با ما همراه باشید

تکنولوژی

مهارت بالای ربات‌ها در تیتر نویسی

مهارت بالای ربات‌ها در تیتر نویسی


خبرنگاری، رشته سختی است. برای نوشتن یک خبر یا گزارش خوب خبرنگار باید ساعتها تحقیق و مطالعه کند.

متن تهیه شده توسط خبرنگاران همیشه باید ساده و قابل و درک و در عین حال جامع و کامل باشد.

اما دستیابی به این مرحله کار سختی است. به خصوص، نوشتن «تیتر» خبر، بیشتر از دیگر قسمت‌ها مهارت و تمرکز می‌طلبد.

خبرنگاران تا قبل از این، به ایده «جایگزینی هوش مصنوعی برای شغل خبرنگاری» می‌خندیدند.

اما واقعیت این است که یک سیستم هوش مصنوعی می‌تواند در این حیطه نیز وارد شده و خودی نشان دهد.

یک ربات هوش مصنوعی می‌تواند وقایع را سریع‌تر تحقیق کرده و آن را سریع به یک متن بدون نقص تبدیل کند.

بر خلاف تصور بسیاری، مهارت هوش مصنوعی در این حیطه بسیار بالاست اما با این وجود خلاقیت کمی در آن دیده می‌شود.

پرایمر-Primer- یک شرکت حوزه هوش مصنوعی است.

این شرکت جدیدا ابزاری ساخته که می‌تواند تیترهایی دقیقا مشابه دست نوشته یک انسان بنویسد.

صد البته که این تیترها عالی و کامل نیستند اما در بیشتر موارد، تمام نکات تیتر نویسی در آنها رعایت شده است.

گزارش ابزار جدید شرکت پرایمر، اولین بار در وبسایت Axios منتشر شد.

یکی از خبرنگاران این وب سایت، این سیستم را تحت آزمایش قرار داد. اکثر گزارش‌های آزمایش شده، از خبر های قبلی منتشر شده در Axios بودند.

سیستم پرایمر در تمام موارد موفق شد، ایده جدید و منحصر به فرد خود را برای تیتر ارائه دهد.

دو تیتر اول ایجاد شده این سیستم، چندان چشم گیر نبود اما دو تیتر سوم و چهارم آنقدر قوی بودند که این وب سایت بخواهد آنها را منتشر کند.

طبق بررسی Axios، در دو تیتر آخر تولید شده، تمام موارد تیتر نویسی رعایت شده است.

سیستم هوش مصنوعی پرایمر برای اینکه در این آزمایش سربلند بیرون بیاید، میلیون ها تیتر و مقاله‌های خبری خوانده بود.

از خواندن همین خبرها و بررسی داده‌های قبلی بود که یاد گرفت چگونه بهترین کلمات را به بهترن شیوه ممکن کنار یکدیگر بچیند.

در آزمایشی که Axios  از این سیستم ترتیب داد، هوش مصنوی توانست تا 50 درصد، بهتر از انسان‌ها تیتر بنویسد.

البته فعلا درک و تولید زبان طبیعی انسان ها برای هوش مصنوعی کار سختی است. به علاوه، از «خلاقیت» در دستاوردهای این تکنولوژی، اثر زیادی نمی‌بینیم.

این یعنی که خبرنگاران انسانی، تا اطلاع ثانوی در امن و امان هستند.

مرتبط: مانور هوش مصنوعی در زندگی انسانمنبع

متخصص دیجیتال مارکتینگ / کارشناس نرم افزار و کارشناس ارشد و دکترای جامعه شناسی / برنامه نویس و مدیر پروژه

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

قیمت بیت کوین حالا 11 هزاردلار است

قیمت بیت کوین حالا 11 هزاردلار است


قیمت بیت کوین به 11 هزاردلار رسید.

بیت کوین در ادامه صعود کم سابقه خود به قله ۱۵ماه اخیر رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پس از آنکه فیس‌بوک از تلاش‌ها برای راه‌اندازی ارز دیجیتالی خود به نام “لیبرا” خبر داد، ارزش بیت کوین در بازارهای جهانی به شدت صعودی شده است. در معاملات امروز ارزش بیت کوین با گذشتن از سطح ۱۱ هزار دلار به بالاترین رقم ثبت شده خود در طول ۱۵ ماه اخیر رسید و هر بیت کوین به ازای ۱۱ هزار و ۲۴۷.۶۲ دلار مبادله شد.

