با ما همراه باشید

آموزش

سال 2019 رسیده است، آیا استراتژی بازاریابی خود را بهبود بخشیده اید؟

تمرکز بر استراتژی بازاریابی «چه کسانی ، چه، زمانی، کجا، چرا و چگونه».

 

نوشته  ماریو پشوف، مدیر عامل شرکت دوری ایکس.

 

تقاضا برای «جستجوهای صوتی و هوش مصنوعی (AI)»،«دسته بندی محتوا برای موتورهای جستجو»، «چت روم های هوشمند وبازاریابی تاثیرگذار» تنها برخی از آخرین تغییرات در بازار امروز به شمار می روند . صرف نظر از اینکه شما شروع به سرمایه گذاری جدید یا اصلاح استراتژی فعلی خود می کنید یا خیر، چارچوبی که در ادامه بدان می پردازیم در این زمینه اطمینان حاصل خواهد کرد که شما مراحل مناسبی را انتخاب می کنید. چک لیست "zealot" برای تجزیه و تحلیل سریع  در طیف گسترده ای از مدل های کسب و کار طراحی شده است تا این اطمینان را حاصل کند که نام تجاری و تلاشهای شما در زمینه بازاریابی بر اهداف شما در سال جدید تاثیر خواهند گذاشت. مواردی را که باید در این زمینه بدانید به شرح زیر است:

 1. «چرا»

روشن بودن زوایا در مورد اینکه چرا شما این کار را انجام می دهید، پایه و اساس کار شما به حساب می آید. اغلب کتابهای راهنما به طور پیش فرض این امر را مطرح می کنند که چه موقع از روشها و تکنیکهای موجود استفاده کنیم، ولی این موارد واقعا محدود هستند. یک استراتژی میتواند بر روی مشارکت داوطلبانه در یک رویداد، اعضای شرکتهای پیشرو و  یا حتی کارکنان یک استارت آپ جدید تمرکز داشته باشد. برخی از کمپین ها  صرفا برای پول هستند و الزاما موارد غیر سود بخش، رویدادهای خیریه و جوامعی با منبع باز مالی را شامل نمی شوند  . تطبیق تیم خود با محیط اطراف در راستای هدف اصلی آن منجر به ایجاد نگرش بهتر و اجرای درست تر استراتژی شما خواهد شد.

 1. «چه کسی»

آیا مخاطبان مورد نظرشما به خوبی تعریف شده اند؟

مشتری ایده آل - و یا خریدار - محیط، نوع کلام، روایتها، کانال های مربوطه و حتی استراتژی خلاق را مشخص می کند. مخاطبان خود را در نظر بگیرید و آنها را با استراتژی فعلی خود مقایسه کنید. آیامحتوای اصلی وب سایت شما منعکس کننده چشم انداز مورد نظر شماست؟ آیا رویدادهای مناسب را هدف قرار می دهد؟

خریدار مورد نظر خود را به طور واضح تعریف کنید و او را از محدوده مشتریان دیگر بیرون بکشید.

امتیاز پاداش: مستقیما به دنبال مشتری رفتن کار درستی نیست، این مورد را مد نظر داشته باشید که همکاری با فروشندگان  یا سایر تولیدکنندگان صنعتی می تواند ارزش ترکیبی کار شما را ارتقا دهد.

 1. «چگونه»

چگونه برندهای دیگر این کار را انجام می دهند؟

تکنیک های موجود و موارد موفق را جستجو کنید. آیا آنها بر روی کمپین های ورودی تمرکز می کنند و یا کمپینهای پرداختی ؟ آیا صحبت در عموم بیشترین درآمد را ایجاد می کند  یا دوره های ویدئویی ؟ افراد با نفوذ را -چه از میان مردم و چه از میان شرکتها- پیدا کنید . سپس با مهندسی معکوس رویکرد خود را پیش ببرید واین مورد را در نظر داشته باشید که چه چیزی می تواند  نتیجه مطلوب را ایجاد کند. در کار خود، به دنبال موارد خاص، زندگی نامه  و یا مصاحبه با رهبران موفق و فعالیت های اخیرشان باشید.

