با ما همراه باشید

آموزش

ده نکته برای ساده سازی محتوا های پیچیده برای مخاطبان شما

چگونه می توان یک محتوای ساده را صرف نظر از میزان پیچیدگی آن برای مخاطبان تولید کرد؟

طرح کلی آن ساده است؛ شما باید مطالب را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهید زیرا اگر نوشته شما خسته کننده باشد خواننده به سرعت صفحه شما را ترک می کند و به صفحات دیگر می رود . مطمئنا این امر ساده به نظر می رسد اما اجرای آن دشوار است. چگونه موضوعات پیچیده و خسته کننده ( مثلا تحقیقات مردم شناسانه برای بررسی تاثیرات اتومبیل بر کار) را برای خوانندگان مورد نظر خود ساده و هیجان انگیز کنید؟

این موضوع خطیر-  من می‌گویم ۸۵ درصد- بر عهده نویسنده است. ساده سازی محتوا کاری بیشتر از نوشتن است. گاهی اوقات استفاده از کلمات برای ساده سازی مفاهیم پیچیده و درک  راحت موضوع امکان ندارد. مولفه های دیگری نیز وجود دارند که به ساده سازی محتوا کمک می کنند این موارد به شرح زیر است:

 • طرح بندی وب سایت
 • عناصر جستجو موجود در صفحه
 • استفاده از ویدیو یا اینفوگرافی ها (برای خوانندگان دیداری یا شنیداری)

حتی اگر نوشتار مناسب و ساده باشد اما این عوامل ضعیف باشند، امکان بسته شدن پیج از سوی خواننده وجود دارد. ساده سازی محتوا چیزی بیشتر از نوشتن است. هر شب داستانهای ارنست همینگوی را بخوانید. امروز نوشته‌های همینگوی بیشتر از هر زمان دیگری مورد نیاز است، به ویژه زمانی که نمی‌توانید زیاد تمرکز کنید و حواستان پرت است.

چه موقع می توانید یک محتوای خوب با ساختاری مناسب بنویسید؟

این درست همان زمانی است که باید با ترتیب بندی خاصی پیش بروید. ساده سازی محتوای پیچیده کاری ساده به نظر می رسد ، اما نیازمند تمرین است. اینجا جایی است که شروع می کنیم. در تولید محتوا به موارد زیر توجه داشته باشید:

1. اجتناب از کلمات پیچیده و استفاده از اصطلاحات خاص

سادگی؛

در ادامه این مقاله به این موضوع می‌پردازیم. سادگی درک مفاهیمی را  که به دلیل عدم وجود موضوع مرتبط و یا استفاده از کلمات پیچیده دشوار شده اند، امکان پذیر می کند. اگر شما محتوایی را برای یک موضوع پیچیده تولید می کنید، استفاده از کلمات« تخصصی» ضروری است. موضوع «مطالعات قوم شناسی را برای استفاده از نتایج آن در کسب و کار » به یاد بیاورید. اولاً یک نویسنده خوب به سرعت این اصطلاح را توضیح می‌دهد- قوم شناسی یعنی مطالعه فرهنگ مردم. «تحقیقات قوم شناسی» به معنای مطالعه محیط کاری مردم در یک محیط طبیعی و استفاده از این داده ها در اینگونه تحقیقات است است. هر چقدر موضوعی پیچیده تر باشد کلمات پیچیده‌تری در آن مورد استفاده قرار می گیرند. مأموریت شما استفاده از زبان ساده برای توضیح اصطلاحاتی پیچیده است. نویسندگان خوب دقیقا توضیح خواهند داد که در حال مطالعه بر روی چه موضوعی هستند واز کلمات ساده برای توضیح اصطلاحات پیچیده استفاده می کنند.

