اجتماعی

انگلیس به دنبال نظارت بیشتر بر شبکه‌های اجتماعی


در دولت انگلستان قوانین جدیدی در حال بررسی است که در صورت تصویب، برای شبکه‌های اجتماعی دردسر ساز خواهد بود. بر اساس قوانین جدیدی که فعلا در حال تکمیل است، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و یوتیوب در صورت عدم موفقیت در حذف مطالب خطرناک و سمی، با جریمه‌های سنگینی روبرو خواهند شد.

دولت این کشور، روز دوشنبه اعلام کرد که طبق قوانین جدید که قرار است از سال آینده اجرایی شود، شرکت‌های تکنولوژی در صورت عدم موفقیت در حذف مطالب نامناسب و خطرناک از شبکه خود، موظف‌اند حداکثر تا 5 درصد از درآمد خود را به عنوان جریمه پرداخت کنند. در غیر این صورت، امکان تعلیق یا محدودسازی سرویس‌هایشان وجود خواهد داشت.

مرتبط: دستور اجرایی ترامپ برای مقابله با اختیارات شبکه‌های اجتماعی

دولت، قرار است از قانون گذاران تلکام استفاده کند تا مطمئن شود که شبکه‌های اجتماعی از پخش مطالب نا مناسب از جمله، مطالب خشن، سواستفاده از کودکان و پورنوگرافی جلوگیری می‌کنند. این قانون گذاران قرار است از تاریخ 19 سپتامبر 2020، نظارت و فعالیت خود را آغاز کنند.

سخنگوی این دولت در بیانیه‌ای اعلام کرده:« قانون‌های جدیدی که ایجاد شده، اولین اقداماتی است که در راستای نظارت بر محتوای سرویس‌های اجتماعی انجام می‌شود. برنامه‌های نظارتی در این زمینه قطعا رو به گسترش خواهند رفت و اقدامات نظارتی و محافظتی بیشتری اعمال خواهد شد.»

مطالب با محتوای خطرناک و نامناسب، عمری به قدمت خود اینترنت دارند اما با رشد غیر قابل پیش بینی شبکه‌های اجتماعی، مشکلاتی به وجود آمد و قانون گذاری در زمینه این پلت فرم‌های آنلاین، عقب ماند.

در سال 2017، نوجوانی انگلیسی به نام مولی راسل، به دلیل تماشای تصاویر خشن و خودآزاری در شبکه اینستاگرام، جان خود را گرفت و حجم زیادی از اعتراضات به عدم وجود نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی، از بعد از این اتفاق کلید خورد.

در ماه آوریل، دولت انگلستان اعلام کرد که قرار است اولین قانون گذار مستقل را برای نظارت روی شبکه‌های رسانه‌ای، بگمارد. این نظارت قرار نیست تنها به روی شبکه‌های بزرگ مانند یوتیوب اعمال شود، بلکه وبسایت‌های میزبان فایل، فروم‌های آنلاین، سرویس‌های پیغام رسانی و موتورهای جستجو نیز مشمول این نظارت خواهند شد.

از آنجاییکه درآمد اکثر این غول‌های سیلیکون ولی، در حد چند میلیارد دلار است، جریمه‌های نقدی می‌تواند انگیزه‌ای بزرگ برای تشویق این شرکت‌ها به همکاری باشد.

بر اساس گزارش Telegraph، قوانین جدید قرار است مدتی بیشتر توسط قانون گذاران بررسی شده و برای امضای اعضای پارلمان دولت ارسال شود.

منبع: سی نت

مقالات مرتبط:

نظارت بیشتر والدین بر فرزندان در <a  href=فیسبوک مسنجر" title="نظارت بیشتر والدین بر فرزندان در فیسبوک مسنجر" >نظارت بیشتر والدین بر فرزندان در فیسبوک مسنجر EE اولین شبکه 5G انگلیس را در شش شهر راه اندازی کردEE اولین شبکه 5G انگلیس را در شش شهر راه اندازی کرد خواب بیشتر باعث درآمد بیشتر می‌شودخواب بیشتر باعث درآمد بیشتر می‌شود پی پال به دنبال خرید استارت‌آپ‌های بیشترپی پال به دنبال خرید استارت‌آپ‌های بیشترمنبع

متخصص دیجیتال مارکتینگ / کارشناس نرم افزار و کارشناس ارشد و دکترای جامعه شناسی / برنامه نویس و مدیر پروژه

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

دیدار از نزدیک با گلکسی نوت 10 سامسونگ

دیدار از نزدیک با گلکسی نوت 10 سامسونگ


گلکسی نوت 10 تازه‌ترین محصول سامسونگ هنوز در بسیاری از کشورها از جمله ایران به بازار وارد نشده اما حالا فرصتی پیش آمده که نخستین معارفه با این گوشی هوشمند را داشته باشیم.

