با ما همراه باشید

آموزش

۱۰تا نکته برای اینکه در سال جدید بهتر عکاسی کنید

عکاسی جزوه کارهایی که بخش مهمی از اون رو خودتان می توانید با تمرین یاد بگیرید. فرقی نمیکند عکاس حرفه‌ای باشید یا مبتدی، دیدن عکس ها و کار سایر عکاسان می تواند در پیشرفت عکاسی تان بسیار تاثیر گذار باشد. در ادامه از زبان آلبرت دروس، عکاس آلمانی ۱۰ تا نکته مفید برای بهتر شدن عکاسی را با هم می‌خوانیم.

"سال گذشته برای من در حوزه عکاسی سال پرباری بود. اما هنوز در حال پیشرفت هستم و در این مقاله نکاتی بسیار ساده راهگشا ذکر می کنم و امیدوارم برای شما هم مفید باشد."

 

۱. از حاشیه امن خود بیرون بیاید

گاهی اوقات خوب است که شاخه های مختلفی در عکاسی را تمرین کنید تا در نهایت در یابی در کدام دسته موفق تر هستید. من عکاسی شهری و لنداسکیپ انجام می دهم اما گاهی بدم نمی آید عکاسی خیابانی و پرتره هم انجام دهم و گاهی با دوستانم آن را تجربه می‌کنم. این کار باعث می شود از زوایای دیگری اطرافتان را نگاه کنید و از حاشیه امن خود خارج شوید.

۲. در برابر نظرات گارد نگیرید

از دوستان تان بخواهید نظرشان را درمورد عکسهایتان بیان کنند. حتی اگر عکاس حرفه ای هستید باید برای شنیدن نظرات آماده باشید. بعضی عکاسان در مقابل انتقادات، واکنش منفی و بسیار تندی نشان می‌دهند. فراموش نکنید بسیاری از کسانی که عکس های شما را میبیند عکاسان حرفه‌ای نیستند پس به راحتی عکس های تان را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید و دیدگاهشان را بپرسید.

 

۳. به جای تماشای دیگران زمان بیشتری برای پیشرفت تان بگذارید

بسیاری از عکاسان که در رسانه‌های اجتماعی فعالیت دارند منتظر نظرات دیگران و دریافت نظرات مثبت آنها می نشینند. کاربران زیادی میبینم که با حسدورزی پیگیری فعالیت دیگران هستند و با نظرات منفی سعی دارند ارزش کار آنها را پایین بیاورند.

بهتر از همین حالا به فکر پیشرفت تان باشید پیگیری و تماشای دیگران را کنار بگذارید. حتماً برنده خواهید شد.

 

۴. حداقل هفته یکبار عکاسی کنید

نگذارید وضعیت آب و هوا تاثیر بر کار شما  بگذارد. آب و هوای مساعد و نامساعد اهمیتی ندارد و شرایط برای همه عکاسان یکسان است. تجربه من نشان می‌دهد حتی وقتی که هیچ ایده ای برای عکاسی نداشتند وقتی شروع به عکاسی کردم، نتیجه جالبی به دست آوردم.

 

۵. با لنزی که تا به حال از آن استفاده نکرده اید، عکاسی کنید

حتی اگر توان خرید لنز جدید را ندارید، می توانید از دوستانتان قرض بگیرید و یا آن را کرایه کنید. تازگی متوجه شدم علاقه شدیدی به لنز ۲۴mm سونی دارم. دلیل آن شاید داشتن بوکه جالبی که در بک گراند تصویر ایجاد می‌کند است. خودم تصور هم نمیکردم روزی از چنین لنزی استفاده کنم.

استفاده از لنز فیش آی هم در عکاسی پرتره باعث خلق تصاویر جالب خواهد شد.

 

۶. هرسال مکان جدید را برای عکاسی انتخاب کنیم

شاید در اینترنت عکس هایی از طبیعت و لوکیشن های شگفت انگیزی ببینید و برای عکاسی به آنجا برویم و سعی کنید عکس هایی مانند همانها ثبت کنید، من این را قبول دارم خودم هم گهگاهی این کار رو می‌کنم. ولی سعی می کنم حداقل یک بار در سال به مکانی جدید سفر کنم به طوری که از اول حتی نمی دانم قرار است با چه عکسی به خانه برگردم.