متی گرینسپن، تحلیل‌گر مؤسسه “ای تور” گفت: بخش بزرگی از صعود اخیر بیت کوین مربوط به افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به ارزهای دیجیتالی با ورود فیس‌بوک به این عرصه است. معامله گران معتقدند با ورود لیبرا آگاهی بیش‌تری درباره این ارزها در جامعه ایجاد خواهد شد.

مرتبط: این مرد میگوید بیت کوین اختراع اوست

برخی از معامله‌گران معتقدند که روند صعودی روزهای اخیر قیمت بیت کوین می‌تواند معامله گران بیش‌تری را برای ورود به این بازار تشویق کند و روزهای خوب دیگری را رقم بزند اما برخی دیگر معتقدند که نوسانات بیت کوین بیش از حد بالاست و ورود به آن کار عاقلانه‌ای نیست. پیتر شیف، مدیر منطقه آسیا-اقیانوسیه در مؤسسه ” کپیتال پتر” گفت روند کنونی یک قمار بزرگ است.

بازدهی بیت کوین در ماه اخیر در شرایطی به بالای ۱۰ درصد رسیده است که ماه گذشته نیز ارزش بیت کوین ۲۰۰ درصد افزایش یافته بود. بدین ترتیب در مقایسه با رقم ثبت شده برای بیت کوین در ابتدای سال میلادی جاری، ارزش بیت کوین حدوداً ۳.۵ برابر رشد داشته است.

سایر ارزهای دیجیتالی نیز امروز صعودی بودند به گونه‌ای که هر واحد اتریوم به ۳۱۳.۸۲ دلار، بیت کوین کش به ۴۸۲.۸۴ دلار، لایت کوین به ۱۳۵.۹۴ دلار، مونرو به ۱۱۵.۶۸ دلار، دش به ۱۷۷.۴۷ دلار نئو به ۱۷.۷۳ دلار، لیسک به ۲.۱۰ دلار و میکسین به ۲۴۵.۴۱ دلار رسیدند.

مقالات مرتبط:

مصرف برق بیت‌کوین از مصرف 160 کشور بیشتر استمصرف برق بیت‌کوین از مصرف 160 کشور بیشتر است بیت‌کوین از همیشه با ارزش‌تر شده استبیت‌کوین از همیشه با ارزش‌تر شده است کاهش ارزش بیت‌کوین موقتی استکاهش ارزش بیت‌کوین موقتی است حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریومحراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوممنبع

ادامه مطلب

ارزدیجیتال

دادستانی یزد: خرید و فروش و نگهداری دستگاه‌های استخراج ممنوع است!

دادستانی یزد: خرید و فروش و نگهداری دستگاه‌های استخراج ممنوع است!


دادستانی یزد در خصوص خرید و فروش دستگاه‌های تولید ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و استفاده از برق عمومی و صنعتی جهت این گونه فعالیت‌ها هشدار داد.

به گزارش روزباکس و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، در اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب یزد آمده است: «دستگاه‌های ماینر و تجهیزات جانبی آن که برای این کار مورداستفاده قرار می‌گیرد قاچاق بوده و نگهداری و خرید و فروش آن ممنوع است و به پلیس فتا نیز ابلاغ شده تا با موارد آگهی آن در فضای مجازی برخورد کند.»

در این اطلاعیه نوشته شده است که این دستگاه‌ها موجب هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی شده و بعضاً پوششی برای پولشویی است. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در این حوزه توسط دولت به رسمیت شناخته نشده و شهروندان باید مراقب باشند تا سرمایه‌های آن‌ها توسط افراد سودجو به هدر نرود.