شناسایی هر چیزی که آنها بر روی آن وقت می گذارند مفید است . اگر آنها بر روی محتوای طولانی مدت شرط بندی می کنند، سعی کنید سوالات روزانه را کوتاه پاسخ دهید. اگر آنها بر ویدیو کار می کنند، ابتدا با یک پادکست شروع کنید. اما این موارد نباید خیلی نامرتبط باشند  - سعی کنید  ترکیب سالمی از موارد موفق و  پیچ و تاب های منحصر به فرد خود داشته باشید.

 1. «چه چیزی»

پیشنهاد منحصر به فرد شما برای فروش چیست؟

برتر بودن در یک گروه هدف اصلی کلاس های سنتی بازاریابی است. در حالی که رقابت با کارآفرینان کهنه کار و شرکت های بزرگ بسیار چالش برانگیز است، یک پیشنهاد جدید  شما را مجذوب خود می کند یا حتی یک دسته جدیدی را ایجاد می کند.

روش خود را از لحاظ جغرافیایی و یا صنعتی محدود کنید، یا آن را با  یکی دیگر از ویژگی های رقابتی پیشنهادی ترکیب کنید. بهتر است در ابتدا ماهی بزرگ در یک حوضچه کوچک باشید. که با انتخاب برخی گرایشات به همان ترتیب رشد کنید.

 1. «کجا»

مخازب هدف شما در کجا قرار گرفته است؟

به جای اینکه مستقیما  به فیس بوک بروید و  یا  با یک  وبلاگ شروع کنید ، ابتدا این موضوع را در نظر داشته باشید  که کدام کانال ها برای کسب و کار شما مناسب تر هستند. آیا افراد مورد نظر شما بیشتر وقت خود آنلاین هستند و یا آفلاین؟  آیا سایت ها یا شبکه های خاصی وجود دارد که آنها مدام بدانها سر می زنند؟ اگر یک کانال تاپ  اشباع شده است، آیا فرصت جدید و خلاقانه ای وجود دارد که ارزش بررسی داشته باشد؟

من به اغلب کارآفرینان توصیه می کنم دو کانال را انتخاب کنند - یکی که کارآیی آن اثبات شده است  (و یا انتظار می رود که کارآیی داشته باشد) و یکی که کمتر متعارف است. اولین مورد  تا حدودی امن است و در مورد دومین گزینه  انتظار می رود که در جستجوها مورد استفاده قرار گیرد.  دومین گزینه پیشنهاد منحصر به فرد شماست و پیچیدگی ظریف شما را در پیرامون  نام تجاریتان ایجاد می کند و به شما کمک می کند که گروه جدید خود را داشته باشید.

 1. «چه موقع»

زمانی که نتایج را ارزیابی می کنید  و یا استراتژی را اصلاح می کنید، تعریف شما از موقعیت مهم است. دست به اسلحه شدن زودهنگام نتایج را خراب می کند. چندین ماه انتظار ممکن است به کسب و کار شما آسیب برساند. در مورد نوع استراتژی مورد نظر خود جستجو کنید و  برخی از شاخص های کلیدی عملکرد را تعریف کنید. اطمینان حاصل کنید که می توانید نتایج را به سرعت، حتی از طریق مجموعه ای از  داده های جزئی، مورد ارزیابی قرار دهید.استفاده از  کمپین های پرداختی معمولا ساده تر از بهینه سازی موتورهای جستجوی ارگانیک است، اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که رونق گرفتن کار زمان بر است. با این وجود، با شناسایی شاخص های کلیدی و مناسب می‌توانید اطمینان داشته باشید که سر رشته کار در دست شماست و به سرعت تکرار می شود، و می توانید در طول زمان کمپین خود را بهینه سازی کنید.