۷. اول اطراف خودتان را به خوبی ببینید

بیشتر آدمها وقتی مدتی در مکان زندگی می کنند دیگر زیبایی‌های آنجا را نمی بیند. سعی کنید در مکانی که زندگی می کنید به خوبی گشت و گذار کنید و به یاد داشته باشید بعضی از مکان ها در محل زندگیتان منحصر به فرد است.

۸. سایت شخصی داشته باشید و عکس هایتان را در آن قرار دهید

داشتن یک سایت عکاسی معمولا کم اهمیت جلوه می کند. دلیل آن شاید استفاده بسیار زیاد از شبکه های اجتماعی فراگیر است. به داشته باشید این شبکه ها عمومی هستند و داشتن یک سایت تخصصی و جذاب و به روز، ارزش کارتان را افزایش داده و جایگاهتان را در میان عکاسان تثبیت می کند.

 

۹. در کارگاه های آموزش عکاسی شرکت کنید

درست است که برای شرکت در این کارگاه ها باید هزینه ای پرداخت کنید اما باور کنید ارزشش را دارد کارگاه های عکاسی خلاق، شما را در هر زمینه‌ای مربوط به عکاسی پیشرفت می دهد.

 

۱۰. در شبکه های اجتماعی عضو شده و فعالیت کنید

برای مثال در سایت ردیت reddit که سایتی برای بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف عکاسی است شرکت کنید.

 

در آخر عکسی را ببینید که برای ثبت آن سالها صبر کرده ام.

 

از سایت petapixel

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش

چگونه می‌توانید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید!

اگر تصمیم گرفته اید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید،  خبر خوبی در راه است: بازاری برای جویندگان کار وجود دارد. مطابق با آخرین داده های به دست آمده از لیست دولتی، تقریباً یک کار  برای هر جوینده کار وجود دارد.

مارک کندلا، بنیانگذار وب سایت تحقیقات کاری Ladder  اذعان می دارد: «بازار کار داغی وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید، و دیگر کارمندان از نادیده گرفته شدن استعدادهایشان آسیب نمی بینند».

شکاف کاری هنوز قابل کنترل است، به ویژه اگر سالیان متمادی است که در کار فعلی خود حضور دارید. وندی بنر ، وکیل دادگستری و کارشناس کاریابی می گوید:« اگر برای مدت زیادی است که در یک کمپانی هستید، یکی از سخت ترین کارها، تنظیم خود با کار بعدیتان است.»

تخصص خود را شناسایی کنید

اولین  مرحله این است که بدانید چه کاری میخواهید انجام دهید. باید در این مورد دقیق شوید. نکات مثبت و منفی کار کنونی خود را بسنجید ببینید برای آینده چه چیزی می‌خواهید. مهارت های تخصصی خود را شناسایی کنید و مهارت های منحصر به فردی را که می توانید به عنوان یک کارمند ارائه دهید، در نظر داشته باشید. کندلا به این موضوع اشاره می‌کند:«اگر در حوزه های متفاوت کار می کنید، پاسخ مناسبی را از بازار نمی گیرید، بهتر است تخصصی در یک حیطه کار کنید».

رزومه خود را  به روز رسانی کنید

بعد از آنکه مهارت ها و تخصص های خود را شناسایی کردید باید با کمک آنها رزومه خود را ارتقا دهید.

هنگامی که رزومه خود را برای جایی ارسال می کنید، مطمئن باشید که متناسب با آن کار است.

نوشتن خلاصه حرفه ای در  قسمت بالای رزومه  به کارفرما کمک می کند تخصص های شما را در یک نگاه کلی بشناسد. اگر کارهای نامرتبط زیادی انجام داده اید نیازی نیست که همگی آنها را ذکر کنید. سعی کنید مسائلی را ذکر کنید که به جایگاهی که برای آن درخواست کار داده اید نزدیک است.

ونربه این مطلب اشاره می کند که:«هدف از نوشتن و ارسال رزومه این است که تجربه کاری شما مشخص شود و سلسله مراتبی از تاریخچه کاری شما  که مرتبط با مهارت های شماست ذکر شود». او این مطلب را نیز می افزاید که  رزومه کاری شما نباید مانند یک لیست خشکشویی تمامی فعالیت های کاری را  که انجام داده اید در بر بگیرد. همچنین رزومه  شما باید مسائل و مواردی را که با مهارت های شما در کار فعلی تان همخوانی داردشامل شود. اشاره به موفقیتهای کار مهم است، اما در رابطه با پیشرفت های کیفی خود مانند مدیریت یک پروژه کلیدی و یا ایجاد یک استراتژی کارآمد مبالغه نکنید. کندلا می گوید رزومه نباید زندگی نامه باشد بلکه باید بیشتر شبیه یک آگهی تبلیغاتی باشد. وی اذعان می دارد: «کسی شما را به دلیل کارهای قبلی تان استخدام نمی کند بلکه مهارت های شما باید پاسخگوی نیازهای رئیس آینده و کمپانی آینده شما باشد».