نوشتن محتوای ساده میزان تفکر را نشان می دهد،  یکی از نویسندگانی که در این مورد به ذهن می‌آید آنتونی ویلیام نویسنده کتاب "Medium Medical" است،این کتاب ضخیم مسائل پیچیده پزشکی را در خود جای داده است. به دلیل سبک ساده نوشتاری او ، افرادی مثل من که هیچ گونه دانشی در زمینه پزشکی  ندارند و به دنبال ارتقای سلامتی خود هستند به راحتی می‌توانند این کتاب را مطالعه کنند و سلامت خود را بهبود ببخشند. اگر ویلیام اصطلاحات تخصصی را در کتاب خود می گنجاند به زودی عده زیادی از مخاطبان غیر متخصص خود را از دست میداد .

این گفته آلبرت اینشتن را به خاطر داشته باشید :«من برای همگان صحبت می کنم چه  رفتگر باشد چه رئیس دانشگاه ». این گونه است که باید پیام خود را ساده و پیوسته بیان کنید.

2. با انرژی بنویسید و خواننده را وارد بحث خود کنید

همه خوانندگان می توانند تشخیص دهند  کسی که متنی را نوشته است حوصله داشته است یا خیر. بهترین راه این است که با انرژی بنویسید و اجازه دهید متن شما نشان دهنده ی هیجان شما در طول نوشته باشد . یک راه ساده برای ایجاد هیجان در متن استفاده از داستان‌هایی است که مردم عادی از آن استفاده می کنند. یکی از کتاب هایی که من در مورد رهبری خواندم کتاب «چگونه ارتش ایالات متحده آمریکا پیروز می شود» نوشته ژاکو ویلینک بود.  این کتاب به حدی هیجان انگیز بود که نتوانستم آن را زمین بگذارم. داستان های پر انرژی  در سرتاسر این متن اصطلاحات دشوار رهبری را توضیح می دادند . این کتاب انرژی مرا بالا نگه داشت و هضم اصطلاحات سخت رهبری را ساده کرد.

آنالیزهای ساده را فراموش نکنید؛ آنتونی ویلیام در کتاب خود می گوید:

«قلب شما قطب نمای شماست.حتی وقتی آگاهی خود را از دست داده اید شما را هدایت می کند».

این جمله به یاد ماندنی موضوعات مهم و پیچیده را ساده می‌کند.

3. از جملات معلوم به جای جملات مجهول استفاده کنید

جملات معلوم  یک پیام را بهتر از جملات مجهول انتقال می دهند. هنگامی که از جملات معلوم  استفاده میکنید موضوع هدف  را وارد عمل می کنید. یک مثال از آن به شرح زیر است:

جمله معلوم: دنی این وبلاگ را نوشته است

جمله مجهول: وبلاگ توسط دنی نوشته شده است

استفاده از جملات معلوم برای مفاهیم پیچیده بسیار حیاتی است. در هنگام نوشتن جملات معلوم سعی کنید جملات را کوتاه نگه دارید. این موضوعی است که همه نویسندگان دیجیتال باید در نظر داشته باشند.

4. از تصاویر ساده استفاده کنید

برخی علاقه زیادی به تصاویر رنگی دارند. این یکی از موضوعاتی است که به ساده سازی محتوا کمک می کند. راسل برونسون مفهوم استفاده از گرافیک ساده را  در کتاب «اسرار Dotcom» خود توضیح می دهد.  او در این زمینه می گوید:

«دلیلی که وجود تصاویر بسیار ضروری است، این است که من می خواهم به تصویر نگاه کنم و فورا مطلبی را به یاد بیاورم»

اگر شما برای توضیح یک موضوع پیچیده از تصویر استفاده کنید ،درک موضوع را برای خواننده خود راحتر می کنید.

5. از محتوای ویدیو استفاده کنید

بنابر تحقیقات گوگل، افراد بیشتر از هزاران ساعت در یوتیوب ویدیو نگاه می کنند. اکثر افراد ویدیو را دوست دارند. اضافه کردن ویدیو به محتوا سبب می شود مطالب  ساده تر انتقال پیدا کنند، به خصوص کاربرانی که به خواندن علاقه زیادی ندارند.

