با ما همراه باشید

گردشگری

چگونه ویزای توریستی تایلند بگیریم؟

ویزای تایلندکلیه شهروندان ایرانی که از طریق زمینی یا هوایی قصد سفر به تایلند را دارند، باید پیش از سفر ویزای خود ا از سفارت سلطنتی تایلند دریافت کنند.تایلند به لطف طبیعت زیبا، مردم مهربان و مهمان‌نواز و نیز امکانات گردشگری به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری جنوب شرق آسیا تبدیل شده است و سالانه گردشگران بسیاری از سراسر جهان برای بازدید از دیدنی‌های تایلند و گذران تعطیلات خود، راهی سرزمین هزار معبد می‌شوند. از اینرو، تورهای تایلند یکی از محبو‌ب‌ترین تورهای تفریحی در دنیا محسوب می‌شوند.اگر شما نیز قصد سفر به تایلند را دارید، در روزباکس می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین تورهای تایلند را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده‌ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.البته تایلند نیز جزو کشورهایی است که گردشگران ایرانی پیش از سفر به آنجا به اخذ ویزا نیاز دارند و برای این کار باید به سفارت تایلند در تهران مراجعه کنند.ویزای تایلندشرح خدماتانواع ویزاتوریستی، تجاری (کاری)، تحصیلی، مهاجرتی، ترانزیت، پزشکی، نمایشگاهیمراحل صدور ویزااز طریق سفارتوقت سفارتنداردمصاحبه و انگشت‌نگارینداردمدارک لازم برای صدور ویزاگذرنامه، عکس، بلیط هواپیما و...مدت زمان لازم برای صدور ویزاچهار روز کاریسفارت/ کنسولگریدارد

انواع ویزای تایلند

ویزای توریستیویزای تجاری (کاری)ویزای تحصیلیویزای مهاجرتیویزای ترانزیتویزای پزشکیویزای نمایشگاهیویزای تایلند

مدارک لازم برای ویزا

ویزای توریستی:

یک برگ فرم ویزا که به طور کامل و با جزئیات به زبان انگلیسی تایپ شده باشد. متقاضی باید شخصا" صحت مندرجات فرم را تایید و امضاء نماید.یک قطعه عکس یک شکل جدید ۴*۳ که به فرم ویزا چسبانده شده باشد.اصل گذرنامه (گذرنامه باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.)کپی شناسنامه، گذرنامه و کارت ملی (حتما در یک صفحه A4) کپی بلیط هواپیما (حتما در یک صفحه A4)نامه ضمانت آژانس مسافرتی (در صورتی‌که از طریق آژانس برای دریافت ویزا اقدام شود)

ویزای تجاری:

یک قطعه عکس جدید ۴*۳ رنگی، تمام رخ و بدون عینک (به فرم ویزا چسبانده شود)اصل گذرنامه (اعتبار گذرنامه حتما باید بیشتر از شش ماه باشد.)کپی گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی (حتما در یک صفحه A4)تکمیل یک برگ فرم صدور ویزا ( فرم ویزا حتما تایپ شده باشد.)یک نسخه کپی از صفحه اول شناسنامهارائه دعوت نامه معتبر از شرکت تجاری مربوطه در تایلندکد اقتصادی شرکت مربوطه در تایلندویزای تایلند

هزینه ویزای تایلند

نوع ویزاهزینه (یورو)ویزای توریستی یکبار ورود۳۵ویزای توریستی دوبار ورود۷۰ویزای غیر مهاجرتی (تجاری، تحصیلی و غیره) یکبار ورود۶۰ویزای غیر مهاجرتی (تجاری، تحصیلی و غیره) چندبار ورود۱۴۰ویزای ترانزیت۲۵هزینه تائید مدارک۱۵هزینه‌های ویزا مطابق اطلاعیه مندرج در وب‌سایت سفارت تایلند است. همچنین، طبق اعلام سفارت تایلند این هزینه قابل استرداد نیست.ویزای تایلند

