با ما همراه باشید

آموزش

تله پورت چیست ؛ آیا تله پورت انسان امکان‌پذیر است؟

تله پورت چیست ؛ آیا تله پورت انسان امکان‌پذیر است؟تله پورت چیست و آیا حقیقتا می‌توان انسان را تله پورت کرد؟ آیا طی الارض همان تله پورت است؟ چگونه می‌توان اجسام را بدون طی کردن مسافت، از نقطه ای به نقطه‌ دیگر رساند و آیا اصولا تکنولوژی Teleportation از لحاظ علمی قابل اثبات است؟ 
برای اینکه همه چیز درباره تله پورت را بدانید، اجازه دهید تا ابتدا از تعریف تله پورت آغاز کنیم و سپس به دستاوردهایی که تاکنون بشر به آن رسیده است، بپردازیم.

تله پورت چیست

اگر بخواهیم یک پاسخ ساده به سوال تله پورت چیست بدهیم، باید بگوییم
مفهومی است که به جابه‌جایی ماده بین دو نقطه بدون پیمودن فضای بین دو نقطه مورد نظر، اشاره دارد
دورفرستی، دورنوردی یا تله پورت (Teleportation) در حقیقت انتقال یک ماده از یک نقطه به نقطه دیگر بدون عبور از فضای فیزیکی مابین آن‌ها است. در تعریف تله پورت به زبان ساده می‌توان گفت، فناوری خاصی است که ابتدا ماده را به اطلاعات-نور تبدیل کرده، سپس آن را به مقصد مورد نظر انتقال داده و بعد از آن، این قابلیت را دارد که مجددا داده-نور را به همان ماده اولیه با حفظ تمامی ویژگی ها تبدیل کند.
به بیان ساده‌تر، در زمان انجام دورنوردی از تک تک اتم‌های موجود در یک شی، اسکن کامل گرفته شده و سپس با تبدیل اتم‌ها به نور، اطلاعات دریافت می‌شود و سپس نور موجود به مقصد که دستگاه مبدل نور به شی در آن قرار دارد، انتقال داده می‌شود.
در مقصد نیز با توجه به اطلاعات قبلی، نور ارسال شده به اتم‌های قبلی بازتبدیل می‌شود. همه‌ی این کارها در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاهی شکل می‌گیرد.

دورفرستی، دورنوردی یا تله پورت (Teleportation) در حقیقت انتقال یک ماده از یک نقطه به نقطه دیگر بدون عبور از فضای فیزیکی مابین آن‌ها است. در تعریف تله پورت به زبان ساده می‌توان گفت، فناوری خاصی است که ابتدا ماده را به اطلاعات-نور تبدیل کرده، سپس آن را به مقصد مورد نظر انتقال داده و بعد از آن، این قابلیت را دارد که مجددا داده-نور را به همان ماده اولیه با حفظ تمامی ویژگی ها تبدیل کند.

استفاده از فرستنده های ماده و انتقال دهنده اجسام در داستان های علمی تخیلی از اوایل قرن نوزدهم شکل گرفت و علم سعی کرد تا به این نیاز جدید پاسخ بدهد.
معمولا در پاسخ به اینکه تله پورت چیست بیشتر به جابجایی فیزیکی جسم از نقطه ای به نقطه دیگر بدون لمس کردن آن اشاره می‌شود، اما برخی معتقدند که از این تکنولوژی می‌توان برای سفر در زمان هم استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: سفر در زمان ؛ نظریات، پارادوکس‌های زمانی

اگر چه ممکن است که سفر در زمان بیشتر شبیه به داستان های علمی تخیلی باشد، اما پروفسور میچیو کاکو (Michio Kaku) معتقد است که فناوری لازم برای تله‌پورت یک شخص زنده به مکان دیگری در زمین و حتی فضا می‌تواند در چند ده سال یا حداقل در قرن آینده اتفاق بیفتد.
بعضی افراد نیز دورنوردی را با تجربه خروج از بدن یا برونفکنی اشتباه می‌گیرند. برونفکنی تجربه‌ای است که عموما با حس شناورشدن خارج از جسم همراه است و در برخی از موارد شخص ممکن است بدن فیزیکی خود را از نقطه‌ای خارج از بدنش مشاهده کند.

