با ما همراه باشید

تکنولوژی

اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا جاگزین شغلی آن‌ها ربات‌ها باشند تا انسان‌ها

اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا جاگزین شغلی آن‌ها ربات‌ها باشند تا انسان‌ها


اگر روزی به شما بگویند که بزودی از کار خود برکنار خواهید شد، ترجیج می‌دهید که یک ربات جایگزینتان شود یا یک انسان؟ اگر پاسختان ربات بود، بد نیست بدانید که جواب اکثر افراد نیز به این سوال همین بود.

در پژوهشی که توسط محققان دانشگاه مونیخ آلمان صورت گرفته، مشخص شد که اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا یک ربات را بر روی صندلی خود ببینند تا یک انسان. نتایج این تحقیق که برروی 300 نفر انجام شد، حاکی از آن بود که تنها 37 درصد از آن‌ها تمایل داشتند تا یک انسان را به عنوان جایگزین خود ببیند.

اما جالب اینجاست که وقتی از این افراد پرسیده شد ترجیح می‌دهید که یک انسان جایگزین همکارتان شود یا یک ربات؛ 62 درصد از آن‌ها گزینه انسان را انتخاب کردند. گرانولو، از پژوهشگران این گروه عنوان کرد این‌که جایگزین شما یک انسان باشد یا یک ربات، قطعا تبعات روان‌شناختی متفاوتی را به دنبال خواهد داشت.

مرتبط: عصر میکروربات‌ها و نانوربات‌ها

آن‌ها برای بررسی این موضوع، سوالات متعددی را از شرکت‌کنندگان در این بررسی پرسیدند. پاسخ‌های ارائه‌شده توسط این افراد نشان داد که وقتی بدانند نیروی جایگزین آن‌ها یک انسان خواهد بود، احساس ناراحتی، افسردگی و به طورکل احساس منفی بیشتری به سراغشان خواهد آمد.

درواقع، آن‌ها ربات‌ها را تهدید کمتری برای خود و توانایی‌هایشان تلقی می‌کنند و معتقدند که تصاحب شغلشان توسط یک انسان، از ارزش آن‌ها می‌کاهد و مهارت‌هایشان را زیر سوال می‌برد.

در بررسی دیگر که بر روی 296 نفر از کارکنان یک کارخانه صنعتی انجام شد، نتایج نشان داد که یک سوم از این افراد معتقدند که بزودی ربات‌ها را بر سر کاری که انجام می‌دهند، خواهند دید و بزودی جایگزینشان خواهند شد اما نظرشان با پاسخ‌دهندگان قبلی یکسان بود و باور داشتند که با ربات‌ها راحت‌تر کنار خواهند آمد.

طبق پیش‌بینی پژوهشگران دانشگاه آکسفورد، بسیاری از مشاغل کنونی در آینده‌ای نزدیک توسط ربات‌ها تصاحب خواهند شد و برآورد شده که تا 20 سال آینده، حدود نیمی‌از نیروی کار در آمریکا جای خود را به ربات‌ها خواهند داد.

مقالات مرتبط:

چرا ایرانی‌ها اپلیکیشن‌های خارجی را ترجیح می‌دهندچرا ایرانی‌ها اپلیکیشن‌های خارجی را ترجیح می‌دهند گوشی‌های هوشمند چگونه می‌توانند جان انسان‌ها را نجات دهند؟گوشی‌های هوشمند چگونه می‌توانند جان انسان‌ها را نجات دهند؟ انتقال راحت <a  href=و سریع اکثر کاربران اپل به نسخه جدید iOS 12" title="انتقال راحت و سریع اکثر کاربران اپل به نسخه جدید iOS 12">انتقال راحت و سریع اکثر کاربران اپل به نسخه جدید iOS 12 با سوفیا، ربات انسان نمای منحصر به فرد آشنا شویدبا سوفیا، ربات انسان نمای منحصر به فرد آشنا شویدمنبع

متخصص دیجیتال مارکتینگ / کارشناس نرم افزار و کارشناس ارشد و دکترای جامعه شناسی / برنامه نویس و مدیر پروژه

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

سقوط آزاد قیمت بیت‌کوین طی یک هفته

سقوط آزاد قیمت بیت‌کوین طی یک هفته


ارزش بیت کوین تنها در طول یک هفته اخیر ۱۵ درصد ریزش کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، ارزهای مجازی در هفته‌ای که گذشت عملکردی بسیار بد را به ثبت رساندند به گونه ای که شاخص ارزهای مجازی بلومبرگ ۱۲ درصد ریزش کرد که یکی از بدترین عملکردهای امسال آن‌ها بود. هم‌چنین ارزش بیت کوین در یک هفته ۱۵ درصد ریزش کرد که از نوامبر سال گذشته تاکنون مشاهده نشده بود.