نکته‌ها

حضور متقاضی به هنگام ارائه درخواست الزامی است.ویزای توریستی تایلند تنها سه ماه اعتبار دارد و در این مدت فقط ۳۰ روز می‌توان در کشور تایلند اقامت داشت.ویزای تایلند از طرف سفارت تایلند فقط به صورت عادی و در چهار روز کاری صادر می‌شود.اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را در تایلند داشته باشید، باید برای تمدید یا تغییر نوع ویزا به اداره‌ی مهاجرت تایلند مراجعه کنید.اگر در زمان اقامت در تایلند، از مدت زمان ویزای تایلند شما باقی مانده و تصمیم دارید تا به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ ورود مجدد به تایلند را بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت تایلند مراجعه کنید.اقامت بیشتر از زمان ویزای صادر شده در تایلند حتی برای یک روز کاملا غیرقانونی است.ویزای تایلند

سفارت تایلند در ایران

نشانی: تهران، بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک چهارتلفن: ۷۷۵۳۱۴۳۳ و ۷۷۵۳۷۷۰۸ (۰۲۱)شماره‌های داخلی بخش ویزا: ۱۰۷، ۱۰۹ و ۱۲۰نمابر: ۷۵۳۲۰۲۲ساعت کار سفارت: همه روزه به جز جمعه‌ها و شنبه‌ها از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۶:۳۰ بعد از ظهرپست الکترونیک: info@thaiembassy-tehran.orgوب‌سایت: www.thaiembassy-tehran.orgمنبع خبر

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گردشگری

با تپه‌ سیلک آشنا شوید

سیلک


یکی از زیباترین شهرهای ایران کاشان است که به دلیل جاذبه‌های فراوانی که دارد به یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری در کشورمان تبدیل شده است.

کاشان بیشتر به خانه‌های تاریخی‌اش شهرت دارد، اما علاوه بر باغ فین و خانه‌های تاریخی متعدد، کاشان دیدنی‌های دیگری هم دارد. خانه‌های تاریخی، بازار تاریخی کاشان و مسجدهای تاریخی و دیدنی این شهر همگی مربوط به دوران پس از اسلام هستند. اما در کاشان آثار تاریخی از دوران کهن‌تر و پیش از اسلام هم وجود دارد.

تپه سیلک یکی از آثار تاریخی کاشان است که قدمتی چند هزار ساله دارد. سیلک، نام اولین تمدن شهرنشینی ایران مرکزی است که در سه کیلومتری جنوب غربی کاشان قرار دارد. در این مطلب اسنپ‌ تریپ درباره تپه‌های سیلک صحبت کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

پیشینه تاریخی تمدن سیلک

سیلک

بنابر اسناد و شواهد تاریخی، سیلک، نخستین تمدن شهرنشین در بخش مرکزی ایران است که پیش از سلسله‌ها و تمدن‌های آریایی وجود داشته است. محوطه باستانی تپه سیلک حدودا ده هزار سال قدمت دارد. این تپه در واقع ویرانه‌های برجای مانده از قدیمی‌ترین زیگورات جهان و نیایشگاه مردمان ایران باستان است. تپه سیلک تا پیش از سال ۱۳۱۰ ناشناخته بود و کسی از قدمت و ارزش تاریخی آن اطلاعی نداشت. در آن زمان مردم کاشان به آن محدوده، شهر نفرین‌شده می‌گفتند. بنابر یافته‌های تاریخی ۲۵۰۰ سال پیش تمدن سیلک مغلوب تمدن آریایی‌ها شد و اکنون این منطقه تاریخی در کاشان از آنان برجای مانده است.

تمدن باستانی سیلک چگونه کشف شد؟

تمدن-باستانی-سیلک

حدودا نود سال پیش بود که بر اثر جاری شدن سیل در زمین‌های کشاورزی کاشان ابزار و اشیا سفالی بسیاری در این منطقه پیدا شدند که حیرت همگان را برانگیختند. برخی افراد با دیدن این اشیا قدیمی وسوسه شدند و تصمیم گرفتند با کندوکاو در این محل اشیا قدیمی و تاریخی یا به اصطلاح عتیقه پیدا کنند و با فروش آن‌ها پول خوبی بدست بیاورند.

