با ما همراه باشید

گردشگری

مکان های دیدنی ترکیه که نباید از دست بدهید (قسمت اول)

استانبولترکیه، یکی از مقاصد پرطرفدار در دنیا، به‌خصوص در میان ایرانی‌ها است. از شهرهای مهم این کشور استانبول، آنکارا، آنتالیا و قونیه است که در این مقاله به مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی این شهر‌ها می‌پردازیم.ترکیه، کشوری ارواسیایی است که از شرق با ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان، از جنوب‌شرقی با عراق و سوریه، و از شمال‌غربی با بلغارستان و یونان همسایه است. این کشور نیز تاریخ پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشته است که همین، دلیل وجود آثار تاریخی و جاذبه‌های دیدنی بسیار است. البته وجود دریاهای سیاه، مرمره، اژه و مدیترانه را در به‌وجود آمدن آب و هوای مناسب برای داشتن طبیعتی زیبا و جذب گردشگر نباید نادیده گرفت.شهرهای مهم ترکیه شامل استانبول، آنکارا، آنتالیا، قونیه، کوش آداسی، بدروم، مارماریس و آلانیا است که در این مقاله به مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی (براساس رتبه‌بندی سایت TripAdvisor) چهار شهر اول می‌پردازیم.اگر به ترکیه سفر می‌کنید می‌توانید از برترین دیدنی‌های این کشور، در هر یک از شهرهای زیر بازدید کنید. روزباکس مهم‌ترین مکان‌های دیدنی هر شهر را از دیدگاه تریپ ادوایزر معرفی می‌کند تا درصورتی که فرصت شما محدود است، بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفرتان داشته باشید و شاخص‌ترین جاذبه‌های هر شهر را از دست ندهید.اگر مایل هستید در سفر به این کشور از شهرهایی که اشاره شده بازدید کنید، می‌توانید برای انتخاب بهترین تور ترکیه از روزباکس کمک بگیرید. از فهرست متنوع تورهایی که از میان آژانس‌های معتبر ارائه شده، قیمت تور ترکیه را مقایسه کنید و ارزان‌ترین گزینه را انتخاب کنید.دیدنی‌های استانبول | دیدنی‌های آنکارا | دیدنی‌های آنتالیا | دیدنی‌های قونیه

دیدنی‌های استانبول

استانبولاستانبول، یکی از پربازدیدترین شهرهای ترکیه، در ناحیه مرمره قرار گرفته است. تنگه بسفر این شهر را به دو نیم تقسیم کرده است، به طوری که نیمی از این استان در اروپا و نیمی دیگر در آسیا قرار دارد. استانبول نیز دیدنی‌های بسیاری دارد که در تور استانبول می‌توانید از بهترین مکان‌های دیدنی آن بازدید کنید. در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

مناطق تاریخی استانبول

مناطق تاریخی استانبولمناطق تاریخی استانبول شامل گروهی از مکان‌ها است که در محله فاتح استانبول قرار گرفته‌اند. این مناطق تاریخی در سال ۱۹۸۵ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند. این گروه شامل سرابورنو (sarayburnu)، قصر توپ‌قاپی، مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، کلیسای ایا ایرنه، مسجد زیرک، مسجد سلیمانیه، مسجد ایاصوفیه کوچک، و دیوارهای قسطنطنیه است. 

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه استانبولمسجد سلیمانیه در سال‌های بین ۱۵۵۰ تا ۱۵۵۷، به دستور سلطان سلیمان، توسط معمار سنان (خواجه معمار سنان آغا) ساخته شد. این مسجد دارای چهار منار و ترکیبی از معماری اسلامی و بیزانسی است. بخش‌های مختلف مسجد سلیمانیه شامل کتابخانه، مدرسه، کاروان‌سرا، حمام، آشپزخانه و بیمارستان است. امروزه، این بنای مربوط به دوران امپراتوری عثمانی، روی تپه سوم استانبول قرار دارد. این مسجد دومین مسجد بزرگ شهر است و بهترین منظره از استانبول را به نمایش می‌گذارد.

