با ما همراه باشید

اجتماعی

گران‌ترین خریدهای بیل گیتس

بیل گیتس

تقریبا کسی در دنیا وجود ندارد که بیل گیتس را نشناسد. حتی افرادی که با تکنولوژی خیلی سر و کار ندارند و مایکروسافت را هم نمی‌شناسند او را به عنوان ثروتمندترین انسان جهان می‌شناسند. بیل گیتس در مصاحبه‌های خود بارها گفته که پولدارترین بودن ارزش نیست بلکه کمک به دیگران ارزش است. در همین راستا او ۵ سالی است که مایکروسافت را رها کرده و کار خیره فعالیت اصلی او و همسرش شده است. بیل گیتس ۲۵ درصد از کل سرمایه خودش را برای امور خیره کنار گذاشته است. سرمایه او به قدری است که با کم شدن ۲۵ درصد آن او همچنان با ۹۶.۴ میلیارد دلار دومین فرد ثروتمند دنیا (پس از جف بزوس) است.

بیل گیتس در اواسط تحصیل دانشگاه هاروارد را رها می‌کند و مایکروسافت که باارزشترین شرکت جهان است را تاسیس می‌کند. بیل گیتس همچنین عنوان جوان‌ترین میلیاردر جهان را هم در سن ۳۲ سالگی به دست آورده است.

اما هر قدر هم که انسان خیری باشید وقتی به این مقدار از ثروت دسترسی دارید حتما برای خودتان یا خانواده‌تان خریدهای گران قیمت انجام می‌دهید. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ خرید گران قیمت بیل گیتس بپردازیم تا ببینیم مردی که یک عمر به ثروتمندترین انسان جهان شهره بود چه خریدهای گرانی داشته است.

بیل گیتس

برخی از املاک

منزل اصلی بیل گیتس در واشینگتن است. این خانه بیشتر از ۱۲۳ میلیون دلار قیمت دارد. خانه واشینگتن او ۶۱۰۰ متر مربع است. بازسازی داخل این خانه ۶ سال طول کشیده و ۶۳ میلیون دلار هزینه داشته است.

بیل گیتس چندین زمین اسب سواری و اصطبل هم دارد که یکی از آنها را ۱۸ میلیون دلار خریده است تا دخترش در کالیفرنیا تمرین کند. یکی دیگر از زمین‌های اسب سواری او در فلوریدا است که آن را هم ۸.۷ میلیون دلار سال ۲۰۱۳ خریده است. همه املاک بیل گیتس مشخص نیست و رسانه‌ای نشده است اما می‌دانیم که هتل چارلز در ماساچوست هم متعلق به بیل گیتس است. نیمی از سهام هتل‌های زنجیره‌ای FourSeasons هم به او تعلق دارد. او همچنین هتل دیگری به نام Ritz-Carlton در سانفرانسیسکو را سال ۲۰۱۳ به قیمت ۱۶۱ میلیون دلار خرید که امروز بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

XANADU 2.0

خانه بیل گیتس

زانادو ۲.۰ نام یکی از مهمترین خانه‌های بیل گیتس است. این خانه با مساحتی بیشتر از ۹ هزار متر مربع به آخرین تکنولوژی روز دنیا مجهز است. این خانه را بیل گیتس با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار خریده است و فرآیند تکمیل آن هنوز هم ادامه دارد. همه این خامه با چوب درختان ۵۰۰ ساله ساخته شده است. این خانه که قبلا متعلق به یکی از پادشاهان بوده حالا در اختیار بیل گیتس است.

سالن پذیرایی این خانه می‌تواند به صورت طبیعی دمای محیط را برای ۲۰۰ مهمان مطبوع نگه دارد. این خانه ۲۴ حمام و ۶ آشپزخانه مجهز دارد. سالن سینمای خصوصی این خانه هم می‌تواند پذیرای ۲۰ مهمان VIP باشد. این خانه همچنین یک زمین تنیس بزرگ دارد و بیل گیتس آنجا تنیس تمرین می‌کند. این خانه چند پارکینگ هم دارد که در یکی از این پارکینگ‌ها ۲۵ خودرو جای می‌گیرد. یکی از این پارکینگ‌ها که از بقیه جذاب‌تر از زیر ساختمان قرار دارد و اطراف آن از استیل ضد زنگ و ضد بمب ساخته شده است که ۱۰ خودرو در آن جا می‌شود.