به گفته ی نیل فلمینگ طراح مدل VARK چهار سبک یادگیری را نشان می دهد :

Vark مخفف:

 1. دیداری
 2. شنیداری
 3. خواندنی
 4. علمی تخیلی.

ویدیو به تنهایی خوانندگان دیداری و شنیداری را در بر میگیرد. لازم نیست خود را خیلی درگیر ویدیو کنید. ویدیو مطالب شما را ساده می کند. اما اگر وقت دارید و می‌توانید هزینه کنید حتما ویدیو را به مطالب خود اضافه کنید. اگر ویدیوی شما در یوتیوب یا کانال ویمئو نمایش داده شود، در کانال های دیگر نیز به اشتراک گذاشته می شود.

6. از اینفوگرافیک استفاده کنید

هر موقع که  توانستید از اینفوگرافی  استفاده کنید. این طرح به خوانندگان بصری شما کمک خواهد کرد. هنگامیکه محتوای شما با ویدیو ترکیب شود اینفوگرافی ها می توانند روند یادگیری را ساده کنند. همچنین اینفوگرافیک ها دارای پتانسیل خوبی برای انتشار مطالب شما هستند.

7. به مطالب حرفه ای دیگر ارجاع دهید

راه دیگر برای ساده سازی محتوا ارجاع مطالب یا  استفاده از نقل قول های معتبر است. هر چقدر فرد محبوب تر باشد کار شما بهتر به نظر می رسد. همین امر سبب ساده سازی و هضم مطالب می شود. استفاده از نقل قول مستقیم به طور طبیعی عکس العمل های زیادی را به وجود می آورد و نگرش عمیق تری را ایجاد می کند .با این وجود مطمئن باشید که خود نقل قول ساده باشد.

8. از زیر شاخه ها با روشی دلپذیر و خوشایند استفاده کنید

زیر شاخه ها به طرز قابل توجهی تنش خواندن را کاهش می‌دهند. تقسیم محتوا به زیر شاخه ها نه تنها برای چشم راحت تر است بلکه درک مطالب را ساده‌تر می‌کند. هر چقدر یک موضوع پیچیده تر باشد تعداد زیر شاخه های آن نیز باید بیشتر باشد. زیر شاخه ها این امکان را برای خواننده به وجود می‌آورند تا نگاهی کلی به محتوا داشته باشد.

9. از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید

از لحاظ روانشناختی استفاده از پاراگراف های کوتاه  هضم مطالب را ساده‌تر می‌کند. پاراگراف های کوتاه همینگوی را به یاد بیاورید. هنگامی که در ۲۰ سالگی کتاب «ترس و لعنت در لاس وگاس» نوشته هانتر تامپسون را خواندم به قدرت فضا و پاراگراف های کوتاه پی بردم. این کتاب را یکبار که پای آن نشستم، تمام کردم. مطمئنا موضوع این کتاب گیرا بود اما پاراگراف های کوتاه در تمام کردن آن نیز نقش مهمی داشتند.

10. از از مینی سریال ها استفاده کنید

اگر موضوع شما بسیار پیچیده است از یک مینی سریال استفاده کنید تا در طول زمان درک  مطالب را برای خواننده راحت‌تر کند.

" Search Engine Journal " این کار را در رابطه با موضوعات زیادی انجام داده است.

" Ghostwriters " مثال دیگری در این رابطه است.

علاوه بر این، استفاده از مینی سریال سبب می شود که بعد از پایان اولین سری، خوانندگان  بخش های دیگر  را پیش بینی کنند.

نتیجه گیری

هدف شما از تولید محتوا، ساده سازی مطالب پیچیده و بیان آن با زبانی مناسب است. ساده سازی محتوا سبب می شود پیام واضح تر انتقال یابد و به درک خوانندگان کمک می‌کند. تمرکز این مقاله بر ساده سازی محتوا برای خوانندگان عمومی است. مطمئنا اگر شما نویسنده یک ژورنال پزشکی و تخصصی هستید می توانید مطالب را با زبانی ساده بیان کنید.