مت مالی، استراتژیست بازار در موسسه “میلر پلاس” گفت: روند صعودی ماه گذشته ارزهای دیجیتالی پس از آن شدت گرفت که برخی از معامله گران تصور کردند این ارزها به زودی جز دارایی‌های امن خواهند بود با این حال اظهارات مقامات مالی و بانکی مختلف در سراسر جهان نشان داد که هنوز برای رسیدن به این نقطه راه زیادی در پیش است و انگیزه معامله‌گران در نتیجه این اظهارات تا حد زیادی از بین رفت.

در حال حاضر ۳.۱۵ میلیون بیت‌کوین استخراج شده است که ۸۵ درصد ظرفیت آن است. متس گرینسپن، تحلیل گر ارشد بازار در موسسه “ای تورو” گفت: با توجه به این که قیمت ارزهای دیجیتالی بر حسب شرایط اقتصادی و رویکرد مقامات جهانی نسبت به آن‌ها تعیین می‌شود باید منتظر واکنش ادامه دار معاملات این ارزها نسبت به کاهش نرخ بهره در سراسر جهان باشیم.

بیت‌کوین در روز ششم اوت (پانزدهم مرداد) به کانال ۱۲ هزار و ۳۰۰ دلاری رسیده بود در پایان معاملات هفتگی با ۱.۹۸ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود به ازای ۱۰ هزار و ۱۴۳.۸۱ دلار مبادله شد. روند نزولی قیمت ها در بیشتر ارزهای دیجیتالی مهم دیگر نیز ادامه داشت تا جایی که اتریوم با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۸۴.۱۸ دلار، بیت کوین کش با ریزش ۱.۵۳ درصدی به ازای ۳۰۴.۶۹ دلار، لایت کوین با ریزش ۲.۵۹ درصدی به ازای ۷۲.۵۲ دلار و مونرو با ریزش ۰.۸ درصدی به ازای ۸۲.۱ دلار معامله شد.

مقالات مرتبط:

سقوط 50 درصدی بیت‌کوین در سال 2018سقوط 50 درصدی بیت‌کوین در سال 2018 سقوط بی‌سابقه ارزش بیت‌کوینسقوط بی‌سابقه ارزش بیت‌کوین قیمت بیت کوین حالا 11 هزاردلار استقیمت بیت کوین حالا 11 هزاردلار است حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریومحراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوممنبع

ادامه مطلب

تکنولوژی

شرکت IKEA به دنبال عرضه محصولات هوشمند خانگی

شرکت IKEA به دنبال عرضه محصولات هوشمند خانگی


شرکت ایکیا IKEA در حال ایجاد یک منبع درآمد جدید از سیستمهای خانگی هوشمند است و به این منظور به دنبال ایجاد  بخش کسب و کار “Ikea Home smart” است.

این بخش ویژه قرار است از در فروشگاه‌های ایکیا که هر ساله حدود ۷۸۰ میلیون نفر از آن دیدن می‌کنند ایجاد شود. محصولات خانگی هوشمند ایکیا همه چیز را قرار است در بر بگیرد از دستگاه‌های هوشمند بیدار کردن کاربر گرفته تا تجهیزات شرکتهایی چون گوگل و آمازون.

پیتر وندرپل مدیر زنجیره تامین شرکت ایکیا میگوید : ما تصمیم گرفته‌ایم به طور قابل توجهی در زمینه سیستمهای خانگی هوشمند سرمایه‌گذاری کنیم و این بزرگترین بخش تجارت ما بعد از معرفی بخش کودکان است.

ایکیا در زمینه سیستمهای هوشمند خیلی بیگانه نیست نخستین محصولات مرتبط این شرکت در سال ۲۰۱۵ و با عرضه میزها و لامپ‌هایی که از تکنولوژی شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می‌کردند، آغاز شد. در سال ۲۰۱۷ این سیستمها با توسعه لامپ‌های هوشمند ارزان قیمت گسترش پیدا کرد. در همین زمان شاهد شراکت ایکیا و Sonos سازنده بلندگوهای با کیفیت بودیم که عرضه سیستم‌های صوتی ارزان قیمت را فراهم می‌کرد.

این مطلب را از دست ندهید : میراث فراموش نشدنی موسس ایکیا

آینده ایکیا و محصولات هوشمند

حالا قرار است نخستین بسته هوشمند IKEA در اول ماه اکتبر   ( ۹ مهرماه ۹۸ ) عرضه شود اما بعد از آن چه خواهد شد؟

شرکت آیکیا تلاش می‌کند از تمامی پلتفرمهای موجود مانند گوگل، اپل و آمازون برای سیستمهای هوشمند خانگی خود بهره بگیرد. این درست در زمانه‌ای است که میزان خرید و علاقه به محصولات هوشمند خانگی بسیار بالا گرفته است.