آیا تله پورت انسان امکان دارد

درباره تله پورت انسان نیز نظرات مختلفی وجود دارد. اصولا اگر بدانید که ساز و کار تله پورت چیست شاید با دقت بیشتری بتوان به این سوال پاسخ داد.
مکانیسم تله پورت بسیار پیچیده است، اما امکان تشریح آن به صورت مثال‌هایی ساده وجود دارد. فرض کنید، در تهران، یک اسکنر بسیار قوی در اختیار دارید. یک شی را به صورت سه بعدی و با تمام جزئیات آن اسکن می‌کنید و سپس در شیراز، به وسیله یک پرینتر سه بعدی، آن شی را دوباره پرینت می‌کنید. هر دو شی از لحاظ کلیه جزئیات شبیه به یکدیگر هستند، اما در حالی که آن شی از تهران جا به جا نشده، از شیراز سر در آورده است!

آیا تله پورت انسان امکان دارد

برای چنین انتقالی باید تمامی ماهیت اتم های تشکیل دهنده آن شی ثابت باقی بماند. اگرچه برخی دانشمندان همچون میچیو کاکو تله پورت انسان را واقعی می‌بینند، اما برخی دیگر معتقدند که هرگز چنین چیزی نمی‌تواند اتفاق بیفتد.
یکی از مهمترین نکات برای انجام دورنوردی این است که ما موقعیت دقیق هر اتم را بدانیم. این موضوع برای انجام مکانیسم دورنوردی لازم است، اما چنین چیزی در حال حاضر و با علم فعلی بشر غیرممکن است.

بیشتر بخوانید: تله کینزی چیست؟

برای دانستن آنکه مکانیسم عملکرد تله پورت چیست باید به سطح زیر اتمی مراجعه کرد. مکس پلانک در سال ۱۹۰۰ میلادی مفهوم جدیدی را در حوزه فیزیک با عنوان کوانتوم معرفی کرد. پلانک سعی کرد فرمولی را طراحی کند تا توضیح دهد که کوچکترین واحد از ماهیت یک جسم در سطح زیر اتمی چطور می‌تواند هم به صورت ذره باشد و هم به شکل امواج
مکانیک کوانتوم قسمتی از فیزیک است که در مورد رفتار ماده و ارتباط آن با انرژی در اندازه های در حد اتم و اجزای آن سر و کار دارد. در واقع مکانیک کوانتوم با بینهایت ریزها در طبیعت سر و کار دارد و قوانین کلاسیک فیزیک در مورد این اجزاء اتمی کاربردی ندارند.
مکانیک کوانتوم می‌گوید که یک ذره کوانتومی مانند الکترون عملا مکان مشخصی ندارد، می‌تواند در یک لحظه در نزدیکی شما و در همان لحظه دور از شما باشد. در مکانیک کوانتومی ما فقط می‌توانیم بگوییم که احتمال وجود یک ذره در یک نقطه چقدر است، اما نمی‌توان محل دقیق آن ذره را مشخص کرد. بنابراین تله پورت انسان به دلیل آنکه نمی‌توان محل دقیق ذرات بدن را تشخیص داد، غیر ممکن خواهد بود.
اصل عدم قطعیت هایزنبرگ نیز مهر تایید دیگری بر این مدعاست. این اصل می‌گوید که موقعیت مکانی و سرعت یک ذره را نمی‌توان به طور دقیق و با دقت بالا محاسبه کرد. هرچه دقت شما برای مکان بیشتر باشد، برای سرعت دقت کمتر می‌شود و بالعکس. در واقع ما نمی‌توانیم در زمانی مشخص، موقعیت و سرعت یک ذره بنیادین را با هم محاسبه کنیم.
شاید انتقال ذرات بسیار کوچک امکانپذیر باشد، اما برای اجسام بزرگتر، محدودیت های فیزیکی بسیار زیادی وجود خواهد داشت. برای تله پورت کردن انسان باید هر ذره از بدن به صورت جدا اسکن شده و به شکل داده-نور به جای دیگری منتقل گردد و سپس فرآیند معکوس سازی انجام شود.
حتی جدا از ناتوانی ما برای دستکاری دقیق ماده در این سطح، ابعاد موضوع نیز شگفت انگیز است. بدن یک انسان شامل ۷ ضرب در ۱۰ به توان ۲۷ اتم است. تصور کنید که حتی بتوانیم یک تریلیون اتم را در هر ثانیه پردازش کنیم، آنگاه ۷ ضرب در ۱۰ به توان ۱۵ ثانیه طول می‌کشد تا تمام بدن یک انسان اسکن شود. این کار ۲۰۰ میلیون سال زمان خواهد برد.
از سوی دیگر برای انجام چنین کاری انرژی بسیار زیادی لازم است. یک تخمین محافظه کارانه می‌گوید که انرژی لازم برای تله‌پورت یک انسان حدود ۱۰ به توان ۱۲ گیگاوات ساعت است و این مقدار یعنی باید انرژی نیروگاهایی همچون بریتانیا را به مدت یک میلیون سال مصرف کنیم.
یک نکته بسیار مهم دیگر نیز وجود دارد. دورنوردی در حقیقت به معنای انتقال همان ماده از یک نقطه به نقطه دیگر نخواهد بود. این موضوع شاید کمی برایتان عجیب باشد، اما در واقع اتم های یک جسم برای دورنوردی، ابتدا تجزیه شده و سپس در مکان دیگری به شکل یک کپی ساخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تفاوت علم و شبه علم چیست ؛ آیا علم پاسخ تمامی سوالات را دارد؟