البته آی تی ایران هم روی گلکسی نوت 10 خوب دیده میشود!

گلکسی نوت 10 عکس گلکسی نوت 10

مقالات مرتبط:

افزایش 10 تا 20 درصدی قیمت گلکسی نوت 10 نسبت به گلکسی نوت 9افزایش 10 تا 20 درصدی قیمت گلکسی نوت 10 نسبت به گلکسی نوت 9 نسخه پیشرفته گلکسی نوت، گلکسی نوت 10 پلاس نام داردنسخه پیشرفته گلکسی نوت، گلکسی نوت 10 پلاس نام دارد همه چیز درباره گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاسهمه چیز درباره گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس سرعت شارژ گلکسی نوت 10 احتمالا سه برابر <a  href= سریع‌تر از گلکسی اس 10 خواهد بود" title="سرعت شارژ گلکسی نوت 10 احتمالا سه برابر سریع‌تر از گلکسی اس 10 خواهد بود" >سرعت شارژ گلکسی نوت 10 احتمالا سه برابر سریع‌تر از…منبع

ادامه مطلب

تکنولوژی

چرا اپراتور MTN بازی در زمین‌های خطرناک و پرریسک خاورمیانه را انتخاب کرد؟

چرا اپراتور  MTN بازی در زمین‌های خطرناک و پرریسک خاورمیانه را انتخاب کرد؟


فعالیت در خطرناک‌ترین کشورهای دنیا مانند سودان جنوبی و سوریه، باعث شده که اپراتور مخابراتی ام تی ان  MTN Group Ltd. بسیار گسترده‌تر و پیشرفته‌تر از دیگر شرکت‌های هم رده خود شود. اما فعالیت در کشورها پر اغتشاش و نا آرامی،  ریسک‌های خودش را دارد.

شرکت MTN – که در آمریکا کمتر شناخته شده است  – در آفریقا و خاورمیانه قدرت زیادی دارد. این شرکت مدت‌هاست که در دولت‌هایی کار می‌کند که یا در جنگ و تحریم به سر می‌برند و یا به هر نحوی با درگیری و نزاع روبرو هستند.

شرکت MTN با کمک رسانه‌ها و شرکت اینترنتی  Naspers Ltd.، توانست هم زمان با سقوط سیستم آپارتاید در کشور آفریقای جنوبی، به دستاوردهای خوبی برسد. این شرکت حالا 240 میلیون مشترک تلفن همراه دارد، رقمی که بیشتر از مجموع مشترکین شرکت‌های بزرگی  همچون AT&T و Verizon است .

در ایران کاهش ارزش دلار و افزایش تورم به کسب و کار MTN صدمه زد

 

راب شاتر، مدیر اجرایی شرکت MTN می‌گوید:« ما تلاش کردیم تا شرکتمان را از دیگر شرکت‌های حوزه تلکام متمایز کنیم و این کار را با عرضه خدمات اپراتوری در بازار‌ کشورهای در حال توسعه و سرمایه گذاری در بخش‌های غیرقابل پیش بینی از بازار، انجام دهیم. جاییکه بیشترین ریسک در آن وجود دارد، ما آنجا تمرکز بیشتری اعمال کرده و فرصت‌ها را مغتنم می‌شمریم.»

در سودان جنوبی، مهندسان MTN حتی در جنگ زده ترین مناطق و مکان‌هایی که میلیون‌ها نفر در آنجا جان خود را ازدست داده اند، تلاش می‌کنند تا برج‌های شبکه خود را بازسازی کنند.

مثلا با وجود اینکه در یمن حملات متعددی توسط دولت عربستان سعودی شکل گرفته و همچنان ادامه دارد، بازهم شاهد فعالیت مسئولین این شرکت هستیم.  در سوریه نیز، بازسازی زیرساخت‌های نابود شده ارتباطی ناشی از جنگ بین دولت و شورشیان، توسط پیمانکاران MTN همچنان در حال انجام است.

استراتژی این شرکت، MTN را به یکی از بزرگ‌ترین فعالان حوزه تلکام در آفریقای جنوبی تبدیل کرده اما یک سری جریمه و کارشکنی در نقاطی مانند نیجریه، ایران و کامرون، سوددهی این شرکت را کم کرد.