درگیر کار شوید

هرگز قدرت ارتباطات شبکه ای را برای پیدا کردن فرصت های جدید کاری نادیده نگیرید. به انجمن های حرفه ای بپیوندید، و از طریق شبکه های اجتماعی مانند لینکدین با افرادی که در کمپانی که شما به آن علاقه مند هستید، کار می کنند،  ارتباط بگیرید و به کنفرانس ها و دوره همی های اجتماعی آنها بروید. هنگامی که با افراد جدید آشنا میشوید خود را به آنها معرفی کنید و به آنها در مورد علایق کاریتان بگویید. ونر به این مطلب اشاره می کند:« اگر روابط دو طرفه باشد آنها تمایل دارند با شما ارتباط تلفنی داشته باشند و همین امر می‌تواند منجر به ارتباطات بیشتر شود».

از سایت edition

ادامه مطلب

آموزش

چند روش ساده برای کاهش پا درد ناشی از ایستادن زیاد در محل کار

اگر بعد از ایستادن طولانی مدت احساس خستگی و درد در پای خود می کنید، باید به فکر درمان باشید! راههای ساده خانگی مانند قرار دادن پا در آب گرم، ماساژ پا و داروهای خانگی به تسکین این درد کمک خواهند کرد. سعی کنید از ایستادن طولانی مدت بپرهیزید و از کفشهای راحت استفاده کنید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به تسکین پادرد کمک خواهند کرد.

بدون اینکه پمادی به پای خود بمالید پای خود را در آب گرم فرو ببرید.

پای خود را در آب گرم فرو ببرید و یا از اسپا پا استفاده کنید.  نمک های مخصوص حمام مانند Epsom salt را به آب بیفزایید و پای خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در آب بگذارید.

  • آب گرم به کاهش درد پا کمک می کند.
  • اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید، پای خود را در آب نگذارید. زیرا ممکن است سبب عفونت شود.

اگر پای شما آسیب دیده و متورم است روی آن یخ بمالید.

اگر پای شما متورم باشد پوست شما به طور طبیعی گرم است. یخ را در حوله ای بپیچید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی محل بگذارید. اینکار را می توانید 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

  • هرگز یخ را مستقیما در محل درد نگذارید.

پاهایتان را ماساژ دهید تا ماهیچه های متورم را بهتر کنید.

بنشینید و یک پای خودتان را بالا روی زانویتان بگذارید. پماد مخصوص پا درد را بروی دستانتان بریزید و از بالا به پایین ماساژ دهید. با انگشت شصتتان ماهیچه هایتان را عمیق تر فشار دهید.

به آرامی انگشتهای پایتان را به جلو و عقب حرکت دهید و ماهیچه هایتان را کش دهید.

  • اینکار را با هر دو پا انجام دهید. اگر می توانید از کسی بخواهید پایتان را ماساژ دهد..

  کپسول NSAID بخورید تا درد را ساکت کنید.

کپسولهای NSAID مانند آسپرین درد را تسکین می دهند. اگر پای شما کمی متورم شده باشد این کپسولها درد را به خوبی آرام می کنند و تورم آن را کاهش می دهند.

  • با تجویز پزشک این قرصها را بخورید.
  • همیشه قسمت توضیحات دارو را بخوانید.

اگر نمی توانید کپسول NSAID  را بخورید از داروهای خوراکی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که داروهای خوراکی تنها درد را کاهش می دهند اما به تورم پا کمکی نمی کنند.

  • با تجویز پزشک این داروها را مصرف کنید.

استامینوفن یک مسکن معمولی است. آنرا با الکل مصرف نکنید. مصرف استامینوفن با بسیاری از داروها خطرناک است، قبل از استفاده قسمت پیشنهادات و هشدارها را بخوانید.