 پس از مدتی مردم و کشاورزان این آثار و اشیا تاریخی را به دلالان عتیقه فروختند. همین موضوع باعث شد توجه دلالان عتیقه به این منطقه جلب شود. این افراد نیز به کاشان آمدند و با غارت تپه سیلک بسیاری از آثار برجای مانده از آن تمدن قدیمی را به کشورهای غربی بردند. پس از انتقال این اشیا تاریخی به کشورهای غربی توجه باستان‌شناس مشهور رومن گیرشمن به این منطقه جلب شد. گیرشمن باستان شناسی بود که در موزه لوور فرانسه کار می‌کرد و سال‌ها در ایران به تحقیق پرداخته بود. گیرشمن با هدف شناخت بیشتر این تمدن راهی کاشان شد تا در این‌باره تحقیق کند.

پس از پایان کاوش‌های باستانی گیرشمن در این منطقه، این باستان‌شناس گزارشی از فعالیت‌ها و یافته هایش منتشر کرد. او قدمت این تمدن را بیش از ده هزار سال تخمین زده بود.

 با این حال جای تعجب است که تا پیش از سال ۱۳۸۰ توجه خاصی به سیلک نمی‌شد و این منطقه نه برای گردشگران جذابیتی داشت و نه هیچ‌گونه رسیدگی به این بقایای باستانی می‌شد. در سال ۱۳۸۰ دکترصادق ملک شهمیرزادی باستان‌شناس بزرگ و شهیر ایرانی از طرف سازمان میراث فرهنگی ایران برای بررسی‌ و کاوش‌های بیشتر به این منطقه رفت. شهمیرزادی نتایج تحقیقات خود را، که در سال ۱۳۸۵ پایان یافتن، در پنج جلد منتشرکرد. در کاوش‌های شهمیرزادی نیایشگاه سیلک یا همان زیگورات به زبان اکدی کشف شد.

در تپه باستانی سیلک چندین اسکلت انسان و طروف و اشیا باستانی یافت شده‌اند که در حال حاضر در موزه‌های لوور فرانسه، موزه ملی ایران، موزه ملی کاشان در باغ فین و موزه‌ای کوچک در مجاورت مجموعه سیلک نگهداری می‌شوند.

تپه‌های سیلک کاشان در ضلع جنوبی‌غربی کاشان و در خیابان امیرکبیر، یعنی سمت راست جاده کاشان به فین، قرار دارد. اگر قصد سفر به کاشان را دارید پیش از سفر به صفحه  رزرو هتل در کاشان با تخفیف مراجعه کنید. شما علاوه بر رزرو هتل‌های کاشان می‌توانید، رزرو هتل در سراسر ایران را با قیمت مناسب از سایت اسنپ تریپ انجام دهید.منبع خبر

ادامه مطلب

گردشگری

راز حضور مهمانداران در مقابل درب هواپیما چیست؟

هواپیما


حتما به هنگام سوار شدن به هواپیما با خوشامدگویی مهمانداران مواجه شده‌اید؛ ولی کسی از علت اصلی ایستادن مهمانداران در مقابل درب هواپیما اطلاعی ندارد.

مقاله‌های مرتبط:

در حالی‌که بسیاری از مسافران گمان می‌کنند ایستادن مهمانداران مقابل درب هواپیما برای خوش آمدگویی و هدایت آنان به سمت صندلی‌هایشان است، به نظر می‌رسد واقعیت چیز دیگری است. علاوه بر خوشامدگویی، پذیرایی و رسیدگی به درخواست‌های مسافران، حفظ امنیت مسافران مهم‌ترین وظیفه مهمانداران هواپیما محسوب می‌شود.

شرکت‌های هواپیمایی همواره با خطر مواجه هستند و از این‌رو، کاملا ضروری به نظر می‌رسد تا افرادی همیشه هشیار بوده و خطرهای احتمالی را شناسایی کنند. مهمانداران مناسب‌ترین افراد برای انجام این کار محسوب می‌شوند. درواقع، هدف از ایستادن مهمانداران مقابل درب ورودی هواپیما که به ظاهر با هدف خوش آمد گویی و استقبال از مسافران صورت می‌گیرد، ارزیابی سریع مهمانداران از هر یک از مسافران طی چند ثانیه و اطمینان از این امر است که وقتی هواپیما در فاصله ۳۵ هزار پایی از زمین است، آن‌ها مشکلی در داخل هواپیما ایجاد نکنند.