این یعنی دقیقا همان جسم منتقل نمی‌شود، بلکه شی درست شبیه به آن، در جای دیگری ساخته خواهد شد. این موضوع دستمایه داستان فیلم پرستیژ به کارگردانی کریستوفر نولان نیز شد. در این فیلم رابرت انجییر (با بازی هیو جکمن) از طریق دستگاهی که توسط نیکولا تسلا ساخته شده است، به انجام شعبده بازی می‌پردازد و دستگاه در هربار کپی یکسانی از او تولید می‌کند.

ارتباط درهم‌تنیدگی با تله پورت چیست

اگر قرار باشد به تلپورت اعتقاد داشته باشید، پس نور سریعترین در جهان نخواهد بود! ایده درهم تنیدگی در سال ۱۹۶۴ توسط فیزیکدانی به نام جان بل مطرح شد. نظریه بل یکی از جنجالی ترین نظریات مکانیک کوانتومی است؛ چراکه انیشتین سالها قبل از مطرح شدن این نظریه، ثابت کرده بود که نور سریعترین سرعت حرکتی را در جهان دارد و جالب اینجاست که درهم‌تنیدگی این موضوع را نقض می‌کند.

ارتباط درهم‌تنیدگی با تله پورت چیست

تعریف ساده درهم تنیدگی می‌گوید که دو ذره با وجود فاصله زیاد بین آنها (حتی در حد میلیون ها سال نوری) باهم در ارتباط بوده و تغییر در یکی از آنها، باعث تغییر دیگری خواهد شد. انیشتین این نظریه را رفتار شبح وار نامید. تاکنون با انجام آزمایشاتی، نظریه بل تایید شده است.
اغلب فیزیک‌دانان معتقدند بشر تنها در این حالت می‌تواند جسمش را از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر انتقال دهد؛ چرا که موقعیت مبدا و مقصد در حالت درهم‌تنیدگی به اشتراک گذاشته شده و انسان از این طریق می‌تواند جسمش را به نقطه‌ای دیگر منتقل کند.
البته همچنان مشکلاتی در سر راه تله پورت انسان وجود دارد؛ وجود روح بزرگترین چالش در این راه است. برخی افراد غیرممکن بودن تله پورت انسان را به روح نسبت می‌دهند؛ چرا که ماهیت روح هنوز برایمان گنگ و نامفهوم است و تا زمانی که نتوانیم ساختار آن را شناسایی کنیم برای انتقال آن نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