از سایت searchenginejournal

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش

چگونه می‌توانید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید!

اگر تصمیم گرفته اید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید،  خبر خوبی در راه است: بازاری برای جویندگان کار وجود دارد. مطابق با آخرین داده های به دست آمده از لیست دولتی، تقریباً یک کار  برای هر جوینده کار وجود دارد.

مارک کندلا، بنیانگذار وب سایت تحقیقات کاری Ladder  اذعان می دارد: «بازار کار داغی وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید، و دیگر کارمندان از نادیده گرفته شدن استعدادهایشان آسیب نمی بینند».

شکاف کاری هنوز قابل کنترل است، به ویژه اگر سالیان متمادی است که در کار فعلی خود حضور دارید. وندی بنر ، وکیل دادگستری و کارشناس کاریابی می گوید:« اگر برای مدت زیادی است که در یک کمپانی هستید، یکی از سخت ترین کارها، تنظیم خود با کار بعدیتان است.»

تخصص خود را شناسایی کنید

اولین  مرحله این است که بدانید چه کاری میخواهید انجام دهید. باید در این مورد دقیق شوید. نکات مثبت و منفی کار کنونی خود را بسنجید ببینید برای آینده چه چیزی می‌خواهید. مهارت های تخصصی خود را شناسایی کنید و مهارت های منحصر به فردی را که می توانید به عنوان یک کارمند ارائه دهید، در نظر داشته باشید. کندلا به این موضوع اشاره می‌کند:«اگر در حوزه های متفاوت کار می کنید، پاسخ مناسبی را از بازار نمی گیرید، بهتر است تخصصی در یک حیطه کار کنید».

رزومه خود را  به روز رسانی کنید

بعد از آنکه مهارت ها و تخصص های خود را شناسایی کردید باید با کمک آنها رزومه خود را ارتقا دهید.

هنگامی که رزومه خود را برای جایی ارسال می کنید، مطمئن باشید که متناسب با آن کار است.

نوشتن خلاصه حرفه ای در  قسمت بالای رزومه  به کارفرما کمک می کند تخصص های شما را در یک نگاه کلی بشناسد. اگر کارهای نامرتبط زیادی انجام داده اید نیازی نیست که همگی آنها را ذکر کنید. سعی کنید مسائلی را ذکر کنید که به جایگاهی که برای آن درخواست کار داده اید نزدیک است.

ونربه این مطلب اشاره می کند که:«هدف از نوشتن و ارسال رزومه این است که تجربه کاری شما مشخص شود و سلسله مراتبی از تاریخچه کاری شما  که مرتبط با مهارت های شماست ذکر شود». او این مطلب را نیز می افزاید که  رزومه کاری شما نباید مانند یک لیست خشکشویی تمامی فعالیت های کاری را  که انجام داده اید در بر بگیرد. همچنین رزومه  شما باید مسائل و مواردی را که با مهارت های شما در کار فعلی تان همخوانی داردشامل شود. اشاره به موفقیتهای کار مهم است، اما در رابطه با پیشرفت های کیفی خود مانند مدیریت یک پروژه کلیدی و یا ایجاد یک استراتژی کارآمد مبالغه نکنید. کندلا می گوید رزومه نباید زندگی نامه باشد بلکه باید بیشتر شبیه یک آگهی تبلیغاتی باشد. وی اذعان می دارد: «کسی شما را به دلیل کارهای قبلی تان استخدام نمی کند بلکه مهارت های شما باید پاسخگوی نیازهای رئیس آینده و کمپانی آینده شما باشد».

