با ما همراه باشید

تجارت

7 اقتصاد از 10 اقتصاد برتر دنیا در سال ۲۰۳۰ از بازارهای نوظهور خواهند بود

بر اساس پیش بینی موسسه استاندارد چارترد standard chartered در پیش بینی های بلند مدت و تغییرات در رتبه بندی تولید ناخالص داخلی کشورها (GDP) در جهان تا سال ۲۰۲۰ چین بزرگترین اقتصاد دنیا خواهد بود. در آن زمان هند در جایگاهی بالاتر از ایالات متحده قرار خواهد گرفت و اندونزی نیز در بین پنج کشور برتر جهان جای دارد.

این مجله می نویسد: پیش بینی های بلند مدت رشد بر اساس یک شاخص مهم است. سهم کشورها در تولید ناخالص داخلی باید در نهایت با سهم خود از جمعیت جهان هماهنگ باشد، که منجر به همگرایی تولید ناخالص داخلی سرانه در میان اقتصاد های پیشرفته و نوظهور می‌شود.

در این گزارش روند رشد دهند به میزان ۷.۸ درصد تا سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد در حالیکه چین تا سال ۲۰۳۰ به ۵ درصد خواهد رسید و این به دلیل رکود اقتصادی با توجه به اندازه اقتصاد است. سهم آسیا از تولید ناخالص داخلی جهانی که در سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافت، از ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۰ به ۳۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ خواهد رسید.

 

از سایت businesstech

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار فناوری

برنامه Google به مشتریان کمک می کند تا شما را آنلاین پیدا کنند.

جستجو کردن در  Google همیشه ساده بوده است:  جستجوی انجام شده فاقد دانش و تخصص است با این حال به لطف Google Lens یک گام به واقعیت نزدیک تر شدیم و google app هوشمندانه اطلاعات اشیا دنیای واقعی را به جهان پیوند می دهد.
این نرم افزار با یک روش بسیار ساده کار می کند:روی دوربین ضربه بزنید تا آن را از پس زمینه جدا کنید و هرجا را که بخواین از طریق سرورهای گوگل آن را پیدا کنید.

از آنجا که برنامه از طریق تشخیص تصویر و یادگیری ماشین کار می کند می توان آن را برای انتخاب اشیاء نه تنها از دنیای واقعی بلکه از عکس هایی که در حافظه گوشی ذخیره می شود استفاده می شود. البته گوگل، علیرغم اندازه آن و قدرت نمایشی، همه چیز را نمی داند. به منظور دستیابی به نتیجه، تکنولوژی برنامه باید به درستی آن را در اولین نمونه شناسایی کند و سپس آن را با پایگاه داده های سازمانی که گوگل به عنوان بخشی از جستجو مطابقت دهد.

وقتی کار می کند، انگار معجزه اتفاق افتاده . شما به طور ناگهانی می توانید یک نمایندگی پیدا کنید که ماشین می فروشد مانند آنچه که در عکس پوستر تبلیغاتی یک فیلم یافت می شود، شما می توانید نژادهای سگ هایی را کهنمی دانید پیدا کنید، مارک های لباس را پیدا کنید که هیچ راهی برای توصیف و کشف آنها نداشته باشید
دستورالعمل های ظروفی که حتی نمی دانید آنها چه نامیده می شوند.

بهره وری از گوگل :
جستجوگر هوشمند می دانند که پیروزی های بزرگ در جستجو از صحت و قضاوت به عنوان بخشی از فرآیند است. و با تشخیص تصویر که فراتر و دقیق تر از خود عکس است فرصتی به کسب و کارها می دهد تا از تصاویر به عنوان بخشی از محدوده محصول خود استفاده کنند.

این ترفند در کمک به Google برای درک بهتر یک شی در  عکس به عنوان یک موجودیت است. اشخاص با ویژگی های خاص دنیای واقعی (مانند اتومبیل و لاستیک برای مثال) و فعالیت ها مرتبط هستند. جستجو گرها برای بالا بردن اعتماد مردم به وب سایت ها کمک می کنند.

برای استفاده از این باید کاری انجام دهید:

تصاویر را به داستان تبدیل کنید . تصویر محصول برای فروش کافی نیست .اگر به دنبال عکس گرفتن هستید عکس ها را با زوایای مختلف بگیرید تا به گوگل کمک کنید شباهت های مختلف محصول با محصول دیگر را بفهمد .
برچسب (اسم) درست را انتخاب کنید . اغلب تصاویر محصول در وبسایت با عدد یا نام «تصویر» به عنوان نام فایل ، آپلود شده اما هیچ کدام از این ها به جستجو کمک نمی کند که تصویر را بهتر درک کنند.در نتیجه مطمئن باشید هر تصویری که آپلود کرده اید واضح است و برچسب گذاری شده است.
تصاویر را به متن متصل کنید. گوگل متن را می خواند اگر متن هیچ ارتباطی با تصویر محصول شما نداشته باشد، گوگل کار شما را سخت تر می کند. عدم اطمینان در نتایج جستجو کاهش می یابد و باعث می شود که وبسایت شما در گوگل لنز ظاهر شود، حتی اگر عکس مورد استفاده شما بسیار شبیه به جسم مورد جستجو باشد.