منطقه سلطان احمد

منطقه سلطان احمد استانبولاین منطقه، قدیمی‌ترین و گردشگرپذیرترین منطقه استانبول در ترکیه است که جاذبه‌های فراوانی چون کاخ توپ‌قاپی، مسجد کبود، هیپودروم (که امروز بخشی از میدان سلطان احمد است)، موزه هنرهای ترکی و اسلامی (قصر ابراهیم پاشا)، مسجد ایا صوفیه، بازار آراستا، حمام ترکی و بسیاری دیگر را در خود جای داده است. این منطقه کوچک، علاوه‌براین جاذبه‌ها، دارای فضای بسیار آرامش‌بخشی است.

کلیسا/ موزه ایاصوفیه

ایاصوفیهکلیسای ایاصوفیه که زمانی کلیسای مسیحیت شرق به شمار می‌رفت، پس از فتح استانبول به دست محمد دوم، از کلیسا به مسجد تبدیل شد. کلیسای ایاصوفیه به دستور ژوستین یکم در سال ۵۳۲ ساخته شد و پس از تبدیل آن به مسجد، تغییرات بسیاری از جمله نقاشی‌ها، نوشته‌های قرآنی روی دیوار، مناره، منبر، محراب، و غیره به آن اضافه شد. پس از به قدرت رسیدن آتاتورک و اعلام جمهوری در ترکیه، این مکان به موزه تبدیل شد و امروزه نیز جزو برترین دیدنی های استانبول است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

تنگه بسفر

تنگه بسفرتنگه بسفر در استابول، دارای سواحل بسیار زیبایی است که اطراف آن‌ها پر است از مکان‌های تاریخی، قلعه‌ها، خانه‌های بزرگ چوبی، هتل‌ها و رستوران‌ها. مناطق دیدنی این تنگه شامل منطقه آنادولو کاوایی، آرنا ووت کوی، ببک، قصر بیگلربیگی، امیرگان، کانلیکا، اورتاکوی، قلعه اروپا (روملی حیصاری)، موزه صاقب صابانچی، منطقه ساریر، بنیاد ایزنیک، رستوران بابا آدم، رستوران موزدچانگا، رستوران توگرا، هتل چهار فصل، هتل استانبول ادیشن، خانه هتل بسفر، W استانبول و هتل کمپینسکی است.

دیدنی‌های آنکارا

آنکاراآنکارا، پایتخت ترکیه و بعد از استانبول، دومین شهر بزرگ کشور است. این شهر دارای جنگل‌های کوهستانی بسیار، دشت خشک قونیه، رودخانه‌ها و زمین‌های کشاورزی، موزه‌ها، معابد و دیدنی‌های بسیار است. برترین دیدنی های آنکارا که نباید در سفرتان آن‌ها را از دست بدهید شامل موارد زیر است:

آنیت‌کابیر

آنیت کابیرآنیت‌کابیر محل دفن مصطفی کمال آتاترک، بنیان‌گزار و اولین رئیس‌جمهور ترکیه است. این مقبره در سال ۱۹۴۴ روی یک تپه ساخته شد. علاوه بر قبر آتاترک، قبر عصمت اینونو، دومین رئیس‌جمهور ترکیه نیز در این مکان قرار دارد.

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولیموزه تمدن آناتولی در قسمت جنوبی قلعه آنکارا قرار گرفته و شامل ساختمان انبار بازار محمود پاشا عثمانی، کاروانسرای Kusunlu Han و موزه هیتی‌ها است. همچنین این موزه شامل بیش از ۲۰۰,۰۰۰ شی تاریخی است که تنها بخشی از آن به نمایش گذاشته می‌شود. نمایشگاه‌ها شامل مجسمه‌های عصر برنز و غارنگاره‌های دوره نوسنگی است.