استخر

استخر بیل گیتس

استخرهایی که در خانه بیل گیتس وجود دارد در کاملا در حد ثروتمندترین انسان دنیا است. خانه واشینگتن بیل گیتس چند استخر دارد که یکی از آنها ۶۰۰ مساحت دارد. در پشت خانه یک استخر بزرگ دیگر هم قرار دارد اما نکته جالب این است که این دو استخر از زیر ساختمان به هم مرتبط هستند. یعنی می‌توانید از زیر ساختمان به استخر دیگر بروید و در مسیر می‌توانید ساختمان را هم تماشا کنید چرا که کف آن قسمت از خانه شیشه‌ای است. هر استخر در این خانه ۴ رختکن ۲ حمام و ۴ دستشویی دارد.

استخرهای خانه بیل گیتس به سیستم پخش موسیقی زیر آب مجهز هستند. یعنی در تمام مدتی که درحال شنا کردن هستید موسیقی دلخواهتان را می‌شنوید حتی زیر آب. شاید امروز داشتن این امکانات خیلی به نظر عجیب نیاید اما اگر بدانید بیل گیتس همه این امکانات را سال ۱۹۹۵ داشته است اوضاع کمی تغییر می‌کند!

اثرهای هنری متغیر

زمانی که وارد خانه بیل گیتس می‌شوید تقریبا همه جا قاب عکس‌هایی را می‌بینید که پشت آنها یک صفحه نمایش جاسازی شده است. خانه بیل گیتس سلیقه شما را یاد می‌گیرد و اثرهای هنری مورد علاقه شما را روی دیوارها نمایش می‌دهد. قیمت این قاب عکس‌ها ۸۰ هزار دلار است. دستگاهی که این تصاویر را در خانه مدیریت می‌کند هم ۱۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

البته در این خانه همه اثرهای هنری دیجیتالی نیستند. بیل گیتس به تابلوهای نقاشی قدیمی هم علاقه خاصی دارد. او یک نقاشی قایق را از وینزلو هومز به قیمت ۳۶ میلیون دلار در سال ۱۹۹۸ خریده است. داخل کتابخانه او هم یک نقاشی به ارزش ۲۰ میلیون دلار قرار دارد.

بیل گیتس همچنین یک تابلو از جورج بلوز دارد که در یک حراجی به قیمت ۲۷.۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۹ خریده است. او همچنین تابلو ویلیام مری را به قیمت ۱۰ میلیون دلار خریده است. اما جالب‌تر از همه اینها شاید دفتر داوینچی باشد که به قیمت ۳۰.۸ میلیون دلار خریده شده است.

هواپیمای شخصی

بیل گیتس

بیل گیتس در یک مصاحبه به صورت اتفاقی گفت که یک جت شخصی دارد. هواپیمای شخصی او برای ۱۹ نفر فضا دارد. قیمت این جت حدود ۴۰ میلیون دلار است. این هواپیما دارای کابین VIP بزرگی است که دومین فضای شخصی در هواپیماهای دنیا محسوب می‌شود. این هواپیما چندین بخش دارد. برای مثال بخش استراحت بخش سالن کنفرانس و بخش مهمانان. این جت یکی از لوکس‌ترین جت‌های خصوصی حال حاضر دنیا است.

پورشه

پورشه بیل گیتس

بیل گیتس به گفته خودش پس از میلیونر شدن ۲ خرید لوکس داشته که یکی جت شخصی و دیگری یک پورشه ۹۵۹ نقره‌ای است. او چندین و چند مدل پورشه جدید هم دارد و گاهی با آنها در خیابان دیده شده است. اما مهمترین پورشه او همان مدل قدیمی است. پورشه او آنقدر مهم است که پورشه نام آن مدل را به «گیتس ۹۵۹» تغییر داد. این خودرو بی‌شک بهترین خودرو ساخته شده در دهه هشتاد میلادی است. این خودرو می‌تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۳ ثانیه طی کند. دقت کنید که این خود بیشتر از ۴۰ سال سن دارد. این خودرو زمان معرفی ۲۵۰ هزار دلار قیمت داشته است. اما از زمانی که این خودرو به موزه شخصی بیل گیتس اضافه شده ارزشی بیشتر از ۱۰ میلیون دلار دارد.

