با ما همراه باشید

تکنولوژی

آیا این نقاشی کلاسیک، مریم مقدس را در کنار بشقاب پرنده نشان می‌دهد؟

آیا این نقاشی کلاسیک، مریم مقدس را در کنار بشقاب پرنده نشان می‌دهد؟


اخیرا اثر هنری یک نقاش دوره رنسانس در یکی از کلیساهای ایتالیا نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. در این نقاشی از مریم مقدس شاید یک بشقاب پرنده مرموز وجود داشته باشد که حاکی از وجود موجودات فضایی است.
کنجکاوی نسبت به نقاشی مذکور از سوی افراد مذهبی نیست. نظریه ‌پردازان توطئه بر این باورند که در این نقاشی، در بالای سر مریم مقدس یک بشقاب پرنده وجود دارد.

مریم مقدس و بشقاب پرنده در یک قاب؟ 

در نقاشی «بشارت همراه با امیدیس مقدس» (The Annunciation with Saint Emidius) اثر نقاش ایتالیایی مشهور، کارلو کریولی (Carlo Crivelli) در سال 1486، مریم مقدس در داخل اتاقی در شهر آسکولی پیکنوی ایتالیایی نشان داده می‌شود و یک پرتو نور طلایی لیزرمانند، از آسمان به سوی سر او می‌تابد. این نور از یک سری ابر دایره شکل در حال چرخش، ریشه می‌گیرد که مشابه معلق ماندن بشقاب پرنده در هوا است.این پرتو نور در اصل باید نشان دهنده لقاح مطهر (Immaculate Conception) باشد؛ یعنی زمانی که مریم مقدس به شکل معجزه آسایی، بر اساس شایستگی‌هایش، فرزند خود عیسی را حامله شد. از نظر سنتی، این شی، یک حلقه نور بهشتی در نظر گرفته می‌شود. تفکر مذهبی سنتی بر این باور است که این اتفاق یک مداخله الهی بوده اما اگر این شی، الهی نبوده باشد چه؟ اگر این مداخله توسط موجودات فرازمینی صورت گرفته باشد چه؟
سایت لیست‌ورس (Listverse) اخیرا در مقاله‌ای، به 10 نقاشی تاریخی که بشقاب پرنده و یوفوها را نشان می‌دهند پرداخته و نقاشی بشارت همراه با امیدیس مقدس نیز در این فهرست حضور دارد. برای علاقه‌‌مندان به موجودات فضایی، این نقاشی چیزی را نشان می‌دهد که ممکن است افراد مذهبی را شوکه کند.


علاقه‌‌مندان و طرفداران بشقاب پرنده و موجودات فضایی، این حلقه نور را یک یوفوی دیسک شکل تفسیر کرده‌اند. در باور آن‌ها، حضرت عیسی (ع) الهی نبوده و در واقع نتیجه مهندسی ژنتیک و قرار دادن یک نوزاد در شکم مریم مقدس است. در واقع آن‌ها لقاح مطهر را انکار کرده و می‌گویند که مریم مقدس توسط یک نژاد فرازمینی ربوده و حامله شده است.
این پرتو نور، شاید اصلا به نور الهی اشاره نداشته و یک چیز کاملا متفاوت را اثبات کند.
طرفداران این ایده، به این نکته اشاره کرده‌اند که برخورد پرتو نور به مریم مقدس در حالی که داخل خانه حضور دارد، مشابه آدم ربایی‌های مدرن موجودات فضایی است. بسیاری از افرادی که ادعا کرده‌اند توسط موجودات فرازمینی دزدیده شده‌اند، در توضیحات‌شان اعلام کرده‌اند که هنگام رخ دادن این اتفاق داخل خانه‌هایشان بوده و یک نور عجیب از خارج ساختمان و از آسمان، به آن‌ها تابیده شده است.در بررسی دیگر نقاشی‌های باستانی که نشان دهنده بشقاب پرنده هستند، دانشمند فرانسوی، ژاک ولی (Jacques Vallée) می‌گوید که پدیده‌ مذکور در دیگر آثار هنری قرن پانزدهم و حتی در دوران باستان دیده شده است. او از محققان مشهور و مورد احترام در زمینه یوفو از اواخر دهه 60 است. او همچنین از این نکته سخن گفته که نقاش، اتفاقی که به تصویر کشیده را به چشم ندیده و شاهد ماجرا نیست. نقاشی کارلو کریولی تقریبا 1500 سال پس از میلاد مسیح کشیده شده است. با این حال، چرا بسیاری از مردم و حتی دانشمندان، از وجود اشیای عجیب و مرموز در حکایت‌های قبل از قرن بیستم سخن می‌گویند؟