ام تی ان در نقاط مختلف خاورمیانه عملکرد مالی متفاوتی داشته استام تی ان در نقاط مختلف خاورمیانه عملکرد مالی متفاوتی داشته است

در سال 2015، کمیسیون ارتباطات نیجریه، به دلیل عدم غیرفعال سازی حدود 5 میلیون سیم کارت در تاریخ مقرر شده، از این شرکت شکایت کرد.  MTN قبول کرد که حدود 1.67 میلیارد دلار، جریمه طی سه سال به دولت این کشور پرداخت کند. این جریمه، اولین ضرر بزرگ این شرکت محسوب می‌شد که ارزش سهام شرکت هنوز هم تحت تاثیر آن است.

در کشور ایران نیز طی سال گذشته، با اعمال دوباره تحریم‌ها که به روی ارزش پول ملی و افزایش تورم تاثیر گذاشت، کسب و کار MTN نیز دستخوش تغییر شد و صدمه دید. در آگوست 2018، بانک مرکزی نیجریه دستور داد که این شرکت 8.1 میلیارد دلار سرمایه ای که مدعی بود به صورت غیر قانونی از کشور خارج شده بود را برگرداند. در دسامبر MTN قبول کرد که 52.6 میلیون دلار برای ختم این منازعه پرداخت کند ولی اتهام غیرقانونی بودن خروج سرمایه را قبول نکرد.

در هر صورت، به دلیل تصویب قوانین جدید، این شرکت مجبور شد تا تغییراتی در استراتژی خود اعمال کند. MTN سال گذشته، زیرمجموعه سودآور خود-Cyprus- را فروخت. در ماه می نیز سخنگوی شرکت اعلام کرد که قرار است هیات مشاوره‌ای ایجاد کند تا شرکت بتواند با قوانین جدید منطبق‌تر شده و میزان چالش‌ها به حداقل برسد.

این شرکت، با وجود تمام ریسک‌ها و خطرهایی که در کشورهای پر حساسیت وجود دارد، همچنان در این مناطق سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت مدعی است که تعداد مشترکینی که از سرویس‌های پیشرفته و پیچیده استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است مانند سرویس‌های پرداخت موبایلی و بیمه موبایلی. در سال 2018، درآمد شرکت از سرویس‌های داده‌ای، به میزان 22 درصد افزایش یافت و به 1.9 میلیارد دلار رسید. درآمد کل شرکت نیز افزایش 47 درصدی داشت و به 7.8 میلیارد دلار رسید.

اگر در مکانی صلح برقرار باشد، همه شرکت‌ها در آنجا حضور خواهند داشت. ما معتقدیم که جنگ، همیشگی نیست. مدیر بخش تبلیغات ام تی ان

 

سامانتا هارتارد، یکی از مدیران شرکت قبول دارد که این کشورها، مناطق پر ریسکی هستند اما چون شرکت دیگری در این مناطق فعالیت ندارد، حوزه مناسبی برای MTN  محسوب می‌شود.

اما خطرهایی که در این کشورها وجود دارد، واقعا زیاد است. سال گذشته، تیم پیمانکاری MTN که برای بازسازی یکی از شعبه‌های شرکت در سودان جنوبی ماموریت داشتند، توسط یک گروه تروریستی مورد حمله قرار گرفتند. دار و دسته تروریستی، از این تیم دزدی کرده و بعد ازآن، راننده آنها و یکی از دو مهندس حاضر را کشتند.  دومین مهندس موفق به فرار شد ولی جراحت زیادی متحمل شده بود که البته بعدا بهبود یافت.

MTN یکی از معدود شرکت‌های بین‌المللی فعال در جوبا، پایتخت سودان جنوبی است. در داخل دفتر اصلی MTN در این شهر، چندین مهندس مشغول نظارت به روی شبکه‌ها، انجام تعمیرات از راه دور و اعزام تیم‌ها به محل‌های مدنظر هستند. یکی از نقاطی که نمایندگان این شرکت به آنها سر می‌زنند، مناطقی است که مردم – و گاهی اوقات حتی پلیس- ژنراتور سوخت، باتری و یا پنل‌های خورشیدی موجود در  تاسییات شرکت را می‌دزدند.

با وجود تمام این مشکلات، MTN همچنان روی سرویس‌های خود در کشور سودان، سرمایه گذاری می‌کند و امسال 30 میلیون دلار برای نصب زیرساخت‌ها، برج‌های کنترل، تجهیزات و غیره در این کشور هزینه کرده است. این شرکت از اولین ورود خود به سودان جنوبی در سال 2011، تا کنون 286 میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده است.

در سال 2016، مسئولین و متخصصان شرکت در پایتخت سودان جنوبی، به دلیل بروز تیراندازی مجبور شدند محل کار خود ترک کنند و با خودروی مسلح به محل دیگری منتقل شوند. این کارمندان، در حالی در این شعبه شرکت کار می‌کردند که سربازان خود دولت کشور، به دیپلمات‌های آمریکایی شلیک کرده و حتی صندوق کمک رسانی آمریکایی را غارت کردند. به گفته یکی از مسئولین شرکت، کار کردن در چنین مکان‌هایی واقعا صبر زیادی می‌خواهد!