موزه رحمی کوچ

موزه رحمی کوچموزه رحمی کوچ یک موزه صنعتی خصوصی است که تاریخ حمل و نقل، صتعت و ارتباطات ترکیه را به نمایش می‌گذارد. رحمی کوچ، عضوی از یک خاندان ثروتمند ترکیه و رئیس بازنشسته گروه کوچ، موزه اصلی را در سال ۱۹۹۱ در استانبول تاسیس و در سال ۱۹۹۴ افتتاح کرد. موزه خواهر، که کوچک‌تر از موزه اصلی است، در سال ۲۰۰۵ در آنکارا افتتاح شد.

مسجد حاج بیرم

مسجد حاج بیرممسجد حاج بیرم که در دوران عثمانی ساخته شد، نشانگر معماری اواخر قرن ۱۷ و اوایل قرن ۱۸ است. سقف این مسجد را تزئینات چوبی، و منادهایی از گل‌ها و گیاهان تشکیل داده است. نام این مسجد را به افتخار صوفی و شاعر ترک، حاج بیرم ولی انتخاب کردند. این مسجد در سال ۲۰۱۶، در فهرست آزمایشی میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

موزه زندان اولوکانلار (Ulucanlar)

موزه زندان اولوکانلارموزه زندان اولوکانلار که زندان سابق آنکارا است، در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. این اولین موزه زندان در ترکیه است. افرادی که به سیاست و تاریخ علاقه دارند، می‌توانند از این مکان دیدن کنند؛ اما برای افراد دیگر به دلیل اتفاقات وحشتناکی که در این مکان افتاده است، این مکان باعث افسردگی و ناراحتی‌شان می‌شود.

دیدنی‌های آنتالیا

آنتالیااستان آنتالیا، در جنوب‌غرب ترکیه و بین رشته‌کوه‌های توروس و دریای مدیترانه قرار گرفته است. همین موقعیت جغرافیایی باعث شده است تا این شهر طبیعت بسیار زیبایی داشته باشد و ۳۰ درصد از جذب گردشگران کشور را به خود اختصاص دهد. بهترین دیدنی های آنتالیا را می‌توانید در تور آنتالیا بازدید کنید. در ادامه به برخی از این مکان‌های مهم در آنتالیا اشاره می‌کنیم.

پارک Hip- Notics

پارک هیپنوتیکسپارک هیپنوتیکس پارک بسیار بزرگی است که دارای سه رودخانه بزرگ برای انواع ورزش‌های آبی، زمین والیبال، بسکتبال، تنیس، و غیره است. همچنین چند هتل، کافه و رستوران در این منطقه وجود دارند.

موزه آنتالیا

موزه آنتالیاموزه آنتالیا دارای ۱۳ سالن است که از دوران پارینه‌سنگی تا عثمانی را به نمایش می‌گذارد. این موزه علاوه بر مجسمه‌های خدایان و الهه‌ها، دارای بخش مخصوص کودکان است که در آن فعالیت‌هایی برای کودکان درنظر گرفته شده است تا علاقه آن‌ها را به موزه و اشیای عتیقه افزایش دهد.

ترمسوس

ترمسوسشهر باستانی ترمسوس در ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا، یکی از معدود شهرهای باستانی است که به خوبی حفاظت شده است. این شهر در احاطه‌ی انبوه جنگل‌های کاج و بر فراز کوهی بلند ساخته شده است. شاید دلیل محفوظ ماندن این شهر از ویرانی نیز موقعیت آن باشد. ساختار شهر در ارتفاع ۱۰۵۰ متری بنا شده است. بنابراین برای دیدن آن باید کوهنوردی نسبتا طولانی را در برنامه‌ی خود جای دهید. در این شهر یک تئاتر میان صخره، یک تنگه عمیق، یک ورزشگاه بزرگ، پارک ملى، اودئون، مجموعه‌ی معبد و قبرستان وجود دارد.

منطقه Kaleici

منطقه کالیچیمنطقه kaleici، یک منطقه قدیمی در مرکز آنتالیا است که ساختار آن به دوران روم، بیزانس، سلجوقی، عثمانی و دوران مدرن ترکیه بازمی‌گردد. نام kaleici به معنای «داخل قلعه» است. جاذبه‌های دیدنی این منطقه شامل برج ساعت آنتالیا، دروازه هادریان، برج Hidirlik، مسجد iskele و بسیاری جاذبه‌های دیگر است.