تکنولوژی تله پورت در ادیان الهی

اگر به بخواهیم از دیدگاه عرفانی به سوال تله پورت چیست پاسخ دهیم می‌توانیم به واژه ای به نام طی الارض اشاره کنیم.
طی‌الارض یا طی المکان در برخی مکاتب عرفانی از جمله تصوف و کابالا (طرز فکری عرفانی با ریشه یهودی) به نوعی دورنوردی یا همان Teleportation بوده و قبل از اینکه این واژه در داستان های علمی تخیلی وارد شود، مفهوم آن در بین مکاتب عرفانی سینه به سینه منتقل می‌شده است.
عرفا معتقدند که انسان می‌تواند با اتکا به اراده خویش و بدون حرکت در مکان، منتقل شود.
در تشریح طی‌الارض در لغت نامه دهخدا آمده است که:
نوعی کرامت که بجای گام برداشتن و رفتن، زمین در زیر پای آدمی بتندی پیچیده شود و او به مقصد خویش هر چند دور باشد، در مدتی بسیار کم برسد.
در قرآن نیز به تله پورت اشیا اشاره شده است. در آیات ۳۸ تا ۴۰ سوره نمل آمده است که سلیمان گفت: ای بزرگان، کدام یک از شما می‌توانید تخت ملکه سبا را برای من بیاورید، قبل از اینکه آنها به عنوان تسلیم شدگان به اینجا برسند.
یکی از جنیان گفت: «من می‌توانم قبل از اینکه تو بایستی، آن را نزد تو بیاورم. من قدرت کافی برای انجام این کار را دارم.»
و در آیه ۴۰ آمده است که “آن کسی که از کتاب علم داشت گفت، «من می‌توانم تا چشم برهم زنی آن را نزد تو بیاورم.”
شاید طی الارض را بتوان تله پورت ذهنی در نظر گرفت. عرفا معتقدند که می‌توان به قدرتی رسید تا از طریق ذهن بدون آنکه مسافتی فیزیکی را طی کرده باشید، از جایی به جای دیگر منتقل شوید. مفاهیمی شبیه به طی الارض در غرب نیز دیده می‌شود.
اریک دیویس (Eric W. Davis)، در سال ۲۰۰۴ گزارشی را به نیروی هوایی ایالات متحده تحویل می‌دهد که در آن به انتقال انسان یا اشیا توسط نیروی ذهن اشاره کرده است. او این حالت را p-Teleportation نامیده است.

تله پورت کوانتومی چیست

قبل از آنکه به دورنوردی کوانتومی بپردازیم بد نیست که مطلب ” کامپیوتر کوانتومی چیست ” را مطالعه کنید.
فرایند جابجایی یک کوبیت (واحد پایه اطلاعات کوانتومی) از یک محل به محل دیگر بدون پیمایش فاصله بین آن دو محل است. این فرایند در انتقال اطلاعات کوانتومی قابل استفاده است.

تله پورت کوانتومی چیست

در ماه می ۲۰۱۴ محققان دانشگاه فناوری دلفت هلند برای اولین بار توانستند که تله‌پورت اتم ها را در فاصله ۳ متری از یکدیگر انجام دهند. شاید این یک شروع موفقیت آمیز برای تله پورت انسان باشد.
“رونالد هنسون” سرپرست این تحقیقات گفت:
آنچه که ما تله پورت می کنیم، حالتی از ذره است. اگر اعتقاد داشته باشید که ما چیزی جز مجموعه ای از اتم های به هم متصل نیستیم ، از نظر اصولی، می توانیم خود را از یک نقطه به نقطه دیگر تله پورت کنیم.
سال گذشته (۱۳۹۶) نیز محققین دانشگاه جیائو تونگ شانگهای مقاله ای را منتشر کرده و مدعی شدند که ذرات نور در هم تنیده را از میان آب دریا منتقل کرده‌اند. این تیم توانست در یک شرایط کنترل شده، ذرات را به فاصله سه متر درون آب دریا عبور دهند
چند ماه قبل از این انتقال، باز هم دانشمندان چینی توانستند که فوتون های درهم تنیده را بین سه ایستگاه ماهواره ای که در فاصله‌ای بیش از ۱۲۰۰ کیلومتری بالای زمین قرار داشتند، انتقال دهند.
شاید اکنون تا حدودی بتوانید به این سوال که تله پورت چیست پاسخ دهید، اما آیا حقیقتا می‌توان انسان را تله پورت کرد؟ اگر دورنوردی انسان روزی به واقعیت تبدیل شود، آیا این خودِ ما هستیم که منتقل خواهیم شد یا تنها یک کپی از وجودمان را جابجا خواهیم کرد؟
اینها سوالاتی است که شاید به این زودی ها نتوان به آن پاسخ داد!
بیشتر بخوانید:منبع خبر

متخصص دیجیتال مارکتینگ / کارشناس نرم افزار و کارشناس ارشد و دکترای جامعه شناسی / برنامه نویس و مدیر پروژه

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش

چگونه می‌توانید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید!