ژاک ولی در گفتگو با خبرگزاری هافینگتون در این باره می‌گوید که ارزش چنین اتفاقاتی در این است که می‌توان آغاز پدیده بشقاب پرنده را در آثار تاریخی واقعی و مستند پیدا کرد. این محقق کهنه کار ادعا نمی‌کند که نقاشی مذکور، وجود موجودات فرازمینی را تایید می‌کند اما آن را اثباتی بر این قضیه می‌داند که یوفوها از دوران باستان رویت و گزارش شده‌اند. او که با رویکرد علمی به این قضیه پرداخته می‌گوید چون کسی در دوران قرون وسطی چیزی در آسمان دیده، همان پدیده‌‌ای نیست که مردم این روزها در آسمان مشاهده می‌کنند.
اما نظر شما چیست؟ آیا آن چیزی که در این نقاشی به تصویر کشیده شده، پرتو نوری است که به لقاح مطهر اشاره دارد یا قضیه چیز دیگری است. در دنیای واقعی، کدام تئوری برای شما قابل پذیرش است؟منبع خبر

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

طرح جدید تسلا برای مجهز کردن منازل مسکونی به سقف‌های خورشیدی

طرح جدید تسلا برای مجهز کردن منازل مسکونی به سقف‌های خورشیدی


شرکت تسلا که در طی سال‌های اخیر تلاش‌های گسترده‌ای را برای مجهز کردن سقف منازل مسکونی به پنل‌های خورشیدی انجام داده، اخیرا از آغاز طرحی به نام Rent Solar خبر دارد که می‌تواند این شرکت را یک گام دیگر به تحقق اهدافش نزدیک‌تر کند.

بر اساس این طرح، افراد می‌توانند در ازای پرداخت ماهانه 50 دلار، هر آنچه که مربوط به سقف‌های خورشیدی می‌شود؛ اعم از پنل‌ها، تجهیزات سخت‌افزاری و خدمات نصب و پشتیبانی را دریافت کنند. درواقع، با پرداخت این میزان هزینه، افراد می‌توانند از انرژی خورشیدی جذب شده توسط پنل‌هایی که بر روی سقف منازلشان تعبیه شده، استفاده کنند.

در این قرارداد آمده اکه فرد تصمیم به عدم استفاده از این پنل‌ها بگیرد، می‌بایست هزینه‌ای معامل 1500 دلار به شرکت تسلا پرداخت کند تا مهندسان این شرکت تجهیزات سخت‌افزاری و پنل‌های خورشید را جمع‌آوری کنند.

تسلا در این رابطه عنوان کرد که هدف این شرکت از اجرای طرح Rent Solar، سودآوری نیست. البته این طرح فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد و در حال حاضر، تنها در شش منطقه آریزونا، نیوجرزی، ماساچوست، نیو مکزیکو،کالیفرنیا و کانکتیکات عملیاتی شده است.

طبق گفته تسلا، خریداران می‌توانند از میان سه سیستم کوچک، متوسط و بزرگ، یکی را به دلخواه انتخاب نمایند. هر سیستم قادر به تولید میزان مشخصی از انرژی الکتریسیته است و هرچه از سیستم بزرگ‌تر استفاده شود، به تبع میزان انرژی دریافتی نیز بیشتر خواهد بود.