 

چالش برانگیزترین بخش اجرایی  استراتژی بازاریابی چیست؟

از سایت inc

 

 

 

 

 

 

 

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش

چگونه می‌توانید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید!

اگر تصمیم گرفته اید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید،  خبر خوبی در راه است: بازاری برای جویندگان کار وجود دارد. مطابق با آخرین داده های به دست آمده از لیست دولتی، تقریباً یک کار  برای هر جوینده کار وجود دارد.

مارک کندلا، بنیانگذار وب سایت تحقیقات کاری Ladder  اذعان می دارد: «بازار کار داغی وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید، و دیگر کارمندان از نادیده گرفته شدن استعدادهایشان آسیب نمی بینند».

شکاف کاری هنوز قابل کنترل است، به ویژه اگر سالیان متمادی است که در کار فعلی خود حضور دارید. وندی بنر ، وکیل دادگستری و کارشناس کاریابی می گوید:« اگر برای مدت زیادی است که در یک کمپانی هستید، یکی از سخت ترین کارها، تنظیم خود با کار بعدیتان است.»

تخصص خود را شناسایی کنید

اولین  مرحله این است که بدانید چه کاری میخواهید انجام دهید. باید در این مورد دقیق شوید. نکات مثبت و منفی کار کنونی خود را بسنجید ببینید برای آینده چه چیزی می‌خواهید. مهارت های تخصصی خود را شناسایی کنید و مهارت های منحصر به فردی را که می توانید به عنوان یک کارمند ارائه دهید، در نظر داشته باشید. کندلا به این موضوع اشاره می‌کند:«اگر در حوزه های متفاوت کار می کنید، پاسخ مناسبی را از بازار نمی گیرید، بهتر است تخصصی در یک حیطه کار کنید».

رزومه خود را  به روز رسانی کنید

بعد از آنکه مهارت ها و تخصص های خود را شناسایی کردید باید با کمک آنها رزومه خود را ارتقا دهید.

هنگامی که رزومه خود را برای جایی ارسال می کنید، مطمئن باشید که متناسب با آن کار است.

نوشتن خلاصه حرفه ای در  قسمت بالای رزومه  به کارفرما کمک می کند تخصص های شما را در یک نگاه کلی بشناسد. اگر کارهای نامرتبط زیادی انجام داده اید نیازی نیست که همگی آنها را ذکر کنید. سعی کنید مسائلی را ذکر کنید که به جایگاهی که برای آن درخواست کار داده اید نزدیک است.

ونربه این مطلب اشاره می کند که:«هدف از نوشتن و ارسال رزومه این است که تجربه کاری شما مشخص شود و سلسله مراتبی از تاریخچه کاری شما  که مرتبط با مهارت های شماست ذکر شود». او این مطلب را نیز می افزاید که  رزومه کاری شما نباید مانند یک لیست خشکشویی تمامی فعالیت های کاری را  که انجام داده اید در بر بگیرد. همچنین رزومه  شما باید مسائل و مواردی را که با مهارت های شما در کار فعلی تان همخوانی داردشامل شود. اشاره به موفقیتهای کار مهم است، اما در رابطه با پیشرفت های کیفی خود مانند مدیریت یک پروژه کلیدی و یا ایجاد یک استراتژی کارآمد مبالغه نکنید. کندلا می گوید رزومه نباید زندگی نامه باشد بلکه باید بیشتر شبیه یک آگهی تبلیغاتی باشد. وی اذعان می دارد: «کسی شما را به دلیل کارهای قبلی تان استخدام نمی کند بلکه مهارت های شما باید پاسخگوی نیازهای رئیس آینده و کمپانی آینده شما باشد».