اگر تصمیم گرفته اید در سال ۲۰۱۹ کار جدیدی را پیدا کنید،  خبر خوبی در راه است: بازاری برای جویندگان کار وجود دارد. مطابق با آخرین داده های به دست آمده از لیست دولتی، تقریباً یک کار  برای هر جوینده کار وجود دارد.

مارک کندلا، بنیانگذار وب سایت تحقیقات کاری Ladder  اذعان می دارد: «بازار کار داغی وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید، و دیگر کارمندان از نادیده گرفته شدن استعدادهایشان آسیب نمی بینند».

شکاف کاری هنوز قابل کنترل است، به ویژه اگر سالیان متمادی است که در کار فعلی خود حضور دارید. وندی بنر ، وکیل دادگستری و کارشناس کاریابی می گوید:« اگر برای مدت زیادی است که در یک کمپانی هستید، یکی از سخت ترین کارها، تنظیم خود با کار بعدیتان است.»

تخصص خود را شناسایی کنید

اولین  مرحله این است که بدانید چه کاری میخواهید انجام دهید. باید در این مورد دقیق شوید. نکات مثبت و منفی کار کنونی خود را بسنجید ببینید برای آینده چه چیزی می‌خواهید. مهارت های تخصصی خود را شناسایی کنید و مهارت های منحصر به فردی را که می توانید به عنوان یک کارمند ارائه دهید، در نظر داشته باشید. کندلا به این موضوع اشاره می‌کند:«اگر در حوزه های متفاوت کار می کنید، پاسخ مناسبی را از بازار نمی گیرید، بهتر است تخصصی در یک حیطه کار کنید».

رزومه خود را  به روز رسانی کنید

بعد از آنکه مهارت ها و تخصص های خود را شناسایی کردید باید با کمک آنها رزومه خود را ارتقا دهید.

هنگامی که رزومه خود را برای جایی ارسال می کنید، مطمئن باشید که متناسب با آن کار است.

نوشتن خلاصه حرفه ای در  قسمت بالای رزومه  به کارفرما کمک می کند تخصص های شما را در یک نگاه کلی بشناسد. اگر کارهای نامرتبط زیادی انجام داده اید نیازی نیست که همگی آنها را ذکر کنید. سعی کنید مسائلی را ذکر کنید که به جایگاهی که برای آن درخواست کار داده اید نزدیک است.

ونربه این مطلب اشاره می کند که:«هدف از نوشتن و ارسال رزومه این است که تجربه کاری شما مشخص شود و سلسله مراتبی از تاریخچه کاری شما  که مرتبط با مهارت های شماست ذکر شود». او این مطلب را نیز می افزاید که  رزومه کاری شما نباید مانند یک لیست خشکشویی تمامی فعالیت های کاری را  که انجام داده اید در بر بگیرد. همچنین رزومه  شما باید مسائل و مواردی را که با مهارت های شما در کار فعلی تان همخوانی داردشامل شود. اشاره به موفقیتهای کار مهم است، اما در رابطه با پیشرفت های کیفی خود مانند مدیریت یک پروژه کلیدی و یا ایجاد یک استراتژی کارآمد مبالغه نکنید. کندلا می گوید رزومه نباید زندگی نامه باشد بلکه باید بیشتر شبیه یک آگهی تبلیغاتی باشد. وی اذعان می دارد: «کسی شما را به دلیل کارهای قبلی تان استخدام نمی کند بلکه مهارت های شما باید پاسخگوی نیازهای رئیس آینده و کمپانی آینده شما باشد».