ساحل کاپوتاس

ساحل کاپوتاسساحل کاپوتاس یکی از سواحل پرطرفدار است که دارای امکاناتی چون توالت، دوش، و کافه است. این ساحل در ۲۵ کیلومتری کاش قرار دارد.

دیدنی‌های قونیه

قونیهاستان قونیه، به‌خاطر وجود آرامگاه مولوی بسیار معروف است و همه ساله گردشگران و مشتاقان بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. علاوه‌بر آرامگاه و موزه مولوی دیدنی‌های بسیاری در این شهر وجود دارد که می‌توانید در تور قونیه از آن‌ها بازدید کنید.

مسجد عزیزیه

مسجد عزیزیهمسجد عزیزیه، بنایی مربوط به دوره عثمانی است که در قسمت تجاری شهر قار  گرفته است. مسجد اصلی را مصطفی پاشا، همسر خدیجه سلطان دختر سلطان احمد چهارم، در سال های بین ۱۶۷۱ و ۱۶۷۶ بنا کرد. این بنا در سال ۱۸۶۷ در اثر آتش‌سوزی ویران شد، اما pertevniyal سلطان، مادر سلطان عبدالعزیز در سال ۱۸۷۴ بازسازای شد. این مسجد در نزدیکی موزه مولوی قرار دارد.

آرامگاه و موزه مولانا

موزه مولاناآرامگاه و موزه مولانا، مقبره جلال‌الدین محمد رومی، صوفی ایرانی است. زمانی که پدر مولانا، بهاالدین ولد، در سال ۱۲۳۱ فوت شد، سلطان علاالدین کیقباد، پادشاه سلجوقی، دستور داد تا او را در باغ رز خود دفن کنند، و زمانی هم که جلال‌الدین جان به جان آفرین سپرد، او را در کنار پدرش دفن کردند. این بنا که در سال ۱۹۲۷ به موزه تبدیل شد، اتاق‌های مختلفی دارد.

باغ پروانه گرمسیری قونیه

باغ پروانه گرمسیری قونیهباغ پروانه گرمسیری قونیه یک باغ منحصربه فرد با انواع پروانه‌ها و حشرات در یک محیط زیست زیبا است. این مجموعه شامل سه ساختمان است که باهم یک شکل پروانه را تشکیل می‌دهند که باغ پروانه با ۲,۱۰۰ مترمربع مساحت، موزه حشرات با ۵۵۰ مترمربع، ساختمان مخلوط با مساحت ۸۰۰ مترمربع و سالن چند منظوره، دفاتر و واحده‌های خرده‌فروشی را شامل می‌شود.

مسجد و مقبره شمس تبریزی

مسجد و مقبره شمس تبریزیمسجد و مقبره شمس تبریزی که در قرن ۱۶ بازسازی شد، از موزه مولوی دور نیست، و نسبت به آن همچنین خلوت‌تر است. ورود به این مکان رایگان است.

روستای sille

روستای silleروستای sille، یکی از معدود روستاهایی بود که ساکنانش تا سال ۱۹۲۲ به زبان یونانی کاپادوکیه صحبت می‌کردند. یونانی‌ها و ترک ها به مدت ۸۰۰ سال در این مکان، با صلح و دوستی در کنار هم زندگی کردند. دلیل این صلح و آرامش وجود جلال‌الدین محمد رومی بود که شاهد معجزه‌ای در نزدیکی صومعه مسیحی  saint Chariton بود. جلال‌الدین یک مسجد کوچک داخل صومعه ساخت. جالب است بدانید که او اشعاری را به زبان یونانی با دست‌خط عربی- ترکی می‌نوشت، و همین دلیل آن است که هنوز روستاییان ترکی را با الفبای یونانی می‌نویسند. این طرز نوشتن در تمام منطقه رواج یافت و امروزه به خط کارامانلی ترکی معروف است.اگر شما هم به این مکان‌ها سفر کرده‌اید، می‌توانید نظرات و تجربیات خود را در صفحه مربوط به هر جاذبه بنویسید و به آن امتیاز دهید و اگر عکسی از آن جاذبه گرفته‌اید، آن را با ما و بقیه مخاطب‌های روزباکس به اشتراک بگذارید.منبع خبر