زمینه و دیدگاه را در نظر بگیرید. همانطور که امروزه وب کپی می شود، مورد توجه جستجوگر قرار میگیرد وان تلاش می کند پاسخی برای مشکل ارائه دهد بنابراین تصاویری که شما در وب سایت کسب و کار خود قرار میدهید،احتمالا زمینه و چشم انداز یک جستجوگر را نشان می دهد. به عنوان مثال، گرفتن عکس از بالای محصول، الگوریتم های یادگیری Google برای تشخیص آن بسیار سخت می شود.

اضافه کردن متن ALT : متن Alt باعث بهینه سازی موتور جستجوی اولیه است که اغلب نادیده گرفته می شود. به یک موتور جستجویی بگویید چه تصویری دارد اگر، به هر دلیلی، تصویر را نمایش نداد بهینه سازی نقش خود را ایفا می کند. این یک لایه اضافی برای تایید یک تصویر و ارتباط آن با متن است . توصیفات صریح متن به Google کمک میکند و در نهایت سطح اعتماد به تصویر را افزایش می دهد. این امر ممکنه کمی متفاوت باشد اما برای جستجو انجام نشده ، بسیار مهم است.

 

از سایت INC 

ادامه مطلب

اخبار ویژه

چرا ایالات متحده آمریکا در جنگ تجاری در برابر چین پیروز نخواهد شد ؟

در چند دهه گذشته، تعرفه های پایین و موانع ساده تجاری سبب تقویت زنجیره های عرضه کالا در جهان شده اند و تجارت جهانی را به طرز قابل ملاحظه ای  افزایش داده اند.  در واقع، نرخ متوسط ​​تعرفه واردات کالا از سوی اعضای سازمان تجارت جهانی در سیری نزولی  از 12.74٪ در سال 1996 به 8.8٪ در سال 2016 رسیده است. میزان تجارت جهانی از 5 تریلیون دلار در سال 1996 به 19 تریلیون دلار در سال 2013 افزایش یافته است.

ایالات متحده آمریکا ، در تلاش برای دستیابی به آنچه که آن را  تجارت عادلانه می داند، منازعات  تجاری را با چندین کشور اقتصادی آغاز کرده است.

درگیری با چین از همه کشورهای دیگر شدیدتر و سخت تر است و سبب ایجاد تعرفه های اضافه شده است. برخی بر این باور هستند  با توجه به اینکه ایالات متحده آمریکا خریدار  خالص و چین فروشنده خالص است در پایان این جنگ، چین تسلیم خواهد شد. اما من فکر می‌کنم این تفکر اشتباه است. تعرفه ها به هر دو کشور آسیب می رسانند. بسیاری از کالاهایی که تعرفه به آنها می خورد به سادگی قابل جایگزینی نیستند  و در نتیجه به قیمت بالاتر به فروش خواهند رسید. هنگامی که تعرفه به کالایی تخصیص می یابد یکی از موارد زیر رخ می دهد:

سود حاصل از تجارت آسیب می بیند

برخی از  شرکت ها نمی توانند و یا تمایل ندارند هزینه های حاصل را به مشتریان خود تحمیل کنند .این بدین معناست که سود آنها کاهش یافته است. در شرکت های عمومی، این امر به درآمدهای حاصله نیز آسیب وارد می کند و در نتیجه بر قیمت سهام نیز تاثیر می گذارد. به طور مثال در نگاه اول، برخی اینگونه تصور می‌کنند که شرکت Alcoa، یک شرکت آمریکایی، از تعرفه های تخصیص یافته به تولیدکنندگان خارجی آلومینیوم سود می برد. اما مسئله به همین سادگی نیست. هزینه های ورودی Alcoa افزایش یافته است، زیرا  مقدار قابل توجهی از آلومینیوم اولیه خود را از کانادا تامین می کند، و همین امر این شرکت را برای تولید آلومینیوم ضعیف می کند. مدیر عامل شرکت Alcoa اینگونه استدلال می کند که این تعرفه ها نه تنها به سودآوری این شرکت آسیب رسانده اند بلکه «با فعال سازی ظرفیت‌های ناسالم و ناکارآمد»، کارآمدی بازار را کاهش داده اند.

قیمت ها افزایش می یابند

یک شرکت ممکن است هزینه تعرفه های تخصیص یافته  را به مشتریان خود تحمیل کند (به عنوان مثال، اپل پیشنهاد کرده است که این کار را انجام دهند) و مصرف کنندگان برای یک محصول هزینه بیشتری را پرداخت می کنند. این بدان معنی است که، در حالی که همه چیز برابر است آنها پول کمتری برای خرید کالا و یا خدمات دیگر دارند.