درگیر کار شوید

هرگز قدرت ارتباطات شبکه ای را برای پیدا کردن فرصت های جدید کاری نادیده نگیرید. به انجمن های حرفه ای بپیوندید، و از طریق شبکه های اجتماعی مانند لینکدین با افرادی که در کمپانی که شما به آن علاقه مند هستید، کار می کنند،  ارتباط بگیرید و به کنفرانس ها و دوره همی های اجتماعی آنها بروید. هنگامی که با افراد جدید آشنا میشوید خود را به آنها معرفی کنید و به آنها در مورد علایق کاریتان بگویید. ونر به این مطلب اشاره می کند:« اگر روابط دو طرفه باشد آنها تمایل دارند با شما ارتباط تلفنی داشته باشند و همین امر می‌تواند منجر به ارتباطات بیشتر شود».

از سایت edition

ادامه مطلب

آموزش

چند روش ساده برای کاهش پا درد ناشی از ایستادن زیاد در محل کار

اگر بعد از ایستادن طولانی مدت احساس خستگی و درد در پای خود می کنید، باید به فکر درمان باشید! راههای ساده خانگی مانند قرار دادن پا در آب گرم، ماساژ پا و داروهای خانگی به تسکین این درد کمک خواهند کرد. سعی کنید از ایستادن طولانی مدت بپرهیزید و از کفشهای راحت استفاده کنید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به تسکین پادرد کمک خواهند کرد.

بدون اینکه پمادی به پای خود بمالید پای خود را در آب گرم فرو ببرید.

پای خود را در آب گرم فرو ببرید و یا از اسپا پا استفاده کنید.  نمک های مخصوص حمام مانند Epsom salt را به آب بیفزایید و پای خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در آب بگذارید.

 • آب گرم به کاهش درد پا کمک می کند.
 • اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید، پای خود را در آب نگذارید. زیرا ممکن است سبب عفونت شود.

اگر پای شما آسیب دیده و متورم است روی آن یخ بمالید.

اگر پای شما متورم باشد پوست شما به طور طبیعی گرم است. یخ را در حوله ای بپیچید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی محل بگذارید. اینکار را می توانید 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

 • هرگز یخ را مستقیما در محل درد نگذارید.

پاهایتان را ماساژ دهید تا ماهیچه های متورم را بهتر کنید.

بنشینید و یک پای خودتان را بالا روی زانویتان بگذارید. پماد مخصوص پا درد را بروی دستانتان بریزید و از بالا به پایین ماساژ دهید. با انگشت شصتتان ماهیچه هایتان را عمیق تر فشار دهید.

به آرامی انگشتهای پایتان را به جلو و عقب حرکت دهید و ماهیچه هایتان را کش دهید.

 • اینکار را با هر دو پا انجام دهید. اگر می توانید از کسی بخواهید پایتان را ماساژ دهد..

  کپسول NSAID بخورید تا درد را ساکت کنید.

کپسولهای NSAID مانند آسپرین درد را تسکین می دهند. اگر پای شما کمی متورم شده باشد این کپسولها درد را به خوبی آرام می کنند و تورم آن را کاهش می دهند.

 • با تجویز پزشک این قرصها را بخورید.
 • همیشه قسمت توضیحات دارو را بخوانید.

اگر نمی توانید کپسول NSAID  را بخورید از داروهای خوراکی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که داروهای خوراکی تنها درد را کاهش می دهند اما به تورم پا کمکی نمی کنند.

 • با تجویز پزشک این داروها را مصرف کنید.

استامینوفن یک مسکن معمولی است. آنرا با الکل مصرف نکنید. مصرف استامینوفن با بسیاری از داروها خطرناک است، قبل از استفاده قسمت پیشنهادات و هشدارها را بخوانید.

 • بیشتر از  4000 میلی گرم استامینوفن در طول 24 ساعت استفاده نکنید! وبیشتر از سه روز متوالی استامینوفن مصرف نکنید!.

از سایت wikihow

 

ادامه مطلب

آموزش

چگونه از پس موقعیتهای دشوار بربیاییم!