شرکت IDC پیش‌بینی کرده که فروش محصولات هوشمند خانگی به ۸۳۰ میلیون دستگاه در طی امسال خواهد رسید. اما این میزان در سال ۲۰۲۳ دوبرابر خواهد شد و به ۱.۶ میلیارد دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

ایکیا همواره نشان داده که روی محصولات مقرون به صرفه و با دیزاین ساده و کاربردی بسیار متمرکز است و بدون شک باید متنظر سیستمهای هوشمند خانگی ساده و ارزان قیمت و البته با دیزاین ساده باشیم.

منبع

مرتبط :

نوآوری ایکیا برای جلوگیری از طلاق

بهترین محصولات ایکیا از نظر مدیر بخش دیزاین

 

 

 

مقالات مرتبط:

همکاری Ikea با NASA برای طراحی لوازم خانگی  در فضاهمکاری Ikea با NASA برای طراحی لوازم خانگی در فضا تفاوت محصولات ریفربیشد شده اپل با محصولات نوتفاوت محصولات ریفربیشد شده اپل با محصولات نو میراث فراموش‌ناشدنی موسس IKEAمیراث فراموش‌ناشدنی موسس IKEA بهترین محصول IKEA از نظر مدیر بخش دیزاینبهترین محصول IKEA از نظر مدیر بخش دیزاینمنبع

ادامه مطلب

تکنولوژی

این اسکوتر الکتریکی تواند با کمک هوش مصنوعی خود را به نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ برساند

این اسکوتر الکتریکی تواند با کمک هوش مصنوعی خود را به نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ برساند


شرکت Ninebot در جریان مراسمی‌ در شهر پکن چین از اسکوتر الکتریکی جدید خود به نام KickScooter T60 رونمایی کرد.

این اسکوتر به گونه‌ای طراحی شده که قادر است به صورت خودران و بدون دخالت انسان، خود را به نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ الکتریکی برساند. از سه چرخ برای حرکت این اسکوتر استفاده شده که دو چرخ در قسمت جلویی و یک چرخ در قسمت پشتی تعبیه شده است.

مهندسان Nonebot این اسکوتر الکتریکی را به هوش مصنوعی مجهز کرده‌اند که با کمک قابلیت‌های مبتنی بر فضای ابری، می‌تواند بدون آنکه فردی بر روی آن سوار باشد، مسیر خود را پیدا و حرکت کند.

طبق اعلام Nonebot، شرکت‌هایی همچون اوبر و لیفت که در زمینه حمل‌ونقل آنلاین فعالیت دارند می‌توانند یکی از خریداران اصلی این اسکوترها باشند؛ محصولی که احتمالا در اوایل سال آینده میلادی آماده عرضه به بازار خواهد بود.

گائو لوفنگ، مدیر و رئیس هیئات مدیره Ninebot در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های تولیدکننده اسکوترها، تولید محصولاتی مقرون‌به‌صرفه است که اسکور الکتریکی KickScooter T60 می‌تواند به لطف برخورداری از هوش مصنوعی و اتکا بر تکنولوژی فضای ابری یا همان کلاد هزینه کمتری را به دوش شرکت‌ها بگذارد. بدین معنی که برای شارژ این اسکوتر‌ها، دیگر نیازی نیست تا شرکت‌ها اقدام به جمع‌آوری آنها از خیابان‌ها کنند، بلکه محصول جدید ما قادر است به صورت خودکار و خودران، خود را به نزدیک‌ترین محل شارژ برساند.

وی ادامه داد: معتقدم که این اسکوترها به زودی جایگزین دوچرخه‌های موجود خواهند شد چراکه می‌توانند مانع از هدر رفتن انرژِی شوند.

البته هنوز شرکت‌های اوبر و لیفت تصمیمی‌را برای اضافه کردن این اسکوتر الکتریکی به ناوگان حمل‌ونقل خود اتخاذ نکرده‌اند. طبق آخرین گزارش‌ها، اسکوتر جدید Ninebot با قیمت تقریبی 140 دلار در بازار به فروش خواهد رفت.

قرار است این اسکوتر در ماه آینده، مراحل آزمایشی خود را در خیابان‌ها پشت سر بگذارد. این شرکت اخیرا دو ربات خودران را نیز تولید و آماده عرضه به بازار کرده است. گفتنی است Nonebot در سال 2018 بالغ بر 1.6 میلیون دستگاه اسکوتر را به فروش رسانده که رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

مقالات مرتبط:

استفان هاوکینگ: هوش مصنوعی می تواند بشر را نابود کنداستفان هاوکینگ: هوش مصنوعی می تواند بشر را نابود کند فیسبوک: هوش مصنوعی می‌تواند تا 96.8 درصد از محتواهای ممنوعه را شناسایی کندفیسبوک: هوش مصنوعی می‌تواند تا 96.8 درصد از محتواهای… با اسکوتر الکتریکی آئودی بیشتر آشنا شویدبا اسکوتر الکتریکی آئودی بیشتر آشنا شوید کمک هوش مصنوعی به ارتش امریکاکمک هوش مصنوعی به ارتش امریکامنبع

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

    برترین ها