  • بیشتر از  4000 میلی گرم استامینوفن در طول 24 ساعت استفاده نکنید! وبیشتر از سه روز متوالی استامینوفن مصرف نکنید!.

از سایت wikihow

 

ادامه مطلب

آموزش

چگونه از پس موقعیتهای دشوار بربیاییم!

گذر از موقعیتهای دشوار یک ویژگی منحصر به فرد است. با این ویژگی می توانید خود را از دیگران متمایز کنید. رشد مستمر  ویژگی های شخصی و تلاش برای رسیدن به اهداف به شما کمک می کنند از موقعیتهای دشوار عبور کنید. برای اینکه انسان منحصر به فردی باشید باید خطر کنید و از موقعیتهای متفاوت نهراسید. در کتاب جدیدم:   A Path to Living and Emotinally Wealthy Life آموزش می دهم که چگونه با پرورش مهارتهای خود می توانید از پس موقعیتهای دشوار و چالشهای زندگی بربیایید. گذر از موقعیتهای دشوار یک نوع توانایی است که به شما کمک می کند در مسیر موفقیت قرار بگیرید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به شما کمک می کنند از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

به خود احترام بگذارید

برای اینکه بتوانید از موقعیتهای دشوار خارج شوید باید یاد بگیرید که چگونه خود را آرام کنید. ممکن است ابتدا خود را فریب دهید اما اگر اینکار را ادامه دهید می توانید در موقعیتهای دشوار خود را آرام کنید. احترام به خود سبب می شود که برای خودتان ارزش قایل باشید و تمام تلاشمان را بکنید تا به اهدافتان برسید.

خود را برای عدم پذیرش دیگران آماده کنید

برای اینکه بتوانید از مشکلات گذر کنید، باید عمیقا در رابطه با اینکه دیگران چه برداشتی از توانایی ها، عملکرد و ارتباطات شما دارند، تجدید نظر کنید. وقتی این کار را بکنید، از نظر عاطفی هوشمندتر می شوید. اینکار به ما آموزش می دهد که عدم پذیرش از سوی دیگران را بپذیریم و هنگامی که به چالش کشیده می شوید احساس ناراحتی نکنید. هر چقدر تجربه شما بیشتر باشد بهتر می توانید از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

متفکرانه عمل کنید

برای اینکه در زندگی موفق و شاد باشید باید در رابطه با کاری که انحام می دهید و نوع ارتباطاتی که دارید متفکرانه عمل کنید. نباید اطراف خودتان را با افراد متکبر پر کنید. باید هوشمند باشید و روابط درستی ایجاد کنید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند مزیتهای دو طرفه را در روابط شان در نظر می گیرند.

از رویکردهای پرزرق و برق استفاده نکنید

افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند  می دانند کسانی که عادت به خودنمایی دارند کمتر به سخنان دیگران گوش می دهند. اگر رویکرد شما در برابر روابط و روند انجام کارتان رویکردی پرزرق و برق باشد احتمال آنکه عمیق نباشد، زیاد است. کارسخت نشان دهنده رویکرد شما در کسب و کار است. همین امر سبب می شود موفقیت شما در تمامی جنبه های کاریتان مشخص شود.

به دیگران اهمیت دهید

بخشی از طبیعت افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند این است که همه کار انجام می دهند تا صبح از خواب بلند شوند و به کودکان، خانواده، حیوانات خانگی و کارشان برسند.آنها  ورزش می کنند، غذای کافی می خورند و به اندازه کافی استراحت می کنند. زمانشان را تقسیم بندی می کنند تا زندگی خوبی داشته باشند. مهم نیست ناراحتی چقدر ادامه می یابد آنها برای خودشان و کسانی که به آنها وابسته هستند به سختی کار می کنند.

شجاعت داشته باشید

برای اینکه از لحاظ جسمانی، ذهنی و احساسی سالم باشید باید زیرک و متمرکز باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

شجاعت وتلاش سبب می شود در مسیر موفقیت قرار گیرید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند استرس را مانند افراد دیگر احساس می کنند اما هرگز دست از تلاش نمی کشند.

بردیگران تمرکز داشته باشید

برای اینکه در زندگی و کسب و کار فردی ویژه باشید باید خوبیهای دیگران را ببینید. باید به شخصیت و هوش دیگران احترام بگذارید و برای آنها ارزش قایل باشید.

از سایت entrepreneur

 

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

    برترین ها