لازم به ذکر است بیت کوین یکی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال است که در فضای مجازی خرید و فروش می‌شود و از طریق دستگاه‌هایی به نام ماینر که نوعی پردازشگر است، با مصرف برق بالا تولید می‌شود و برخی از افراد غیر حرفه‌ای و نا آگاه به مخاطرات سرمایه گذاری، در این حوزه سرمایه‌های خود را صرف این کار می‌کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در حالی که تاکنون این سرمایه‌گذاری و خرید فروش در کشور رسمیت ندارد، تضییع حقوق احتمالی سرمایه‌گذاران نیز به‌راحتی قابل پیگیری نیست و برخی از کلاه‌برداران در فضای مجازی نیز از همین موضوع سوءاستفاده می‌کنند، بررسی‌ها نشان می‌دهد، برخی از دستگاه‌هایی که مورد تبلیغ قرار می‌گیرد، اساساً چنین قابلیتی را نداشته و افراد زیادی به همین جهت مالباخته شده‌اند.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]منبع خبر

ادامه مطلب

تکنولوژی

با دوربین عکاسی جدید (M-E (Type 40 شرکت لایکا آشنا شوید

با دوربین عکاسی جدید (M-E (Type 40 شرکت لایکا آشنا شوید


شرکت لایکا به‌تازگی از دوربین عکاسی فاصله‌یاب خود تحت عنوان (M-E (Type 40 پرده برداشت.

دوربین‌های عکاسی لایکا، با قیمت نسبتا بالایی در بازار به فروش می‌روند و از این‌رو، هر کسی توان خرید مدل‌های این شرکت را ندارد. اما اگر قصد تجربه کار با یکی از مدل‌های جدید این شرکت دارید، بد نیست بدانید که لایکا عضو جدیدی را به خانواده مدل‌های سری M خود اضافه کرده که به نسبت مدل‌های قبلی این شرکت ارزان‌تر است.

برای داشتن این دوربین عکاسی جدید باید نزدیک به 3995 دلار بپردازید. صرفنظر از بحث بر روی قیمت، این دوربین از یک سنسور 24 مگاپیکسلی فول‌فریم CMOS به همراه پردازنده تصویری Maestro لایکا و بافر 2 گیگابایتی بهره می‌برد.

میزان حساسیت به نور و یا همان ایزو در این دوربین بین 200 تا 6400 متغیر خواهد بود. بدنه (M-E (Type 40 از مقاومت نسبی در برابر آب و گردوغبار برخوردار است و پوششی از چرم، بخش‌هایی از آن را دربرگرفته است.

از دیگر مشخصات این دوربین می‌توان به نمایشگر 3 اینچی TFT، قابلیت ضبط ویدیوهای فول اچ‌دی و برخورداری از وای‌فای اشاره کرد. انرژی (M-E (Type 40 از طریق یک باتری 1800 میلی‌آمپری تامین می‌شود. کاربران می‌توانند در حالت عکاسی متوالی، با سرعت 3 فریم بر ثانیه به ثبت عکس از سوژه‌ها بپردازند.

بر روی بدنه این دوربین، دکمه‌ای اختصاصی برای ضبط ویدیو تعبیه شده که می‌تواند برای شیفت سریع از حالت عکاسی به فیلم‌برداری مفید واقع شود. وزن این دوربین حدود 680 گرم عنوان شده است.

پیش‌فروش دوربین (M-E (Type 40 لایکا از امروز آغاز شده و قرار است طی یکی دو روز آینده به دست علاقمندان برسد.

با دوربین عکاسی جدید (M-E (Type 40 شرکت لایکا آشنا شوید

مقالات مرتبط:

با دوربین عکاسی جدید GFX 100 شرکت فوجی‌فیلم آشنا شویدبا دوربین عکاسی جدید GFX 100 شرکت فوجی‌فیلم آشنا شوید با دوربین چاپ فوری جدید Instax Mini LiPlay فوجی‌فیلم آشنا شویدبا دوربین چاپ فوری جدید Instax Mini LiPlay فوجی‌فیلم… معرفی دوربین پیشرفته ال‌تی2 شرکت لایکامعرفی دوربین پیشرفته ال‌تی2 شرکت لایکا دوربین لایکا با قیمت 2.96 میلیون دلار در حراجیدوربین لایکا با قیمت 2.96 میلیون دلار در حراجیمنبع

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

برترین ها