هواپیما

البته طبق گفته یکی از مهمانداران باتجربه استقبال از مسافران باعث می‌شود تا مسافران احساس کنند که کادر پرواز مهربان، مهمان‌نواز و قابل اعتماد هستند؛ اما درواقع زمانی‌که مهمانداران در حالی‌که مشغول بررسی کارت‌های پرواز هستند، تلاش می کنند تا شخصیت هر مسافر را تجزیه و تحلیل کنند. سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که مهمانداران چگونه و از کدام لحاظ مسافران را مورد ارزیابی قرار می‌دهند؟

آیا مسافران در وضعیت مناسبی قرار دارند؟

مهمانداران هواپیما می‌توانند از ورود افرادی که به دلیل استفاده از مشروبات الکلی در وضعیت مناسبی قرار ندارند، جلوگیری کنند؛ زیرا ممکن است این افراد در طول پرواز خطری را برای امنیت پرواز ایجاد کنند.

آیا در بین مسافران فردی دارای قدرت فیزیکی وجود دارد؟

اگر مهمانداران شخصی با مشخصات فیزیکی را ببیند، سعی می‌کنند تا صورت و صندلی او را به خاطر بسپارند تا در صورت وقوع موقعیت خطرناکی در هواپیما از او کمک بگیرند.

هواپیما

آیا در بین مسافران مهمانداری از سایر ایرلاین‌ها حضور دارد؟

دلیل شناسایی این افراد در بین مسافران پرواز این است که کلیه مهمانداران برای کلیه موقعیت‌های احتمالی در طول پرواز آموزش دیده‌اند و می‌توان در صورت لزوم از آن‌ها کمک گرفت.

آیا در بین مسافران فردی بیمار وجود دارد؟

همیشه این امکان وجود دارد تا در بین مسافران فردی بیمار، دارای نقص عضو، دچار مشکل ترس از پرواز یا مسافری توان‌یاب حضور داشته باشد؛ بنابراین، شناسایی این گروه از مسافران این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت امکان، محل نشستن وی را تغییر داده و اطمینان حاصل کنند که در صورت لزوم می‌توانند به او کمک کنند. نکته قابل توجه اینکه کلیه کادر پرواز با کمک‌های اولیه پزشکی آشنایی دارند.

هواپیما

آیا مسافران دچار ترس یا نگرانی هستند؟

برخی از مسافران دچار ترس از ارتفاع یا پرواز هستند، که مهمانداران با گفتن چند جمله آن‌ها را آرام می‌کنند.

هواپیما

آیا مسافران مرتکب اعمال غیرقانونی می‌شوند؟

برخی از مسافران سعی می‌کنند تا حیوانات خانگی یا اشیای ممنوعه خود را به صورت غیرقانونی و در داخل کیف‌دستی وارد هواپیما کنند. در این مورد نیز مهمانداران پس از خوشامدگویی به دقت مسافران را به هنگام جابجایی بار و قرار دادن لوازم در قفسه‌های بالای سر در نظر می‌گیرند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از روزباکس می‌توانید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی ارزان به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.منبع خبر

ادامه مطلب

گردشگری

بازار مدینه جمیرا، یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی دبی

بازار مدینه جمیرا دبی


بازار مدینه جمیرا یکی از زیباترین جاهای دیدنی دبی است که هر گردشگری در سفرش به این شهر، باید از آن دیدن کند. این بازار تلفیقی از سنت و مدرنیته را در دبی به نمایش گذاشته است.

هر کسی که به دبی سفر کند، سفرش هر چقد هم که کوتاه باشد، باید از سوق مدینه جمیرا دیدن کند. این جاذبه به‌طور کامل مدرنیته، فرهنگ و سنت قدیمی را در یک جا به نمایش گذاشته است. سوق در زبان عربی به معنی بازار است و معماری بازار مدینه جمیرا تقلیدی از بازاری سنتی عربی است که یک فضای تاریخی ایجاد کرده که با رستوران‌ها و بارهای مدرن ترکیب شده است. اگر می‌خواهید برای تعطیلات بعدی تور دبی رزرو کنید، این بازار را بیشتر بشناسید و در سفر خود حتما از آن بازدید کنید.

برای انتخاب تورهای ارزان و متنوع دبی، می‌توانید به کمک روزباکس تورهای آژانس‌های همکار را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید؛ ما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به‌راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان‌تر از همه جا برنامه‌ریزی کنید.