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گردشگری

با تپه‌ سیلک آشنا شوید

سیلک


یکی از زیباترین شهرهای ایران کاشان است که به دلیل جاذبه‌های فراوانی که دارد به یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری در کشورمان تبدیل شده است.

کاشان بیشتر به خانه‌های تاریخی‌اش شهرت دارد، اما علاوه بر باغ فین و خانه‌های تاریخی متعدد، کاشان دیدنی‌های دیگری هم دارد. خانه‌های تاریخی، بازار تاریخی کاشان و مسجدهای تاریخی و دیدنی این شهر همگی مربوط به دوران پس از اسلام هستند. اما در کاشان آثار تاریخی از دوران کهن‌تر و پیش از اسلام هم وجود دارد.

تپه سیلک یکی از آثار تاریخی کاشان است که قدمتی چند هزار ساله دارد. سیلک، نام اولین تمدن شهرنشینی ایران مرکزی است که در سه کیلومتری جنوب غربی کاشان قرار دارد. در این مطلب اسنپ‌ تریپ درباره تپه‌های سیلک صحبت کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

پیشینه تاریخی تمدن سیلک

سیلک

بنابر اسناد و شواهد تاریخی، سیلک، نخستین تمدن شهرنشین در بخش مرکزی ایران است که پیش از سلسله‌ها و تمدن‌های آریایی وجود داشته است. محوطه باستانی تپه سیلک حدودا ده هزار سال قدمت دارد. این تپه در واقع ویرانه‌های برجای مانده از قدیمی‌ترین زیگورات جهان و نیایشگاه مردمان ایران باستان است. تپه سیلک تا پیش از سال ۱۳۱۰ ناشناخته بود و کسی از قدمت و ارزش تاریخی آن اطلاعی نداشت. در آن زمان مردم کاشان به آن محدوده، شهر نفرین‌شده می‌گفتند. بنابر یافته‌های تاریخی ۲۵۰۰ سال پیش تمدن سیلک مغلوب تمدن آریایی‌ها شد و اکنون این منطقه تاریخی در کاشان از آنان برجای مانده است.

تمدن باستانی سیلک چگونه کشف شد؟

تمدن-باستانی-سیلک

حدودا نود سال پیش بود که بر اثر جاری شدن سیل در زمین‌های کشاورزی کاشان ابزار و اشیا سفالی بسیاری در این منطقه پیدا شدند که حیرت همگان را برانگیختند. برخی افراد با دیدن این اشیا قدیمی وسوسه شدند و تصمیم گرفتند با کندوکاو در این محل اشیا قدیمی و تاریخی یا به اصطلاح عتیقه پیدا کنند و با فروش آن‌ها پول خوبی بدست بیاورند.

 پس از مدتی مردم و کشاورزان این آثار و اشیا تاریخی را به دلالان عتیقه فروختند. همین موضوع باعث شد توجه دلالان عتیقه به این منطقه جلب شود. این افراد نیز به کاشان آمدند و با غارت تپه سیلک بسیاری از آثار برجای مانده از آن تمدن قدیمی را به کشورهای غربی بردند. پس از انتقال این اشیا تاریخی به کشورهای غربی توجه باستان‌شناس مشهور رومن گیرشمن به این منطقه جلب شد. گیرشمن باستان شناسی بود که در موزه لوور فرانسه کار می‌کرد و سال‌ها در ایران به تحقیق پرداخته بود. گیرشمن با هدف شناخت بیشتر این تمدن راهی کاشان شد تا در این‌باره تحقیق کند.

پس از پایان کاوش‌های باستانی گیرشمن در این منطقه، این باستان‌شناس گزارشی از فعالیت‌ها و یافته هایش منتشر کرد. او قدمت این تمدن را بیش از ده هزار سال تخمین زده بود.