درگیر کار شوید

هرگز قدرت ارتباطات شبکه ای را برای پیدا کردن فرصت های جدید کاری نادیده نگیرید. به انجمن های حرفه ای بپیوندید، و از طریق شبکه های اجتماعی مانند لینکدین با افرادی که در کمپانی که شما به آن علاقه مند هستید، کار می کنند،  ارتباط بگیرید و به کنفرانس ها و دوره همی های اجتماعی آنها بروید. هنگامی که با افراد جدید آشنا میشوید خود را به آنها معرفی کنید و به آنها در مورد علایق کاریتان بگویید. ونر به این مطلب اشاره می کند:« اگر روابط دو طرفه باشد آنها تمایل دارند با شما ارتباط تلفنی داشته باشند و همین امر می‌تواند منجر به ارتباطات بیشتر شود».

از سایت edition

ادامه مطلب

آموزش

چند روش ساده برای کاهش پا درد ناشی از ایستادن زیاد در محل کار

اگر بعد از ایستادن طولانی مدت احساس خستگی و درد در پای خود می کنید، باید به فکر درمان باشید! راههای ساده خانگی مانند قرار دادن پا در آب گرم، ماساژ پا و داروهای خانگی به تسکین این درد کمک خواهند کرد. سعی کنید از ایستادن طولانی مدت بپرهیزید و از کفشهای راحت استفاده کنید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به تسکین پادرد کمک خواهند کرد.

بدون اینکه پمادی به پای خود بمالید پای خود را در آب گرم فرو ببرید.

پای خود را در آب گرم فرو ببرید و یا از اسپا پا استفاده کنید.  نمک های مخصوص حمام مانند Epsom salt را به آب بیفزایید و پای خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در آب بگذارید.

  • آب گرم به کاهش درد پا کمک می کند.
  • اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید، پای خود را در آب نگذارید. زیرا ممکن است سبب عفونت شود.

اگر پای شما آسیب دیده و متورم است روی آن یخ بمالید.

اگر پای شما متورم باشد پوست شما به طور طبیعی گرم است. یخ را در حوله ای بپیچید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی محل بگذارید. اینکار را می توانید 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

  • هرگز یخ را مستقیما در محل درد نگذارید.

پاهایتان را ماساژ دهید تا ماهیچه های متورم را بهتر کنید.

بنشینید و یک پای خودتان را بالا روی زانویتان بگذارید. پماد مخصوص پا درد را بروی دستانتان بریزید و از بالا به پایین ماساژ دهید. با انگشت شصتتان ماهیچه هایتان را عمیق تر فشار دهید.

به آرامی انگشتهای پایتان را به جلو و عقب حرکت دهید و ماهیچه هایتان را کش دهید.

  • اینکار را با هر دو پا انجام دهید. اگر می توانید از کسی بخواهید پایتان را ماساژ دهد..

  کپسول NSAID بخورید تا درد را ساکت کنید.

کپسولهای NSAID مانند آسپرین درد را تسکین می دهند. اگر پای شما کمی متورم شده باشد این کپسولها درد را به خوبی آرام می کنند و تورم آن را کاهش می دهند.

  • با تجویز پزشک این قرصها را بخورید.
  • همیشه قسمت توضیحات دارو را بخوانید.

اگر نمی توانید کپسول NSAID  را بخورید از داروهای خوراکی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که داروهای خوراکی تنها درد را کاهش می دهند اما به تورم پا کمکی نمی کنند.

  • با تجویز پزشک این داروها را مصرف کنید.

استامینوفن یک مسکن معمولی است. آنرا با الکل مصرف نکنید. مصرف استامینوفن با بسیاری از داروها خطرناک است، قبل از استفاده قسمت پیشنهادات و هشدارها را بخوانید.

  • بیشتر از  4000 میلی گرم استامینوفن در طول 24 ساعت استفاده نکنید! وبیشتر از سه روز متوالی استامینوفن مصرف نکنید!.

از سایت wikihow

 

ادامه مطلب

آموزش

چگونه از پس موقعیتهای دشوار بربیاییم!