تسلا چندی پیش با قراردادی به ارزش 2.6 میلیارد دلار، شرکت سولارسیتی را که در زمینه تولید پنل‌های خورشیدی فعالیت می‌کرد، خریداری و به جمع شرکت‌های زیرمجموعه خود اضافه کرد. البته هنوز تسلا به راه‌حل‌هایی برای کاهش هزینه‌های تولید و نگهداری این پنل‌های خورشید دست نیافته و با این اوصاف، باید منتظر ماند و دید که آیا پرداخت تنها 50 دلار در ماه، می‌تواند هزینه‌های نصب، راه‌اندازی و نگهداری این پنل‌های را پوشش دهد یا خیر.

مقالات مرتبط:

تسلا برای منازل پنل خورشیدی می‌سازدتسلا برای منازل پنل خورشیدی می‌سازد تسلا از سقف‌های خورشیدی رونمایی می‌کندتسلا از سقف‌های خورشیدی رونمایی می‌کند عرضه سوناتا هیبدری مجهز به سقف خورشیدی آغاز شدعرضه سوناتا هیبدری مجهز به سقف خورشیدی آغاز شد استفاده از سقف‌های خورشیدی در خودروهای الکتریکی تویوتااستفاده از سقف‌های خورشیدی در خودروهای الکتریکی تویوتامنبع

ادامه مطلب

تکنولوژی

خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد

خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد


شرکت دارکو موتورز (Darko Motors) از جدیدترین خودروی الکتریکی خود تحت عنوان GTE پرده برداشت که قادر است توانی معادل 1200 اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهد.

زمانی که شرکت تسلا از خودروی الکتریکی جدید و البته پرقدرت خود به نام «رودستر» رونمایی کرد، هرگز تصویر نمی‌کرد که شرکتی به نام دارکو موتورز روی دستش بلند شود و از اتومبیلی الکتریکی مجهز به چهار موتور و قدرتی معادل 1200 اسب بخار و گشتاوری برابر با 8812 نیوتن‌متر رونمایی کند.

البته این خودر، قوی‌ترین خودروی موجود نیست و مدل بوگاتی کایرون به توان 1479 اسب بخاری مجهز شده است. اما فراموش نکنید که GTE تنها یک خودروی الکتریکی است و در میان مدل‌های کلاس خود، یک سروگردن بالاتر قرار می‌گیرد.

علاوه‌ بر قدرت، این خودرو از شتاب اولیه خیره‌کننده‌ای برخوردار است و می‌تواند با حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعت به حرکت درآید. همچنین در این اتومبیل الکتریکی، از ترمزهای سرامیکی برمبو و سیستم تعلیق Ohlins استفاده شده است. شاسی خودرو مبتنی به گونه‌ای طراحی شده که قابلیت حمل چهار سرنشین و مقداری بار را دارد.

در خصوص باتری این خودرو باید گفت که GTE به یک باتری 90 کیلوواتی مجهز شده که البته هنوز شرکت دارکو اطلاعاتی را در خصوص میزان مسافتی که می‌توان با یک بار شارژ کامل این باتری پیمود، منتشر نکرد. ناگفته نماند که این خودرو از فناوری شارژ سریع نیز پشتیبانی می‌کند و می‌تواند در زمانی کم، شارژ باتری را از صفر به صد رساند.

دارکو موتورز اعلام کرده که این خودرو را برای عرضه در بازارهای جهانی آماده خواهد کرد و تولید انبوه آن به زودی استارت می‌خورد. طبق برآوردها، این خودرو در سال 2020 آماده عرضه خواهد بود. تاکنون تنها 25 دستگاه از خودروی الکتریکی GTE تولید شده و قیمت پایه آن حدود 1.25 میلیون دلار تعیین شده است.

خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد خودروی الکتریکی GTE با توان خروجی 1200 اسب بخار رونمایی شد

مقالات مرتبط:

نیسان GTR با 1750 اسب بخار {تماشا کنید}نیسان GTR با 1750 اسب بخار {تماشا کنید} شرکت BMW سال ۲۰۱۷ از خودروی الکتریکی i3 رونمایی می‌کندشرکت BMW سال ۲۰۱۷ از خودروی الکتریکی i3 رونمایی می‌کند سفر سه‌روزه قطار بخار انگلیسی پس از 50 سالسفر سه‌روزه قطار بخار انگلیسی پس از 50 سال جهرمی و درآمد 1200 میلیاردتومانی دولت از رجیستریجهرمی و درآمد 1200 میلیاردتومانی دولت از رجیستریمنبع

ادامه مطلب

تکنولوژی

سقوط آزاد قیمت بیت‌کوین طی یک هفته

سقوط آزاد قیمت بیت‌کوین طی یک هفته


ارزش بیت کوین تنها در طول یک هفته اخیر ۱۵ درصد ریزش کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، ارزهای مجازی در هفته‌ای که گذشت عملکردی بسیار بد را به ثبت رساندند به گونه ای که شاخص ارزهای مجازی بلومبرگ ۱۲ درصد ریزش کرد که یکی از بدترین عملکردهای امسال آن‌ها بود. هم‌چنین ارزش بیت کوین در یک هفته ۱۵ درصد ریزش کرد که از نوامبر سال گذشته تاکنون مشاهده نشده بود.

مت مالی، استراتژیست بازار در موسسه “میلر پلاس” گفت: روند صعودی ماه گذشته ارزهای دیجیتالی پس از آن شدت گرفت که برخی از معامله گران تصور کردند این ارزها به زودی جز دارایی‌های امن خواهند بود با این حال اظهارات مقامات مالی و بانکی مختلف در سراسر جهان نشان داد که هنوز برای رسیدن به این نقطه راه زیادی در پیش است و انگیزه معامله‌گران در نتیجه این اظهارات تا حد زیادی از بین رفت.

در حال حاضر ۳.۱۵ میلیون بیت‌کوین استخراج شده است که ۸۵ درصد ظرفیت آن است. متس گرینسپن، تحلیل گر ارشد بازار در موسسه “ای تورو” گفت: با توجه به این که قیمت ارزهای دیجیتالی بر حسب شرایط اقتصادی و رویکرد مقامات جهانی نسبت به آن‌ها تعیین می‌شود باید منتظر واکنش ادامه دار معاملات این ارزها نسبت به کاهش نرخ بهره در سراسر جهان باشیم.

بیت‌کوین در روز ششم اوت (پانزدهم مرداد) به کانال ۱۲ هزار و ۳۰۰ دلاری رسیده بود در پایان معاملات هفتگی با ۱.۹۸ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود به ازای ۱۰ هزار و ۱۴۳.۸۱ دلار مبادله شد. روند نزولی قیمت ها در بیشتر ارزهای دیجیتالی مهم دیگر نیز ادامه داشت تا جایی که اتریوم با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۸۴.۱۸ دلار، بیت کوین کش با ریزش ۱.۵۳ درصدی به ازای ۳۰۴.۶۹ دلار، لایت کوین با ریزش ۲.۵۹ درصدی به ازای ۷۲.۵۲ دلار و مونرو با ریزش ۰.۸ درصدی به ازای ۸۲.۱ دلار معامله شد.

مقالات مرتبط:

سقوط 50 درصدی بیت‌کوین در سال 2018سقوط 50 درصدی بیت‌کوین در سال 2018 سقوط بی‌سابقه ارزش بیت‌کوینسقوط بی‌سابقه ارزش بیت‌کوین قیمت بیت کوین حالا 11 هزاردلار استقیمت بیت کوین حالا 11 هزاردلار است حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریومحراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوممنبع

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

    برترین ها