درگیر کار شوید

هرگز قدرت ارتباطات شبکه ای را برای پیدا کردن فرصت های جدید کاری نادیده نگیرید. به انجمن های حرفه ای بپیوندید، و از طریق شبکه های اجتماعی مانند لینکدین با افرادی که در کمپانی که شما به آن علاقه مند هستید، کار می کنند،  ارتباط بگیرید و به کنفرانس ها و دوره همی های اجتماعی آنها بروید. هنگامی که با افراد جدید آشنا میشوید خود را به آنها معرفی کنید و به آنها در مورد علایق کاریتان بگویید. ونر به این مطلب اشاره می کند:« اگر روابط دو طرفه باشد آنها تمایل دارند با شما ارتباط تلفنی داشته باشند و همین امر می‌تواند منجر به ارتباطات بیشتر شود».

از سایت edition

ادامه مطلب

آموزش

چند روش ساده برای کاهش پا درد ناشی از ایستادن زیاد در محل کار

اگر بعد از ایستادن طولانی مدت احساس خستگی و درد در پای خود می کنید، باید به فکر درمان باشید! راههای ساده خانگی مانند قرار دادن پا در آب گرم، ماساژ پا و داروهای خانگی به تسکین این درد کمک خواهند کرد. سعی کنید از ایستادن طولانی مدت بپرهیزید و از کفشهای راحت استفاده کنید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به تسکین پادرد کمک خواهند کرد.

بدون اینکه پمادی به پای خود بمالید پای خود را در آب گرم فرو ببرید.

پای خود را در آب گرم فرو ببرید و یا از اسپا پا استفاده کنید.  نمک های مخصوص حمام مانند Epsom salt را به آب بیفزایید و پای خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در آب بگذارید.

 • آب گرم به کاهش درد پا کمک می کند.
 • اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید، پای خود را در آب نگذارید. زیرا ممکن است سبب عفونت شود.

اگر پای شما آسیب دیده و متورم است روی آن یخ بمالید.

اگر پای شما متورم باشد پوست شما به طور طبیعی گرم است. یخ را در حوله ای بپیچید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی محل بگذارید. اینکار را می توانید 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

 • هرگز یخ را مستقیما در محل درد نگذارید.

پاهایتان را ماساژ دهید تا ماهیچه های متورم را بهتر کنید.

بنشینید و یک پای خودتان را بالا روی زانویتان بگذارید. پماد مخصوص پا درد را بروی دستانتان بریزید و از بالا به پایین ماساژ دهید. با انگشت شصتتان ماهیچه هایتان را عمیق تر فشار دهید.

به آرامی انگشتهای پایتان را به جلو و عقب حرکت دهید و ماهیچه هایتان را کش دهید.

 • اینکار را با هر دو پا انجام دهید. اگر می توانید از کسی بخواهید پایتان را ماساژ دهد..

  کپسول NSAID بخورید تا درد را ساکت کنید.

کپسولهای NSAID مانند آسپرین درد را تسکین می دهند. اگر پای شما کمی متورم شده باشد این کپسولها درد را به خوبی آرام می کنند و تورم آن را کاهش می دهند.

 • با تجویز پزشک این قرصها را بخورید.
 • همیشه قسمت توضیحات دارو را بخوانید.

اگر نمی توانید کپسول NSAID  را بخورید از داروهای خوراکی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که داروهای خوراکی تنها درد را کاهش می دهند اما به تورم پا کمکی نمی کنند.

 • با تجویز پزشک این داروها را مصرف کنید.

استامینوفن یک مسکن معمولی است. آنرا با الکل مصرف نکنید. مصرف استامینوفن با بسیاری از داروها خطرناک است، قبل از استفاده قسمت پیشنهادات و هشدارها را بخوانید.

 • بیشتر از  4000 میلی گرم استامینوفن در طول 24 ساعت استفاده نکنید! وبیشتر از سه روز متوالی استامینوفن مصرف نکنید!.

از سایت wikihow

 

ادامه مطلب

آموزش

چگونه از پس موقعیتهای دشوار بربیاییم!