تقاضا کاهش می یابد

ممکن است یک شرکت هزینه حاصله از تعرفه ها را به مشتریان خود تحمیل کند، اما با این کار، تقاضا کاهش می یابد، زیرا مصرف کنندگان خرید خود را کاهش می دهند. ما در حال حاضر شروع به «تخریب تقاضا» در بازار و صنعت کرده ایم، و این شرکت یکی از نخستین شرکت هایی بود که اعمال تعرفه ها را در آغاز سال 2018 تجربه کرد: شرکت ماشین های لباسشویی. اگر تعرفه ها به سایر موارد دیگر از جمله «هزینه های عمده» مانند اتومبیل ها اعمال شوند، این امر برای آنها نیز رخ می دهد.

اتفاقات بیشتری با این چشم اندازها رخ می دهد. سياست هاي اقتصادي و نامناسب ترامپ می تواند به اقتصاد آمریکا ضربه وارد کند. در اینجا فقط مسئله زمان مطرح است قبل از آنکه چین به داده‌های موجود در فیسبوک دست پیدا کند.

تعرفه ها دارای اثرات منفی دیگری نیز هستند. آنها با افزایش بی اعتمادی، اعتماد شرکت‌ها به بازار را از بین می‌برند. تعرفه ها بازار را ناکارآمد می‌کنند و تولید را از بین میبرند. ایالات متحده مسائل قانونی را با چین مطرح کرده است با توجه به میزان  دسترسی به بازار و نقض حقوق مالکیت معنوی. با این وجود این امر باید از سوی سازمان تجارت جهانی دنبال شود نه از طریق تعرفه ها. تخصیص تعرفه ها تنها راه را برای تلافی چین باز می‌کند. علاوه بر این، چین دارای ظرفیت ها و امکانات زیادی است که فراتر از تعرفه ها، می تواند بر علیه ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی تنها تعداد محدودی از این اسلحه های بالقوه وجود دارند.

  1.  با افزایش کالاهای داخلی (کاری که چین حال انجام آن است) می توان در مقابل خرید کالاهای چینی ایستادگی کرد. هیئت اجرایی ایالات متحده نمی تواند محرک های مشابه را بدون  تصویب بودجه لازم از سوی  کنگره ایجاد کند؛
  2. برای مبارزه با هزینه های حاصل از تخصیص تعرفه ها، ارزش یوان کاهش یابد تا قیمت کانال های چینی برای مصرف کنندگان آمریکایی پایین بیاید.
  3.  خرید خزانه داری و / یا فروش دارایی های موجود در خزانه داری،تا زمانی که دولت ایالات متحده بر روی پرداخت بدهی های بیشتر مذاکره می کند و دولت فدرال در حال عادی سازی آن است،  متوقف شود. اثرات خالص این کار، افزایش هزینه های ناشی از بدهی برای دولت ایالات متحده است، در حالی که همه چیز برابر است.
  4.  روابط تجاری نزدیک تر با کشورهای دیگر برای جداسازی و منحصر به فرد سازی  ایالات متحده ایجاد شود (به عنوان مثال، چین به طور خودکار تعرفه ها را حذف می کند).
  5. کره شمالی برای مذاکره با ایالات متحده تشویق شود، زیرا روابط بهتر با کره شمالی یکی از اهداف مهم رئیس جمهور دونالد تروپ بوده است.
  6. موارد تاییدی منظمی برای شرکتهای آمریکایی در نظر گرفته شود (به طور مثال، نظارت بر محیط زیست و یا عدم انحصار سازی).
  7. ممنوعیت فروش فلزات خاکی کمیاب به شرکت های آمریکایی و دولت آمریکا اعمال شود (این موارد در مورد تلفن های هوشمند و سیستم های دفاع موشکی ایالات متحده ضروری است).

خبر خوب این است که دو کشور در جنگ های تجاری خود  آتش بس موقت را اعلام کرده اند. اما کاملا مشخص نیست که آیا آنها قادر به حل و فصل این موضوع خواهند بود یا خیر. خط پایان این است که، با توجه به وضعیت رئيس جمهور «شی» (رئیس جمهوری چین)، چین می تواند وارد یک بازی طولانی شود. رئیس جمهور ترامپ، اکنون نگران کمپین انتخاباتی خود برای کمتر از دو سال است.

تصور می شود که «شی» بدون هیچ گونه ضمانت قابل توجهی تلاش خواهد کرد تا درگیری های فعلی را ادامه دهد  و ایالات متحده تا زمانی که اقتصاد آن به اندازه کافی آسیب ببیند، احتمالا در پایان تسلیم خواهد شد.

از سایت cnn 

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

برترین ها