گذر از موقعیتهای دشوار یک ویژگی منحصر به فرد است. با این ویژگی می توانید خود را از دیگران متمایز کنید. رشد مستمر  ویژگی های شخصی و تلاش برای رسیدن به اهداف به شما کمک می کنند از موقعیتهای دشوار عبور کنید. برای اینکه انسان منحصر به فردی باشید باید خطر کنید و از موقعیتهای متفاوت نهراسید. در کتاب جدیدم:   A Path to Living and Emotinally Wealthy Life آموزش می دهم که چگونه با پرورش مهارتهای خود می توانید از پس موقعیتهای دشوار و چالشهای زندگی بربیایید. گذر از موقعیتهای دشوار یک نوع توانایی است که به شما کمک می کند در مسیر موفقیت قرار بگیرید. در ادامه به روشهایی می پردازیم که به شما کمک می کنند از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

به خود احترام بگذارید

برای اینکه بتوانید از موقعیتهای دشوار خارج شوید باید یاد بگیرید که چگونه خود را آرام کنید. ممکن است ابتدا خود را فریب دهید اما اگر اینکار را ادامه دهید می توانید در موقعیتهای دشوار خود را آرام کنید. احترام به خود سبب می شود که برای خودتان ارزش قایل باشید و تمام تلاشمان را بکنید تا به اهدافتان برسید.

خود را برای عدم پذیرش دیگران آماده کنید

برای اینکه بتوانید از مشکلات گذر کنید، باید عمیقا در رابطه با اینکه دیگران چه برداشتی از توانایی ها، عملکرد و ارتباطات شما دارند، تجدید نظر کنید. وقتی این کار را بکنید، از نظر عاطفی هوشمندتر می شوید. اینکار به ما آموزش می دهد که عدم پذیرش از سوی دیگران را بپذیریم و هنگامی که به چالش کشیده می شوید احساس ناراحتی نکنید. هر چقدر تجربه شما بیشتر باشد بهتر می توانید از پس موقعیتهای دشوار بربیایید.

متفکرانه عمل کنید

برای اینکه در زندگی موفق و شاد باشید باید در رابطه با کاری که انحام می دهید و نوع ارتباطاتی که دارید متفکرانه عمل کنید. نباید اطراف خودتان را با افراد متکبر پر کنید. باید هوشمند باشید و روابط درستی ایجاد کنید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند مزیتهای دو طرفه را در روابط شان در نظر می گیرند.

از رویکردهای پرزرق و برق استفاده نکنید

افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند  می دانند کسانی که عادت به خودنمایی دارند کمتر به سخنان دیگران گوش می دهند. اگر رویکرد شما در برابر روابط و روند انجام کارتان رویکردی پرزرق و برق باشد احتمال آنکه عمیق نباشد، زیاد است. کارسخت نشان دهنده رویکرد شما در کسب و کار است. همین امر سبب می شود موفقیت شما در تمامی جنبه های کاریتان مشخص شود.

به دیگران اهمیت دهید

بخشی از طبیعت افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند این است که همه کار انجام می دهند تا صبح از خواب بلند شوند و به کودکان، خانواده، حیوانات خانگی و کارشان برسند.آنها  ورزش می کنند، غذای کافی می خورند و به اندازه کافی استراحت می کنند. زمانشان را تقسیم بندی می کنند تا زندگی خوبی داشته باشند. مهم نیست ناراحتی چقدر ادامه می یابد آنها برای خودشان و کسانی که به آنها وابسته هستند به سختی کار می کنند.

شجاعت داشته باشید

برای اینکه از لحاظ جسمانی، ذهنی و احساسی سالم باشید باید زیرک و متمرکز باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

شجاعت وتلاش سبب می شود در مسیر موفقیت قرار گیرید. افرادی که از پس موقعیتهای دشوار بر می آیند استرس را مانند افراد دیگر احساس می کنند اما هرگز دست از تلاش نمی کشند.

بردیگران تمرکز داشته باشید

برای اینکه در زندگی و کسب و کار فردی ویژه باشید باید خوبیهای دیگران را ببینید. باید به شخصیت و هوش دیگران احترام بگذارید و برای آنها ارزش قایل باشید.

از سایت entrepreneur

 

ادامه مطلب
تبلیغات roozbox

نظر شما چیه؟

برترین ها