کتابخانه

کتابخانه بیل گیتس

اگر با بیل گیتس کمی آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که او عاشق مطالعه است. بارها در مصاحبه‌های مختلف از کتاب خواندن صحبت کرده و هر روز مطالعه می‌کند. کتابخانه بیل گیتس ۲۰۰ متر مربع است و از زمین تا سقف با کتاب پر شده است. کتاب مطالعات به دست خط داوینچی هم در همین کتابخانه قرار دارد. ارزش کتاب‌های این کتابخانه بیشتر از ۶۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

زمین بازی

سالن بازی بیل گیتس

بیل گیتس دو دختر دارد. برای سرگرمی آنها او یک زمین بازی را ساخته است. این محوطه بازی شامل یک اتاق بزرگ برای پریدن است. اتاقی ۱۰۰ متری با سقف بسیار بلند که کف آن با فنرهای نرم پوشانده شده و می‌توانید مدام روی آنها بپرید.

البته دقت کنید که این فقط بخشی از محیط بازی این خانه است. در همین محوطه بازی سونا، استخر، جکوزی، سونای بخار و غیره قرار دارد. البته این اتاق جدای زمین‌های تنیس، بسکتبال و استخر ویژه بیل گیتس است.

ساحل اختصاصی

ساحل بیل گیتس

زمانی که نیاز به یک استراحت حسابی دارید چیزی بهتر از یک ساحل اختصاصی حال شما را جا نمی‌آورد. البته اگر بتوانید آن را بخرید! خانه بیل گیتس نزدیک به دریا است و او فضای خانه تا دریا را برای خود خریده و آن را با ماسه سفید فرش کرده است تا حس یک ساحل بزرگ شخصی را داشته باشد. همه ماسه‌ها از آفریقای جنوبی وارد شده تا بهترین کیفیت را داشته باشند. این ماسه‌ها هر سال باید تامین شوند و شرکت مسئول این پروژه هزینه آن را ۲ میلیون دلار تخمین زده است. به این ترتیب بیل گیتس می‌تواند هر زمانی که بخواهد در پشت خانه خود روی ماسه سفید آفریقا قدم بزند.

شرکت خیریه (Bill and Melinda Gates Foundation)

خیریه بیل گیتس

بیل گیتس برای امور خیریه بیشتر پول را پرداخت کرده است. او یک شرکت به همراه همسرش راه انداخته و در ده سال اخیر حدود ۳۰ میلیارد دلار برای کارهای انسان دوستانه است هزینه کرده است. در یک مورد هم آنها روی یک استارت‌آپ در حوزه انرژی‌های پاک، ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

منبع

متخصص دیجیتال مارکتینگ / کارشناس نرم افزار و کارشناس ارشد و دکترای جامعه شناسی / برنامه نویس و مدیر پروژه

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

افزایش قیمت گوشی نتیجه بسته شدن سایت رجیستری

افزایش قیمت گوشی نتیجه بسته شدن سایت رجیستری

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور گفت: بسته شدن چند روزه سایت واردات مسافری باعث افزایش سه میلیون تومانی قیمت موبایل شده بود.

محمدمهدی غفوریان، رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: سایت واردات مسافری تلفن همراه  از چند روز پیش با حرکتی بسیار غیر کارشناسی بسته شده بود و باعث افزایش قیمت حتی تا سه میلیون تومان شده بود.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با پیگیری کمیته تخصصی تلفن همراه کشور و نمایندگان مجلس خصوصاً نمایندگان البرز، این مشکل حل و سرانجام مقرر شد سایت واردات مسافری امروز باز و واردات مسافری انجام شود، البته هنوز ساعت مشخصی برای بازگشایی رسمی اعلام نشده است‌.