 با این حال جای تعجب است که تا پیش از سال ۱۳۸۰ توجه خاصی به سیلک نمی‌شد و این منطقه نه برای گردشگران جذابیتی داشت و نه هیچ‌گونه رسیدگی به این بقایای باستانی می‌شد. در سال ۱۳۸۰ دکترصادق ملک شهمیرزادی باستان‌شناس بزرگ و شهیر ایرانی از طرف سازمان میراث فرهنگی ایران برای بررسی‌ و کاوش‌های بیشتر به این منطقه رفت. شهمیرزادی نتایج تحقیقات خود را، که در سال ۱۳۸۵ پایان یافتن، در پنج جلد منتشرکرد. در کاوش‌های شهمیرزادی نیایشگاه سیلک یا همان زیگورات به زبان اکدی کشف شد.

در تپه باستانی سیلک چندین اسکلت انسان و طروف و اشیا باستانی یافت شده‌اند که در حال حاضر در موزه‌های لوور فرانسه، موزه ملی ایران، موزه ملی کاشان در باغ فین و موزه‌ای کوچک در مجاورت مجموعه سیلک نگهداری می‌شوند.

تپه‌های سیلک کاشان در ضلع جنوبی‌غربی کاشان و در خیابان امیرکبیر، یعنی سمت راست جاده کاشان به فین، قرار دارد. اگر قصد سفر به کاشان را دارید پیش از سفر به صفحه  رزرو هتل در کاشان با تخفیف مراجعه کنید. شما علاوه بر رزرو هتل‌های کاشان می‌توانید، رزرو هتل در سراسر ایران را با قیمت مناسب از سایت اسنپ تریپ انجام دهید.منبع خبر

ادامه مطلب

گردشگری

راز حضور مهمانداران در مقابل درب هواپیما چیست؟

هواپیما


حتما به هنگام سوار شدن به هواپیما با خوشامدگویی مهمانداران مواجه شده‌اید؛ ولی کسی از علت اصلی ایستادن مهمانداران در مقابل درب هواپیما اطلاعی ندارد.

مقاله‌های مرتبط:

در حالی‌که بسیاری از مسافران گمان می‌کنند ایستادن مهمانداران مقابل درب هواپیما برای خوش آمدگویی و هدایت آنان به سمت صندلی‌هایشان است، به نظر می‌رسد واقعیت چیز دیگری است. علاوه بر خوشامدگویی، پذیرایی و رسیدگی به درخواست‌های مسافران، حفظ امنیت مسافران مهم‌ترین وظیفه مهمانداران هواپیما محسوب می‌شود.

شرکت‌های هواپیمایی همواره با خطر مواجه هستند و از این‌رو، کاملا ضروری به نظر می‌رسد تا افرادی همیشه هشیار بوده و خطرهای احتمالی را شناسایی کنند. مهمانداران مناسب‌ترین افراد برای انجام این کار محسوب می‌شوند. درواقع، هدف از ایستادن مهمانداران مقابل درب ورودی هواپیما که به ظاهر با هدف خوش آمد گویی و استقبال از مسافران صورت می‌گیرد، ارزیابی سریع مهمانداران از هر یک از مسافران طی چند ثانیه و اطمینان از این امر است که وقتی هواپیما در فاصله ۳۵ هزار پایی از زمین است، آن‌ها مشکلی در داخل هواپیما ایجاد نکنند.

هواپیما

البته طبق گفته یکی از مهمانداران باتجربه استقبال از مسافران باعث می‌شود تا مسافران احساس کنند که کادر پرواز مهربان، مهمان‌نواز و قابل اعتماد هستند؛ اما درواقع زمانی‌که مهمانداران در حالی‌که مشغول بررسی کارت‌های پرواز هستند، تلاش می کنند تا شخصیت هر مسافر را تجزیه و تحلیل کنند. سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که مهمانداران چگونه و از کدام لحاظ مسافران را مورد ارزیابی قرار می‌دهند؟

آیا مسافران در وضعیت مناسبی قرار دارند؟

مهمانداران هواپیما می‌توانند از ورود افرادی که به دلیل استفاده از مشروبات الکلی در وضعیت مناسبی قرار ندارند، جلوگیری کنند؛ زیرا ممکن است این افراد در طول پرواز خطری را برای امنیت پرواز ایجاد کنند.