با وجود چنین ریسک‌ها و خطراتی، MTN همچنان به روی هدف بلند مدت خود در کشورهایی مانند سودان جنوبی، افغانستان و ایران، متمرکز است.

مدیر بخش تبلیغات شرکت می‌گوید:« اگر در مکانی صلح برقرار باشد، همه شرک‌ها در آنجا حضور خواهند داشت. ما معتقدیم که جنگ، همیشگی نیست. این استراتژی بازی MTN است که معتقد است قطعا جواب خوبی خواهد داد.

منبع: وال استریت ژورنال

مقالات مرتبط:

کتابخانه‌های جاوا اسکریپت، زمین بازی برای هکرهاکتابخانه‌های جاوا اسکریپت، زمین بازی برای هکرها مدیر  MTN حدود ۸.۸ میلیون دلار از سهامش را فروختمدیر MTN حدود ۸.۸ میلیون دلار از سهامش را فروخت MTN سرمایه‌گذار یا خریدار اسنپ؟MTN سرمایه‌گذار یا خریدار اسنپ؟ پاسخ MTN به آی‌تی‌ایران درباره سرمایه‌گذاری در اسنپپاسخ MTN به آی‌تی‌ایران درباره سرمایه‌گذاری در اسنپمنبع

ادامه مطلب

ارزدیجیتال

نسخه جدید بدافزار استخراج مونرو اطلاعات کاربران را هدف گرفته است

نسخه جدید بدافزار استخراج مونرو اطلاعات کاربران را هدف گرفته است


نسخه جدید بدافزار اسمومینرو (Smominru) که با استفاده از حداقل نیم میلیون کامپیوتر آلوده به استخراج مونرو (XMR) می‌پردازد، حالا اطلاعات حساس کاربران را هم به سرقت می‌برد.

به نقل از کوین‌تلگراف، شرکت امنیت سایبری کربن بلک (Carbon Black) در گزارشی که در تاریخ ۷ آگوست (۱۶ مرداد) منتشر کرد مدعی شده است که واحد تجزیه و تحلیل تهدیدات سایبری این شرکت موفق به کشف یک جزء جدید در یکی از فرایندهای غیرقانونی استخراج شده است.

طبق گفته این شرکت نسخه بروزرسانی شده‌ی این بدافزار علاوه بر استخراج به اطلاعات کاربران نیز دسترسی دارد و ممکن است اقدام به فروش آن‌ها در وب تاریک کند.

بر اساس این گزارش، نسخه جدید این بدافزار بخشی از روند گسترده‌تر توسعه بدافزارها به شمار می‌رود و در این رابطه نوشته است:

این کشف نشانگر وجود یک گرایش گسترده در بدافزارهایی‌ست که سعی می‌کنند هدف شوم خود را در پشت نقاب استخراج ارزهای دیجیتال پنهان کنند.

این نوع بدافزارها متخصصان امنیت سایبری را وادار خواهند کرد که در شیوه طبقه‌بندی، تحقیق و محافظت در برابر این تهدیدات، تجدید نظر کنند.

نسخه جدید بدافزار استخراج مونرو اطلاعات کاربران را هدف گرفته است

این تغییر در این بدافزار برای اولین بار هنگامی مشاهده شد که متخصصین مشغول بررسی رفتارها و فعالیت‌های غیرعادی چندین کامپیوتر بودند.

محققان هنگام بررسی این کامپیوترها متوجه وجود یک بدافزار سطح بالا و چندلایه شدند که مشغول ارسال داده‌های مهم و کاربردی دقیق سیستم به یک شبکه از وب سرورهای سرقتی بود.

بنا بر گفته محققان، ادامه این روند پیامدهای گسترده‌ای را برای حوزه امنیت سایبری در بر خواهد داشت. به بیانی دقیق‌تر این روند متخصصان امنیت سایبری را وادار خواهد کرد که هر چه سریع‌تر در روش خود در طبقه‌بندی، تحقیق و محافظت در برابر این تهدیدات، تجدید نظر کنند.

مطابق گزارشی که پیش‌تر منتشر شد، متخصصین کامپیوتر شرکت امنیت سایبری Zscaler ThreatLabZ نوع جدیدی از تروجان را کشف کرده‌اند که کاربران ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد.

هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که این بدافزار از سال ۲۰۱۷ مشغول آلوده کردن کامپیوترها بوده است اما کوین‌تلگراف گزارش شناسایی بدافزار اسمومینرو را برای اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]منبع خبر

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

    برترین ها