غفوریان ضمن پیش بینی برای کاهش قیمت تلفن همراه در چند روز آتی اظهار کرد: اگر واردات از سایت مسافری شروع شود کاهش قیمت خوبی خواهیم داشت و نسبت به قبل هم کاهش قیمت چشمگیری خواهیم داشت.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه، علت بسته شدن سایت واردات مسافری را اینگونه عنوان کرد: دولت تمایلی برای تخصیص ارز برای واردات موبایل ندارد و ترجیح می‌دهد این واردات و تأمین کالا توسط وارد کننده‌های اصلی تامین شود اما در حال حاضر که کالایی وجود ندارد باید بخشی از این نیاز توسط سایت مسافری تأمین شود.

منبع

ادامه مطلب

اجتماعی

گلچین عکس های روز پدر به مناسبت روز پدر و عکس های پروفایل پدر

گلچین عکس های روز پدر به مناسبت روز پدر و عکس های پروفایل پدر

عکس روز پدر

عکس پروفایل روز پدر

عکس های زیبای روز پدر برای روز پدر

عکس روز پدر

ای پدر بوی شقایق می دهی          عاشقی را یاد عاشق می دهی

با تو سبزم،گل بهارم،ای پدر        هر چه دارم از تو دارم ای پدر

عکس روز پدر

عکس نوشته پدر

عکس روز پدر

عکس نوشته موضوع انشا پدر

عکس روز پدر

پدر امروز به پاهام            دیگه نای رفتنی نیستجز دریغی رو لب هام          دیگه حرف گفتنی نیست

عکس روز پدر

درعالم خیال به چشم آمدم پدر               کز رنج چون کمان قد سروش خمیده بودموی سیاه او شده بود اندکی سپید               گویی سپیده از افق شب دمیده بود

همچنین : اس ام اس و شعر تبریک روز پدر و عکس روز پدر

عکس روز پدر

جمله عکس روز پدر

عکس روز پدر

عکس تشکر از پدر عزیز

عکس روز پدر

جمله عکس های روز پدر

عکس روز پدر

متن و نوشته های زیبای قدردرانی از پدر

عکس روز پدر

عکس روز پدر

جمله عکس با موضوع پدر

عکس روز پدر

عکس نوشته تبریک روز پدر

عکس روز پدر

عکس پروفایل پدر

عکس روز پدر

عکس از وفاداری پدر به خانواده

عکس روز پدر عکس روز پدر عکس روز پدر

منبع خبر

ادامه مطلب

اجتماعی

اپلیکیشن های ایرانی در تحریم جدید اپل از کار افتاده است

اپلیکیشنهای ایرانی در تحریم جدید اپل از کار افتاده است

تقریبا همه اپلیکیشنهای ایرانی که از سیب‌اپ برای نصب آی و اس استفاده می‌کردند از کار افتاده‌اند.

دلیل آن مشخص است : اپل متوجه شده اپلیکیشنهای ایرانی که پیش از این آنها را به دلیل تحریم مسدود کرده بود از طریق سیب‌اپ به نوعی آن تحریم را دور می‌زده‌اند.

موج مسدود کردن اپلیکیشنها از دیروز آغاز شد و امروز تعداد زیادی از اپلیکیشنها به همین دلیل مسدود شده‌اند.

اپلیکیشنهایی چون آپ ، تپسی، دیجی‌کالا ، اسنپ ، الوپیک، اسنپ مارکت، اسنپ فود، ریحون، پلاک، تیوال، سینما تیکت، پیاده ،  دیجی استایل ، همراه من ، رای چت، استادکار  و … از کار افتاده است.

همچنین اپلیکیشن اغلب بانکهای ایرانی مثل بانک ملی ، بانک ملت ، بانک مهر و … کار نمی‌کنند.

سایت سیب اپ از صبح امروز بدون توضیحی با یک پیغام فعلا در دسترس نیست هم از کار افتاده است.