گذر از موقعیتهای دشوار یک ویژگی منحصر به فرد است. با این ویژگی می توانید خود را از دیگران متمایز کنید. رشد مستمر  ویژگی های شخصی و تلاش برای رسیدن به اهداف به شما کمک می کنند از موقعیتهای دشوار عبور کنید. برای اینکه انسان منحصر به فردی باشید باید خطر کنید و از موقعیتهای متفاوت نهراسید. در کتاب جدیدم:   A Path to Living and Emotinally Wealthy Life آموزش می دهم که چگونه با پرورش مهارتهای خود می توانید از پس موقعیتهای دشوار و چالشهای زندگی بربیایید. گذر از موقعیتهای دشوار یک نوع توانایی است که به شما کمک می کند در مسیر موفقیت قرار بگیرید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به شما کمک می کنند از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

به خود احترام بگذارید

برای اینکه بتوانید از موقعیتهای دشوار خارج شوید باید یاد بگیرید که چگونه خود را آرام کنید. ممکن است ابتدا خود را فریب دهید اما اگر اینکار را ادامه دهید می توانید در موقعیتهای دشوار خود را آرام کنید. احترام به خود سبب می شود که برای خودتان ارزش قایل باشید و تمام تلاشمان را بکنید تا به اهدافتان برسید.

خود را برای عدم پذیرش دیگران آماده کنید

برای اینکه بتوانید از مشکلات گذر کنید، باید عمیقا در رابطه با اینکه دیگران چه برداشتی از توانایی ها، عملکرد و ارتباطات شما دارند، تجدید نظر کنید. وقتی این کار را بکنید، از نظر عاطفی هوشمندتر می شوید. اینکار به ما آموزش می دهد که عدم پذیرش از سوی دیگران را بپذیریم و هنگامی که به چالش کشیده می شوید احساس ناراحتی نکنید. هر چقدر تجربه شما بیشتر باشد بهتر می توانید از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

متفکرانه عمل کنید

برای اینکه در زندگی موفق و شاد باشید باید در رابطه با کاری که انحام می دهید و نوع ارتباطاتی که دارید متفکرانه عمل کنید. نباید اطراف خودتان را با افراد متکبر پر کنید. باید هوشمند باشید و روابط درستی ایجاد کنید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند مزیتهای دو طرفه را در روابط شان در نظر می گیرند.

از رویکردهای پرزرق و برق استفاده نکنید

افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند  می دانند کسانی که عادت به خودنمایی دارند کمتر به سخنان دیگران گوش می دهند. اگر رویکرد شما در برابر روابط و روند انجام کارتان رویکردی پرزرق و برق باشد احتمال آنکه عمیق نباشد، زیاد است. کارسخت نشان دهنده رویکرد شما در کسب و کار است. همین امر سبب می شود موفقیت شما در تمامی جنبه های کاریتان مشخص شود.

به دیگران اهمیت دهید

بخشی از طبیعت افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند این است که همه کار انجام می دهند تا صبح از خواب بلند شوند و به کودکان، خانواده، حیوانات خانگی و کارشان برسند.آنها  ورزش می کنند، غذای کافی می خورند و به اندازه کافی استراحت می کنند. زمانشان را تقسیم بندی می کنند تا زندگی خوبی داشته باشند. مهم نیست ناراحتی چقدر ادامه می یابد آنها برای خودشان و کسانی که به آنها وابسته هستند به سختی کار می کنند.

شجاعت داشته باشید

برای اینکه از لحاظ جسمانی، ذهنی و احساسی سالم باشید باید زیرک و متمرکز باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

شجاعت وتلاش سبب می شود در مسیر موفقیت قرار گیرید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند استرس را مانند افراد دیگر احساس می کنند اما هرگز دست از تلاش نمی کشند.

بردیگران تمرکز داشته باشید

برای اینکه در زندگی و کسب و کار فردی ویژه باشید باید خوبیهای دیگران را ببینید. باید به شخصیت و هوش دیگران احترام بگذارید و برای آنها ارزش قایل باشید.

از سایت entrepreneur

 

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

  برترین ها