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا به سبک بازارهای عربی ساخته شده، حتی از بادگیرهای قدیمی شهر نیز کپی برداری کرده است

این بازار مکانی فوق‌العاده برای گردشگران است تا بتوانند ببینند دبی در گذشته چه شکلی بوده است. این جاذبه که به سبک بازارهای عربی ساخته شده، حتی از بادگیرهای قدیمی شهر نیز کپی برداری کرده است؛ این بادگیرها در گذشته به جای کولر، باعث خنک‌تر شدن ساختمان و تحمل‌پذیر شدن گرمای شدید بیابان می‌شدند. با این حال بازار مدینه جمیرا به جز معماری زیبا، جذابیت‌های دیگر بسیاری دارد. مغازه‌های سنتی فوق‌العاده که در این بازار مشغول به فعالیت هستند همه چیز، از سوغات گرفته تا اقلام دکوری سنتی می‌فروشند.

اکثر مغازه‌ها کوچک هستند و در طراحی آن بیشتر به سبک بازارهای منطقه تاکید شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از بازار مدینه جمیرا اقلامی از سراسر خاورمیانه را، از ظروف ترک بگیر تا فرش ایرانی، خریداری کنند. اینجا می‌توانید هر چیزی را که عاشقش هستید، پیدا کنید و بخرید.

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا در کنار زندگی بخشید به بازار عربی، یکی از مراکز زندگی شبانه در دبی است. اینجا پر از رستوران و کافه است. اگر آخر هفته‌ها به این بازار بیایید، فرصت این را پیدا می‌کنید که بینید یک شب سرگرم‌کننده جالب در دبی چگونه می‌تواند باشد. اینجا همه چیز پیدا می‌شود؛ چه بخواهید در یک رستوران خوب غذا نوش جان کنید یا در کافه‌ای با شنیدن موسیقی زنده قهوه‌تان را میل کنید. بازار مدینه جمیرا همچنین به خاطر داشتن چند رستوران که قلیان هم عرضه می‌کنند، شهرت دارد؛ در دبی به قلیان شیشه می‌گویند. در این مکان می‌توانید سنتی‌ترین آداب و رسوم اهالی دبی را تا حد امکان تجربه کنید. 

بازار مدینه جمیرا دبی

منبع عکس: وب‌سایت wallpapershome

تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی بازار مدینه جمیرا صحنه‌ای جذاب در تصویر خلق می‌کند و استعاره‌ای جذاب از دبی است: قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته

شاید آنچه که بازار مدینه جمیرا را به یکی از جاهای توریستی پرطرفدار دبی تبدیل کرده، چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای است که از این بازار بر برج‌العرب وجود دارد. برج‌العرب تنها هتل ۷ ستاره این شهر است و در کل امارات، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در مدینه جمیرا عکس منحصربه‌فردی از این هتل مشهور بگیرند که معماری مدرن دارد؛ تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی این بازار صحنه‌ای جذاب در تصویر خلق می‌کند و استعاره‌ای جذاب از دبی است: قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته.

علاوه بر اینکه می‌توانید از این مکان عکس‌های فوق‌العاده از برج‌العرب بگیرید، بازار مدینه جمیرا کانال‌های آبی زیبا دارد که گردشگران می‌توانند بازدید و از آن‌ها عکاسی کنند. با اینکه بسیاری از افراد این کانال‌ها را به کانال‌های آبی ونیز تشبیه می‌کنند، این‌ها در واقع به تقلید از خور دبی ساخته شده است؛ جایی که در گذشته‌های دور، قبل از کشف نفت در این شهر و رشد اقتصادی امارات متحده عربی، جمعیت دبی در اطراف آب‌های آن شروع به رشد کرد. 

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های دبی است که هر گردشگری در سفر به این شهر باید از آن دیدن کند. اگر می‌خواهید روزی به دبی سفر کنید، بهتر است از قبل جاذبه‌های گردشگری آن را بشناسید و سفری با برنامه منظم داشته باشید. شما می‌توانید فهرست کاملی از جاهای دیدنی دبی را در روزباکس مشاهده کنید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه‌های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.منبع خبر

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

برترین ها