سایت سیب اپ از کار افتاده

تکرار تحریم های اینترنتی

این برای نخستین بار نیست که اپل اپلیکیشنهای ایرانی را مسدود می‌کند.

حدود دوسال قبل این شرکت بسیاری از اپلیکیشنهای ایرانی را که از داخل آنها پرداخت انجام می‌شد را مسدود کرد.

ماجرایی که از آن به عنوان جنگ اپل با اپلیکیشنهای ایرانی و کسب وکارهای ایرانی تعبیر شد.

بعد از آن اپلیکیشنهای ایرانی به سراغ مسیرهای دیگری – به جز مسیر مستقیم ثبت در اپ استور – رفتند.

سیب اپ تلاش می‌کرد خلا نبود یک فروشگاه اپلیکیشن در حوزه آی او اس را پر کند و طی دو سال اخیر هم تقریبا نقشی مشابه مارکت بازار در فضای اندروید ایران بازی کند.

اما مشکل آنجاست که اپل به خاطر اکوسیستم بسته خود مشابه گوگل نیست و سیستم عرضه اپلیکیشن در آن سختگیرانه است.

تحریم اپلیکیشنهای ایرانی در این عرصه بخشی از کل تحریمهای تکنولوژی است که در این راستا علیه ایرانیان به اجرا درآمده است.

موج جدید تحریم اپلیکیشنهای آی او اس ایرانی

دقیقا مشخص نیست چرا اپل بار دیگر ناگهانی تصمیم به بستن اپلیکیشنهای ایرانی و سیب‌اپ گرفته است.

مطلبی که برخی کاربران می‌گویند باعث موج جدید اپل علیه اپلیکیشنهای ایرانی شده توسط یک کارمند شبکه من وتو نوشته شده است

مطلبی که برخی کاربران می‌گویند باعث موج جدید اپل علیه اپلیکیشنهای ایرانی شده توسط یک کارمند شبکه من وتو نوشته شده است

برخی از کاربران به مقاله ای اشاره می‌کنند که توسط یکی از کارمندان شبکه من و تو به نام نریمان غریب افتاده است.

او سه هفته قبل در مطلبی روی سایت مدیوم، لیست اپلیکیشنهای آی او اس بانکهای ایرانی و راه حل دور زدن تحریم‌های اینترنتی را شرح داد.

بسیاری از کاربران در توییتر او را به خاطر این موضوع مورد انتقاد قرار داده‌اند.

برخی کاربران دیگر اما معتقدند که مشکلات اپل با اپلیکیشنهای ایرانی به خاطر پرداخت آنهاست.

راه حل شرکتها برای مقابله با بسته شدن اپلیکیشنهای آی او اس

برخی از استارتاپها به دنبال مسدود شدن اپلیکیشن های آی او اس خود از کاربران خواسته‌اند از نسخه وب اپلیکیشن استفاده کنند.

برخی از شرکت ها مانند اسنپ استفاده از وب اپلیکیشن را به عنوان را حل حذف اپلیکیشن خود به کاربران پیشنهاد داده‌اند

برخی از شرکت ها مانند اسنپ استفاده از وب اپلیکیشن را به عنوان را حل حذف اپلیکیشن خود به کاربران پیشنهاد داده‌اند

اسنپ ( IIG )  به عنوان مثال یکی از کسب وکارهایی است که تقریبا بسیاری از اپلیکیشنهای گروه خود را در جریان مسدود سازی اخیر از دست داده است.

این شرکت به کاربران پیشنهاد کرده از وب اپلیکیشن استفاده کنند.

برخی استارتاپهای دیگر اما راه حل های دیگری را در پیش گرفته‌اند.

تپسی از کاربران خواسته با حذف  از نسخه موجود در سایت برای نصب اپلیکیشن آی او اس استفاده کنند.

برخی دیگر فعلا راه حلی برای جایگزین کردن اپلیکیشن مسدودشده ارایه نکرده‌اند. از جمله اپلیکیشن آپ است.

شرکت آسان پرداخت ( آپ ) در توییتی نوشته است که مشغول بررسی این موضوع است.

آسان پرداخت توییت

منبع

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

    برترین ها