گذر از موقعیتهای دشوار یک ویژگی منحصر به فرد است. با این ویژگی می توانید خود را از دیگران متمایز کنید. رشد مستمر  ویژگی های شخصی و تلاش برای رسیدن به اهداف به شما کمک می کنند از موقعیتهای دشوار عبور کنید. برای اینکه انسان منحصر به فردی باشید باید خطر کنید و از موقعیتهای متفاوت نهراسید. در کتاب جدیدم:   A Path to Living and Emotinally Wealthy Life آموزش می دهم که چگونه با پرورش مهارتهای خود می توانید از پس موقعیتهای دشوار و چالشهای زندگی بربیایید. گذر از موقعیتهای دشوار یک نوع توانایی است که به شما کمک می کند در مسیر موفقیت قرار بگیرید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به شما کمک می کنند از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

به خود احترام بگذارید

برای اینکه بتوانید از موقعیتهای دشوار خارج شوید باید یاد بگیرید که چگونه خود را آرام کنید. ممکن است ابتدا خود را فریب دهید اما اگر اینکار را ادامه دهید می توانید در موقعیتهای دشوار خود را آرام کنید. احترام به خود سبب می شود که برای خودتان ارزش قایل باشید و تمام تلاشمان را بکنید تا به اهدافتان برسید.

خود را برای عدم پذیرش دیگران آماده کنید

برای اینکه بتوانید از مشکلات گذر کنید، باید عمیقا در رابطه با اینکه دیگران چه برداشتی از توانایی ها، عملکرد و ارتباطات شما دارند، تجدید نظر کنید. وقتی این کار را بکنید، از نظر عاطفی هوشمندتر می شوید. اینکار به ما آموزش می دهد که عدم پذیرش از سوی دیگران را بپذیریم و هنگامی که به چالش کشیده می شوید احساس ناراحتی نکنید. هر چقدر تجربه شما بیشتر باشد بهتر می توانید از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

متفکرانه عمل کنید

برای اینکه در زندگی موفق و شاد باشید باید در رابطه با کاری که انحام می دهید و نوع ارتباطاتی که دارید متفکرانه عمل کنید. نباید اطراف خودتان را با افراد متکبر پر کنید. باید هوشمند باشید و روابط درستی ایجاد کنید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند مزیتهای دو طرفه را در روابط شان در نظر می گیرند.

از رویکردهای پرزرق و برق استفاده نکنید

افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند  می دانند کسانی که عادت به خودنمایی دارند کمتر به سخنان دیگران گوش می دهند. اگر رویکرد شما در برابر روابط و روند انجام کارتان رویکردی پرزرق و برق باشد احتمال آنکه عمیق نباشد، زیاد است. کارسخت نشان دهنده رویکرد شما در کسب و کار است. همین امر سبب می شود موفقیت شما در تمامی جنبه های کاریتان مشخص شود.

به دیگران اهمیت دهید

بخشی از طبیعت افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند این است که همه کار انجام می دهند تا صبح از خواب بلند شوند و به کودکان، خانواده، حیوانات خانگی و کارشان برسند.آنها  ورزش می کنند، غذای کافی می خورند و به اندازه کافی استراحت می کنند. زمانشان را تقسیم بندی می کنند تا زندگی خوبی داشته باشند. مهم نیست ناراحتی چقدر ادامه می یابد آنها برای خودشان و کسانی که به آنها وابسته هستند به سختی کار می کنند.

شجاعت داشته باشید

برای اینکه از لحاظ جسمانی، ذهنی و احساسی سالم باشید باید زیرک و متمرکز باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

شجاعت وتلاش سبب می شود در مسیر موفقیت قرار گیرید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند استرس را مانند افراد دیگر احساس می کنند اما هرگز دست از تلاش نمی کشند.

بردیگران تمرکز داشته باشید

برای اینکه در زندگی و کسب و کار فردی ویژه باشید باید خوبیهای دیگران را ببینید. باید به شخصیت و هوش دیگران احترام بگذارید و برای آنها ارزش قایل باشید.

از سایت entrepreneur

 

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

  برترین ها