آیا در بین مسافران فردی دارای قدرت فیزیکی وجود دارد؟

اگر مهمانداران شخصی با مشخصات فیزیکی را ببیند، سعی می‌کنند تا صورت و صندلی او را به خاطر بسپارند تا در صورت وقوع موقعیت خطرناکی در هواپیما از او کمک بگیرند.

هواپیما

آیا در بین مسافران مهمانداری از سایر ایرلاین‌ها حضور دارد؟

دلیل شناسایی این افراد در بین مسافران پرواز این است که کلیه مهمانداران برای کلیه موقعیت‌های احتمالی در طول پرواز آموزش دیده‌اند و می‌توان در صورت لزوم از آن‌ها کمک گرفت.

آیا در بین مسافران فردی بیمار وجود دارد؟

همیشه این امکان وجود دارد تا در بین مسافران فردی بیمار، دارای نقص عضو، دچار مشکل ترس از پرواز یا مسافری توان‌یاب حضور داشته باشد؛ بنابراین، شناسایی این گروه از مسافران این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت امکان، محل نشستن وی را تغییر داده و اطمینان حاصل کنند که در صورت لزوم می‌توانند به او کمک کنند. نکته قابل توجه اینکه کلیه کادر پرواز با کمک‌های اولیه پزشکی آشنایی دارند.

هواپیما

آیا مسافران دچار ترس یا نگرانی هستند؟

برخی از مسافران دچار ترس از ارتفاع یا پرواز هستند، که مهمانداران با گفتن چند جمله آن‌ها را آرام می‌کنند.

هواپیما

آیا مسافران مرتکب اعمال غیرقانونی می‌شوند؟

برخی از مسافران سعی می‌کنند تا حیوانات خانگی یا اشیای ممنوعه خود را به صورت غیرقانونی و در داخل کیف‌دستی وارد هواپیما کنند. در این مورد نیز مهمانداران پس از خوشامدگویی به دقت مسافران را به هنگام جابجایی بار و قرار دادن لوازم در قفسه‌های بالای سر در نظر می‌گیرند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از روزباکس می‌توانید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی ارزان به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.منبع خبر

ادامه مطلب

گردشگری

بازار مدینه جمیرا، یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی دبی

بازار مدینه جمیرا دبی


بازار مدینه جمیرا یکی از زیباترین جاهای دیدنی دبی است که هر گردشگری در سفرش به این شهر، باید از آن دیدن کند. این بازار تلفیقی از سنت و مدرنیته را در دبی به نمایش گذاشته است.

هر کسی که به دبی سفر کند، سفرش هر چقد هم که کوتاه باشد، باید از سوق مدینه جمیرا دیدن کند. این جاذبه به‌طور کامل مدرنیته، فرهنگ و سنت قدیمی را در یک جا به نمایش گذاشته است. سوق در زبان عربی به معنی بازار است و معماری بازار مدینه جمیرا تقلیدی از بازاری سنتی عربی است که یک فضای تاریخی ایجاد کرده که با رستوران‌ها و بارهای مدرن ترکیب شده است. اگر می‌خواهید برای تعطیلات بعدی تور دبی رزرو کنید، این بازار را بیشتر بشناسید و در سفر خود حتما از آن بازدید کنید.

برای انتخاب تورهای ارزان و متنوع دبی، می‌توانید به کمک روزباکس تورهای آژانس‌های همکار را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید؛ ما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به‌راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان‌تر از همه جا برنامه‌ریزی کنید.

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا به سبک بازارهای عربی ساخته شده، حتی از بادگیرهای قدیمی شهر نیز کپی برداری کرده است

این بازار مکانی فوق‌العاده برای گردشگران است تا بتوانند ببینند دبی در گذشته چه شکلی بوده است. این جاذبه که به سبک بازارهای عربی ساخته شده، حتی از بادگیرهای قدیمی شهر نیز کپی برداری کرده است؛ این بادگیرها در گذشته به جای کولر، باعث خنک‌تر شدن ساختمان و تحمل‌پذیر شدن گرمای شدید بیابان می‌شدند. با این حال بازار مدینه جمیرا به جز معماری زیبا، جذابیت‌های دیگر بسیاری دارد. مغازه‌های سنتی فوق‌العاده که در این بازار مشغول به فعالیت هستند همه چیز، از سوغات گرفته تا اقلام دکوری سنتی می‌فروشند.

اکثر مغازه‌ها کوچک هستند و در طراحی آن بیشتر به سبک بازارهای منطقه تاکید شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از بازار مدینه جمیرا اقلامی از سراسر خاورمیانه را، از ظروف ترک بگیر تا فرش ایرانی، خریداری کنند. اینجا می‌توانید هر چیزی را که عاشقش هستید، پیدا کنید و بخرید.

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا در کنار زندگی بخشید به بازار عربی، یکی از مراکز زندگی شبانه در دبی است. اینجا پر از رستوران و کافه است. اگر آخر هفته‌ها به این بازار بیایید، فرصت این را پیدا می‌کنید که بینید یک شب سرگرم‌کننده جالب در دبی چگونه می‌تواند باشد. اینجا همه چیز پیدا می‌شود؛ چه بخواهید در یک رستوران خوب غذا نوش جان کنید یا در کافه‌ای با شنیدن موسیقی زنده قهوه‌تان را میل کنید. بازار مدینه جمیرا همچنین به خاطر داشتن چند رستوران که قلیان هم عرضه می‌کنند، شهرت دارد؛ در دبی به قلیان شیشه می‌گویند. در این مکان می‌توانید سنتی‌ترین آداب و رسوم اهالی دبی را تا حد امکان تجربه کنید. 

بازار مدینه جمیرا دبی

منبع عکس: وب‌سایت wallpapershome

تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی بازار مدینه جمیرا صحنه‌ای جذاب در تصویر خلق می‌کند و استعاره‌ای جذاب از دبی است: قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته

شاید آنچه که بازار مدینه جمیرا را به یکی از جاهای توریستی پرطرفدار دبی تبدیل کرده، چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای است که از این بازار بر برج‌العرب وجود دارد. برج‌العرب تنها هتل ۷ ستاره این شهر است و در کل امارات، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در مدینه جمیرا عکس منحصربه‌فردی از این هتل مشهور بگیرند که معماری مدرن دارد؛ تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی این بازار صحنه‌ای جذاب در تصویر خلق می‌کند و استعاره‌ای جذاب از دبی است: قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته.

علاوه بر اینکه می‌توانید از این مکان عکس‌های فوق‌العاده از برج‌العرب بگیرید، بازار مدینه جمیرا کانال‌های آبی زیبا دارد که گردشگران می‌توانند بازدید و از آن‌ها عکاسی کنند. با اینکه بسیاری از افراد این کانال‌ها را به کانال‌های آبی ونیز تشبیه می‌کنند، این‌ها در واقع به تقلید از خور دبی ساخته شده است؛ جایی که در گذشته‌های دور، قبل از کشف نفت در این شهر و رشد اقتصادی امارات متحده عربی، جمعیت دبی در اطراف آب‌های آن شروع به رشد کرد. 

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های دبی است که هر گردشگری در سفر به این شهر باید از آن دیدن کند. اگر می‌خواهید روزی به دبی سفر کنید، بهتر است از قبل جاذبه‌های گردشگری آن را بشناسید و سفری با برنامه منظم داشته باشید. شما می‌توانید فهرست کاملی از جاهای دیدنی دبی را در روزباکس مشاهده کنید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه‌های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.منبع خبر

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

برترین ها